Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod culti 4. 8. 2022 16:27

To by zrovna mohlo být zajímavé to přepočítat :-) Pokud to skutečně bylo úročeno 2x, tak to muselo někomu haprovat v evidenci.
culti
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenk2 4. 8. 2022 20:36

tomsln píše:S nástupem Michla si budou chrochtat dlužníci, ti co spoří zapláčou.
To máš pravdu. Vtipné je, že Michl v dnešním vyjádření očekává další růst inflace a zároveň radí lidem šetřit...
Zdenk2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod culti 4. 8. 2022 21:36

Moderní je žít na dluh. Stát je toho zářným příkladem a většina lidí se tím inspiruje. Spořit si není v kurzu.
Předpokládám, že po dnešku se na bankovním poli spořicích účtů nic měnit nebude. Kdo můžeš, tak fixuj, dokud je čas.
culti
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RomannX 4. 8. 2022 21:48

S fixováním bych zatím neplašil, je čas. Kdo ví, co ještě bude. A jak dojde časem ke snižování úroků, určitě to bude pozvolné, potom bych s tím začal.
RomannX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomsln 4. 8. 2022 23:11

Zdenk2 píše:
tomsln píše:S nástupem Michla si budou chrochtat dlužníci, ti co spoří zapláčou.
To máš pravdu. Vtipné je, že Michl v dnešním vyjádření očekává další růst inflace a zároveň radí lidem šetřit...
Přesně. Celkově mi to přišlo jako fraška, hlavně to čtecí zařízení na tiskovce. On tomu asi fakt nerozumí, tak to musel přečíst, aby neplácl nějakou blbost. Ještě bude sranda...
tomsln
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 7. 8. 2022 14:39

Nový rozhovor s Michlem: https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... 2?ref=mwat

Úrokové sazby jsou dost vysoké a nedávalo by teď podle guvernéra České národní banky Aleše Michla žádný smysl je dál razantně zvyšovat, protože na inflaci mají kvůli její povaze pouze malý vliv. „Centrální banka musí být teď pevnou kotvou stabilizující podmínky v ekonomice,“ říká k současné situaci Michl.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bufalobil1 7. 8. 2022 14:49

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... ent-182559

-- 7. 8. 2022 15:50 --

Michl je dement než fixovat tak bych utrácel jako o život. V Turecku bylo taky 20% když to vzal do ruky podobný odborník.
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod rssreader 7. 8. 2022 15:35

Tady je krásně vidět, jaký jsou volby jen divadlo pro plebs. Ty nejdůležitější věci stejně rozhodují ti, které nikdo z nás nevolil...
rssreader
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DrholecR 7. 8. 2022 16:35

Není pravda. Lidi zvolili Zemana, dokonce 2x. A ten jmenoval Michla, což je Babišův člověk, kterého předtím taky zvolili.
DrholecR
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rssreader 7. 8. 2022 17:22

Jako, že by jiný prezident na to nekejvnul? Zeman je jen takový šáša, aby to vypadalo, že lidi mají na něco vliv... Prej Babišův člověk � jasně, za všechno může Babiš... zbytečná diskuze toto. Admin, smazat, díky...
rssreader
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod outlier 7. 8. 2022 19:14

Není to zbytečná diskuze, Babišův vliv na Michla má velký vliv na naše investice. Michl nechce zvyšovat sazby, protože inflace mu nevadí, a to ze dvou důvodů: 1) Čím hůř pro liidi, tím líp pro Babiše pro příští volby. Co Michl říká je, že ČNB inflaci dál řešit nebude, ať s tím bojuje vláda tím, že bude šetřit. Čím víc bude muset vláda šetřit, tím víc naštvaní voliči budou, což je jedině dobře pro Babiše. 2) Babišovy firmy mají spousty úvěrů v korunách, a rozhodně se mu nehodí je splácet s vyšším úrokem. Inflace samotná bohatým příliš nevadí, obvykle jsou proti ní zahedgovaní v nemovitestech a jiných aktivech. Nízká úroková sazba je skvělá pro zhodnocování nemovitostí.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 7. 8. 2022 20:23

Růst sazeb jsem nečekal, ale když teď čtu na věcnou a technickou otázku bezobsažnou až drzou odpověď „Centrální banka teď přichází s novou strategií. Pan Rusnok, kterému mimochodem děkuji za spolupráci, je minulost.”, tak jsem se vyděsil asi víc než při jeho jmenování.
Naposledy upravil fc70 dne 7. 8. 2022 22:28, celkově upraveno 1
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod fc70 7. 8. 2022 22:26

https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/en/ ... summer.pdf je asi smutné čtení, ale na “Scenario Featuring Increased Inflation Expectations … In the scenario, economic agents have their inflation expectations increased to 5% until the end of 2023.” jsem teda (opravdu) vyprskl smíchy. Tatáž prognóza má v primární variantě inflaci 2023 9,5 %!!

No a co teď s tím. Za předpokladu, že ty předpovědi centrálních bank jsou kompetentní a nestranné (což jsem si o ČNB ještě před hodinou myslel), jsou současné reálné krátkodobé sazby na euru ještě pořád horší. Na dolaru to vypadá o dost líp - jak se k tomu dostat? Nabízí rozumné sazby nějaká česká banka? Jestli ne, tak snad nějaké USD money market ETF? Nebo to snad neřešit, snížit likviditní rezervu a vzít americké akcie, protože to vyjde efektivnější?

Dosud mi cizoměnový peněžní trh připadal evidentně nesmyslný, teď už si tak jistý nejsem – ale je to pro mě celé nové a moc nevím, jak o tom přemýšlet. Co bych měl vzít v úvahu?

-- 7. 8. 2022 23:31 --

Jo a tamtéž je vidět dopad těch alternativních prognóz na HDP … a je, aspoň pro mě relativně k nejistotám, naprosto zanedbatelný (v řádu promile HDP). Tak o čem ti centrální bankéři, kteří nechtějí zvyšovat sazby, aby příliš neudusili ekonomiku, mluví?!?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod drummond 7. 8. 2022 22:54

Nezbývá než doufat (a dost ekonomu si to mysli), ze trh Michla a spol nakonec donutí jednat, i když to bude třeba až v listopadu. Rezervy vyletí komínem, inflace bude nad očekáváním, kurz CZK se propadne a Fiala nakonec nějaké prachy rozhazet lidu bude muset, což vytvoří takový proinflační koktejl, ze bude opravdu fuk, jestli je to nákladová inflace či nikoliv, a CNB proste bude muset jednat.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 8. 8. 2022 06:15

Jo, chce to teď dobře promyslet další kroky. Před rokem jsem se zamyslel nad dalším vývojem v oblasti energií a narval ranec do ČEZu, teď je potřeba se zamyslet nad dalším vývojem české inflace, koruny, HDP a celé ekonomiky a peníze podle výsledku přesunout a ochránit.
Michl v tom rozhovoru prokázal, že svou myšlenkovou úrovní na guvernéra rozhodně netáhne, takže s nějakou inteligentní hrou ČNB v nejbližších letech počítat nemusíme. Ona to nebyla teda žádná sláva ani v minulosti, asi by bylo lepší mít už dávno euro.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků