Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomsln 29. 9. 2022 20:12

@fc70 Ono je to trochu složitější. Stát zřejmě zatlačil na banky, aby lidem nabídly vyšší úroky na spořácích, na oplatáku bude sazba WFT na bankovní sektor nižší :)
tomsln
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yamamoto 29. 9. 2022 20:21

pánové a dámy, jen tak ze zajímavosti, když máte na běžném účtě třeba 2.5 mil (dejme tomu, že tj kurz) a na spořícím taky 2.5 mil, je vklad pojištěný pro oba "účty"? Nebo se pojištění vztahuje na celý účet dohromady? dejme tomu, že si někdo založí více terminovaných vkladů + spořící a dostane se nad 100k euro
yamamoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peter23p 29. 9. 2022 20:28

Všechny vklady u stejné banky se pro potřeby pojištění sčítají dohromady. Takže rozdělit po 100k euro do více bank.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod M1d4s 29. 9. 2022 20:42

Mít dnes jen jednu banku a u ní všechny peníze, to je morální hazard! Osobně mám 4 banky, u každé minimálně 1 spořák.
M1d4s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peter23p 29. 9. 2022 21:08

Svatá pravda, člověk nikdy neví co se stane ostatně Sberbank byl názorný příklad.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod zvirek 30. 9. 2022 05:59

A kdyz tech 2,5 mega mam ja a na jinem uctu u stejne banky ma 2,5 manzelka,tak je pojisteny kazdy z nich,ze ?
zvirek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 30. 9. 2022 06:24

Bez ohledu na pojisteni je lepsi mit penize rozdelene.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 30. 9. 2022 07:22

zvirek : Ano,každý z vás je pojištěný zvlášť.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod VVNP 30. 9. 2022 10:34

tomsln píše:@fc70 Ono je to trochu složitější. Stát zřejmě zatlačil na banky, aby lidem nabídly vyšší úroky na spořácích, na oplatáku bude sazba WFT na bankovní sektor nižší :)

Ahoj, to bych se hodně, hodně, hodně divil. Státu je to úplně u zadele. Potřebuje naplnit svou kasu.
Mluvilo se o nějakém speciálním fondu na investice, který by zaplatily banky.
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod M1d4s 30. 9. 2022 12:26

zvirek: to opravdu není rozumné, aby jedna domácnost měla veškeré prostředky u jednoho bankovního ústavu. Nejen vzhledem k případu Sberbank, ale například i nefunkčnost/výpadek IB a SB.
M1d4s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yamamoto 30. 9. 2022 16:58

M1d4s píše:Mít dnes jen jednu banku a u ní všechny peníze, to je morální hazard! Osobně mám 4 banky, u každé minimálně 1 spořák.

jsme na tom stejně, mám 3 banky + teď nově ještě UCB, ale zatím jen divná zkušenost už od počátku, ale asi jsem měl jen smůlu. mám pocit, že strašně rádi volají a chtějí se fyzicky potkávat.

a jinak je to logické, že jeden účet je pojištěn celý bez ohledu na počet "podúčtů a termiňáků atd.". ne, že bych to řešil, ale napadlo mě to a potřeboval jsem to vědět, abych mohl v klidu spát
yamamoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 30. 9. 2022 17:13

nevím, zda-li to tady už nepadlo ale spořka alespoň premier od zítra 4% do 1mio
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 9. 2022 21:21

Za určitých podmínek (založený pokyn k pravidelným investicím) nabízela ČS sazbu na spořicím účtu 4,25 % p.a. již nyní, resp. dosud - od zítřka se tato sazba navyšuje až na 5 % p.a. (s Účtem plus do 200 tis. Kč, s Osobním bankovnictvím Exclusive a Erste Premier jsou limity vyšší).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Dr.Feelgood 3. 10. 2022 09:51

Expobank CZ, kterou koupila Banka Creditas, se přejmenuje na Max banku.

Max banka nabídne klientům vedle stávajících produktů nově i spořicí účet s úrokem 6,01 procenta ročně bez omezení výše vkladu a dalších podmínek.

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika ... u-40410397
Dr.Feelgood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 3. 10. 2022 10:11

dávají něco za doporučení, resp. vstupní bonus?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků