Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peter23p 30. 4. 2021 12:11

drkarel píše:Asi hovoříš o SB. V IB musím odpozastavit, abych tam vůbec měl tlačítko "Extra vklad".
Ano IB sem použil jen pro to pozastavení , jinak používám jen SB.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 4. 2021 12:23

Zedna1 píše:Zde je shrnuti aktualni situace:
Pozn:
Air a Equa uz neuvadim, ty jsou pro mne jiz mrtve protoze brzy zaniknou obdobne jako ING :D


Ono to brzy bude minimálně v případě Air více než rok. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jenda_s 30. 4. 2021 12:30

jak píše drkarel, equa i air bude minimáně ještě letos, spíš ale déle, proto doplňuji přehled.

Equa 0.4% do 200t při 3 platbách kartou nebo zůstatku investic 50.000
Air 0.4% do 250t při 5 platbách kartou (případně +0,2% pro první klienty air)

Jinak díky Zdenda1 za přehled :-)
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod y2key 30. 4. 2021 12:36

To samé i u Equa - tam do konce roku se to zřejmě nepodaří.

Jinak ohledně té mBank. Já mám nastaveno 10 Kc z každé platby, ale nikdy se mi to neuplatňovalo, pokud jsem z mKonta přes Extra vklad plnil jednotlivé cíle. Zkušenost mám jen z IB.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 4. 2021 13:00

Jo, možná si to pletu a z částky na mKontu jsem část chtěl někam poslat a část poslat na mSpoření, které jsem si předčasně odpozastavil, poslal příkaz a pak čuměl, jak je možné, že tam není ta částka, co jsem si spočítal. Takže se od té doby snažím mít vždy pozastaveno.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 30. 4. 2021 14:14

PULPANM píše:Koukal jsem na podmínky genius gold - je to nějaké zmatené...na spořáků do 999.999 je úrok 0,7 %
bú gold účet je zdarma při zůstatku + 1 mi
Takže to chce míž tedy na bú 100 tis a max 999.999n a sú gold..chápu to správně ?
Na SÚ Gold je potřeba uložit 1 milion Kč.
Na BÚ Genius Gold je potřeba každý měsíc poslat 35 000 Kč.
Pak to máš vše zdarma a do 1mKč máš úrok 0,7%
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 1. 5. 2021 06:26

Díky
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 5. 2021 07:00

Zedna1 píše:Zde je shrnuti aktualni situace:
...
Trinity Vyhoda+ 0.51%/0.21% neomezene (zrizeni pred/po 25.2.2021)
...
J&T 0.5% (jen nad 500t/1m?)
...

Doplnění:
Trinity Vyhoda+: úročení se mění k 10. 5. 2021 do 250t 0,58 %, nad 250t 0,33 % bez limitu. Také se mění název účtu na „Výhoda+ 250“.
J&T Vkladový účet s 1 denní výpovědní lhůtou: 0,5 % bez limitu. Minimální vklad je 1.000.000 CZK. Pokud stávající klienti mají nebo měli v J&T Bance investice alespoň ve výši 100 000 CZK nebo vklady alespoň ve výši 1 000 000 CZK, mohou si spořicí účet založit bez omezení výše počátečního vkladu.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 1. 5. 2021 11:25

drkarel píše:Pro ty, co nemají žádné specialitky (TB, AB, MMB Gold ...) to od 4.5. bude (možná se trochu pletu) - HB 0,6 % do 200 tis., RB 0,6 % do 150 tis. (s podmínkou aktivního používání BÚ), BC 0,5 % do 350 tis., MMB 0,5 % neomezeně (s podmínkou šachování na BÚ), mB 0,4 % 8x 100 tis. Psali tu lidi o J&T, ale to nemám, neměl jsem, takže nevím.

Co je to TB (Trinity bank? Je to specialitka?), AB (Air Bank, to je specialitka?), BC (Banka Creditas?)
Zbytek zkratek pobírám. Předem moc díky. :-)

Zedna1 píše:Zde je shrnuti aktualni situace ...

... v tom shrnutí a doplění jendy_s chybí SÚ od MMB pro vybrané klienty Wustenrot / ING s úročením 1% a pak asi množství historických spořících účtů. Já mám kupříkladu SÚ Genius 6 s úrokovým bonusem ještě z dob GE Money Bank, který má úrok 0,8%. V době kdy jsem od MMB měl spořák s úrokem 2% (v roce 2019 a snad začátkem roku 2020) jsem si nemyslel, že by ještě mohl mít smysl, ale byl jsem líný ho zrušit. Od pondělka se bude hodit, ač netuším zda má nějaký limit.

Pokud jde o mSpoření, tak já nic pozastavené nemám. Na BÚ (mKontu) nemám nic a mám tam nastavené, aby se mi posílala na každý cíl v určený den v měsíci 1 Kč, takže i kdyby se tak stalo, tak mě to trápit nebude.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 5. 2021 13:02

Zkratky jsi dešifroval správně. Samotná TB není specialitka, ale když se podíváš na příspěvek fremantla, tak jen určité účty mají dané úročení. Stejně tak u AB mají zvýhodnění první klienti a v současné době už "naivní" (tj. tímto nedotčení) klienti nemohou takového úročení dosáhnout.

-- 1. 5. 2021 14:06 --

Njn, on ne každý má všechno, takže to nemá v paměti a také neprochází všechny úrokové lístky, aby to měl kompletní. Ty úrokové lístky chápeš, že? :D

3 Spořicí účet Genius 6 (prodej ukončen)
3,1 z částky do 100 000,00 Kč 0% p.a. 0,80% p.a.
3,2 z částky od 100 000,01 Kč 0% p.a. 0,20% p.a

a letmým pohledem lze zjistit, že i jiní géniové mají 0,8 %, jiní zase jen 0,6 % a ještě jiní 0,6 % do 250k ... to by nám ten přehled nabyl slušných rozměrů. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 5. 2021 13:37

J&T na to, jak často mění úroky směrem dolů a jakou bídu v současnosti nabízí, je víceméně vtipná se svým počátečním vkladem. Ještě nedávno byl limit 0,5 mil. :-D

Jinak zvažuji od tohoto měsíce následující, 2x RB po přechodu z ING, 2x XL spoření s RB, Hello bank a zbytek na historický Airbank a až poté se rozmýšlet jestli nechat nějaké drobné v mBank nebo na manželčino spoření u AB.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 1. 5. 2021 13:45

drkarel píše:Njn, on ne každý má všechno, takže to nemá v paměti a také neprochází všechny úrokové lístky, aby to měl kompletní. Ty úrokové lístky chápeš, že? :D

3 Spořicí účet Genius 6 (prodej ukončen)
3,1 z částky do 100 000,00 Kč 0% p.a. 0,80% p.a.
3,2 z částky od 100 000,01 Kč 0% p.a. 0,20% p.a

a letmým pohledem lze zjistit, že i jiní géniové mají 0,8 %, jiní zase jen 0,6 % a ještě jiní 0,6 % do 250k ... to by nám ten přehled nabyl slušných rozměrů. :)

Co znamená to 3, 3,1 a 3,2 ? Odkud jsi ty informace bral? Původně měl ten účet lepší úročení (v době založení), pak se to nějak snižovalo, ale ten limit ... Netuším kde tu informaci vzít a mám obavy, že kdybych jim zavolal, tak by ten (na dnešní poměry SÚ nadstandardní) úrok ještě třeba vynulovali.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 5. 2021 13:58

Tvl, když jsem to kopíroval, tak jsem si přesně říkal, že se na to někdo zeptá ... to je číslování položek úrokového lístku (mají tam desetinnou čárku místo tečky) a vzal jsem to v úrokovém lístku. U bank existují různé smluvní dokumenty, jako všeobecné a speciální obchodní podmínky, sazebníky, úrokové lístky ... a tam lze takovéto informace (většinou) najít.

-- 1. 5. 2021 15:03 --

A tak se taky zeptám chytřejších: Stačí splnit podmínky pro bonusové úročení u RB XL a MMB v daném měsíci? (Tedy ... znamená splnění podmínek v květnu bonusové úročení v květnu a ne až v červnu?)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 1. 5. 2021 14:12

Má cenu to vůbec řešit? Není lepší dát přebytečné peníze přinejhorším do státních dluhopisů nebo něčeho výnosnějšího? Jako chápu nějakou zásobu na akutní výdaje, ale v podstatě je třeba se smířit s tím, že úroky na účtech jsou nulové a věnovat čas něčemu užitečnějšímu.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 5. 2021 14:34

Tož pokud zvažuješ nějaký větší nákup, např. nemovitosti, tak je těžké držet peníze ve státní kase. Ale máš pravdu, pro ty co mají peněz nadbytek a neví na nějaký čas kam s nimi, tak je jednoduší nakoupit dluhopisy a neřešit nabídky bank s omezením vkladů nebo s mrzkým úrokem.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků