Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 10. 2. 2009 10:49

Havers: jo vypada, ale me zkusenosti jsou spise takove, ze cim vic nekdo resi pojisteni a podobne veci, tak tim vic spis dluzi a nema o co prijit :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Czulibrk 10. 2. 2009 10:56

Ano, člověk by svoje peníze nejspíš dostal, otázka je kdy... může to být za měsíc, může to být za půl roku... řekl bych, že rychlost výplaty pojistky není nikde stanovena. Ale možná se pletu.
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 2. 2009 11:07

a právě proto, se o to pojištěné starají nejvíc ti, co skoro nic nemají. Protože když přijdou o sto tisíc, třeba i jen na pár měsíců, tak to pro ně může např. znamenat, že nepojedou na dovolenou.

Zatímco ti, co mají tenhle problém neřeší, protože "nedávají všechna vajíčka do jednoho košíku", tak výpadek pár set tisíc pro ně není žádný problém.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 2. 2009 11:17

PatrikChrz: pokud má někdo málo peněz a zároveň to nejhorší, co by ho trápilo v případě čekání na výplatu pojištění je to, že nepojede na dovolenou, pak mi to nějak nesedí... i když, v dnešní době spotřebitelských půjček na dovolenou...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod novgorod 11. 2. 2009 12:14

Jistě, kdo má hodně čehokoliv, neváží si toho a když o to přijde, v ten moment se nic neděje. Naopak ten kdo má něčeho nedostatek tak se stará i to málo co má... To je jako psychologie pánové, co se vám na tom nezdá :-)...?

Chtěl bych se ještě teda zeptat, jestli přesuv peněz mezi jednotlivými spořícímy účty není něčím limitovám... Nezdá se mi moc, že by si banky nějak nehlídali, ale podle toho co o tom říká "PatrikChrz" to asi bude pravda. Takže ono je skztečně tak jednoduché a Zdarma, přesouvat peníze mezi x účty které máte zřízené, není v tom někde háček? (dlouhé výpovědní lhůty, zrušení účtu jen za poplatky atd.?) Předem znovu předesílám, že o tom vím daleko méne než vy, proto se ptám a snažím informovat. Za odpovědi děkuji.
novgorod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod novgorod 11. 2. 2009 12:28

Jinak teda podle tohoto:

http://www.gemoney.cz/documents/cz/GEMB ... 2-2009.pdf

Tam skutečně žádný háček nevidím...
Tím pádem by to pro mě bylo asi nejvhodnější: Je to banka (známá, velká), vysoký úrok (navíc nově, takže snad nějakou dobu ještě vydrží), bez poplatků :-)..

KDe je tedy problém? Nemá náhodou GE money nějaké problémy díky finanční krizi, nebo (i když to asi není tak důležité, viz KBC a CSOB) nemá mateřská společnost GE nějaké problémy?
novgorod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 2. 2009 12:33

novgorod: já bych použil spíše výraz neopodstatněná fóbie (takže ano, s psychologií to souvisí :D ). Při současném pojištění vkladů nemůžeš o peníze (do 50 000 EUR) přijít, pouze mohou být dočasně (krátkodobě) nedostupné.

Ohledně toho přelévání mezi účty - záleží na tom jak kde.
Účty které mám já:

Např. v případě eMax-mKonto, FIObú-FIOkonto skutečně žádné omezení není, převod je uskutečněn okamžitě (on-line) a to dokonce i mezi účty různých majitelů. Jsou možné i přímé převody mezi spořícím účtem a jinou bankou, ovšem tam už je omezení. U eMaxu je možný pouze jeden "transakční" účet a přicházíš tak o výhodu okamžitého převodu na běžný bez nutnosti změnit šablonu. U FIO je možné převádět na 1 "cizí" registrovaný účet a neomezeně v rámci vlastních účtu u FIO.
Stejně tak připisování a odesílání plateb (z a do jiných bank) se děje ten samý den; malá zvláštnost je u mBank, která platby odesílá následující den v 8:00, ovšem ještě v rámci starého obchodního dne. Tedy, pokud zadám platbu večer (kdykoliv), je v bance také následující den. Pokud jí zadám do 7:00 ráno, je v bance příjemce ten samý den. Všechny tuzemské převody zadané elektronicky zdarma, zdarma i vklad a výběr (nad 1000 Kč) na přepážce.

ING účet znevýhodňuje tím, že platby připisuje o den později a to až večer, takže nejdou už ten samý den odeslat (a má tak vlastně až dva dny k dobru). Odesílání plateb v rámci stejného dne je omezeno časem, myslím 18:00, ale nejsem si jist. Absolutně žádné poplatky, ovšem rozsah služeb je silně omezen, např. posílat peníze lze pouze na 3 registrované účty, hotovostní transakce jsou naprosto vyloučeny.

Oberbank dle tvrzení pracovnice na přepážce svůj spořící účet nijak nezpoplatňuje, ovšem ceník není úplně jasný a dá se vykládat i jinak (mám krátce, tak se nechám překvapit). Neumožňuje zacházení s účtem přes Internetbanking.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod SocPredator 11. 2. 2009 12:34

Problémy s přesuny nemusí být žádné. Háček snad jedině v tom, že při přesunu vaše peníze den dva vydělávají bankám.
Takže bych přestal hledat háčky, protože doba vychcaných produktů bank jako je ČS a KB už pominula.
Mě osobně nejvíc štve, že když chcete nějaký takový produkt, tak musíte do banky a tam se papíruje a dávají os. údaje. Opravdu docela obdivuji lidi, kteří mají ING, emax, oberbank, GE a ještě červené konto. Jenom těch hesel, co si musí pamatovat :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 11. 2. 2009 12:37

novgorod: Asi takhle. GE potřebuje peníze, která banka dnes ne. Slibovaný úrok 3,6% je garantován pouze do dubna, tj. 2 měsíce, pak se dá předpokládat, že to padne. Vzhledem k tomu, že GE doteď nijak nezazářila se spořícími účty, padne to tak na polovinu. Otázkou je, zda má cenu kvůli dvěma stovkám (250K vklad, 0,5% rozdíl mezi GE a FIO) tam letět a zakládat ten jejich "geniální" produkt.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 11. 2. 2009 12:49

Ruprecht001 píše:novgorod: Asi takhle. GE potřebuje peníze, která banka dnes ne. Slibovaný úrok 3,6% je garantován pouze do dubna, tj. 2 měsíce, pak se dá předpokládat, že to padne. Vzhledem k tomu, že GE doteď nijak nezazářila se spořícími účty, padne to tak na polovinu. Otázkou je, zda má cenu kvůli dvěma stovkám (250K vklad, 0,5% rozdíl mezi GE a FIO) tam letět a zakládat ten jejich "geniální" produkt.

Možná ne, ale zrušení toho produktu je zatím zdarma. Dále můžete věřit konkurenčnímu boji, podle mě si nedovolí tam mít poloviční úrok (1,8%?). A navíc, 3 bezplatné převody kamkoli mi přijdou lepší než neomezeně převodů na 3 dané účty (ING) .... takže jako alternativní účet to není zase tak špatné.
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 11. 2. 2009 14:12

SocPredator: Nemám osobně moc dobré zkušenosti s GE a mám za to, že jsou to stejní šizuňkové jako v ČS. I když pravda, nemusí to být zcela marný produkt, zvlášť pro toho, kdo podobný ještě nemá. Ti kteří mají spořící účet u FIO, mBank apod to moc nevzruší vzhledem k minimálnímu rozdílu v úročení a zjevně jepičí životnosti jeho výše. Jsem spíše zvědav na tu "konkurenci" a reakci jiných bank. MBank už sama pocítila, že řada střadatelů je na % citlivá.

Spíše si říkám, zda nevrazit přebytečnou kačku do eura, které byť je "drahé", bude v dohledné době ještě dražší.

PS: Předpokládá se, že do léta ČNB sníží úrokovou sazbu o dalších 0,25%, což bude skvělá záminka pro snížení úroku z vkladu.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 11. 2. 2009 15:27

SocPredator píše:Opravdu docela obdivuji lidi, kteří mají ING, emax, oberbank, GE a ještě červené konto. Jenom těch hesel, co si musí pamatovat :-)

Technická - ty hesla se opravdu nedaji pamatovat. Já napříkald používám skvělý KeePass - takže si musím pamatovat jenom jedno heslo (a potom kopíruji) a navíc mám částečnou ochranu před různými keylogery.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 2. 2009 15:41

libol:
no je to div, ale pamatuju.
ING: klientské číslo (5 míst), heslo (libovolné), PIN (4 místa) + to samé vím k maminčinu účtu :D
mBank: klientské číslo (8 míst) :(, heslo ("quazilibovolné" - požadavek na strukturu), karta volitelný PIN
FIO: uživatelské jméno + heslo libovolné

MPÚ - nic, nemá IB
Oberbank - nic, nemá IB

U ING si pamatuju i číslo účtu, 150279/3500, nahlašuju ho všude, odkud mi mají přijít prachy, těch 6 míst se dobře pamatuje. Jiná čísla účtu si nepamatuju a když jdu např. ukládat hotovost do FIO, tak jenom dám občanku a řeknu - chci uložit na běžný / spořící :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod libol 11. 2. 2009 16:33

Tak já si pamatuji: RB, BU - ale plánuji změnit a zapomenou
Už nepamatuji: ING, FIO, PS, eBroker

Jenže navíc si pamatuji: root hesla k dvěma serverům, k dvěma přístupovým systémům a 5 dalších k bezpečnostní aplikaci (těch hesel je asi 40, ale 5 různých struktur) - a navíc heslo k počítači, k vzdálenému počítači k routeru...2x mail .....
Další už jsem zapsal a zapomněl

Myslím, že nejsem total sklerotik, ale protože používám opravdu bezpečná hesla (např: Y6EFPs2eiB2Kuy1qnfTl) - fakt už si je nepamatuji ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 11. 2. 2009 22:02

Ještě sem zapomněl LBBW
SocPredator
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka