Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod T.E.CH 4. 2. 2010 15:36

Axabank zkus.Dávaj nejvíce...pak zbejvaj jen spoř.družstva, kde je o kapku více.

edit:V axabank je asi frmol, bo jim nefunguje otevření spoř. účtu.Dokonce se omlouvaj.
T.E.CH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod code 4. 2. 2010 15:43

Axa? Mam k ni nejaky podvedomi odpor.. Ale ty ucty jsou pojisteny na 50.000EUR, takze se niceho bat nemusim ze?

Jo dival jsem se - pres net to nejde zridit..
code
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T.E.CH 4. 2. 2010 15:57

3% do konce roku nejsou špatně.Založ ING i toto , případněš další a dle výhodnosti přesouvej. :)

A nebo termíňáky...
T.E.CH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 2. 2010 16:17

code: je propastný rozdíl mezi spořícím účtem bez výpovědní lhůty a termíňákem. Nejkratší termíňák u WPB - 6 měsíců má úrokovou sazbu 3,55 %. MSD má u vkladu bez výpovědní lhůty úrok 4 %, Unibon 3,1 %.

Prostě se nejdřív rozhodni na jak dlouho to chceš uložit a podle toho vybírej.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod code 4. 2. 2010 16:46

T.E.CH: To je rozumne, hodim to na tu Axu treba a mohu kdykoliv prevest na ING. Jinac ptam se tu porad na uroceni - preci jestli je pripisovani uroku rocni, tak ty prachy by tam meli zustat rocne ne? Neni nekde prehledna tabulka ja se na techto sporicich uctech penize propisuji?
code
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 4. 2. 2010 16:58

Ne
- roční úročení = úrok je připisován jednou za rok
- většinou je přepočítáván na denní bázi, ale není připisován
- takže jsi ochuzen o úroky z úroků
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 4. 2. 2010 17:39

2,5% při měsíčním připisování by odpovídalo 2,528846% při ročním, 2,5% při čtvrtletním by odpovídalo 2,523535% při ročním, takže mezi měsíčním a čtvrtletním nijak zásadní rozdíl není.

AXA má 2,5% s měsíčním připisováním, pokud na konci roku bude průměrný zůstatek 40 000Kč, přidají ještě 0,5%.

Užitečný článek:

http://www.mesec.cz/clanky/kam-aktualne ... le-penize/

EDIT: Termíňáky dávají větší zhodnocení až při 6 měsíční a delší úložce.
EDIT 2: Ta nedostupnost webu AXA je celkem mazec, mě to předevčírem fungovalo úplně v pohodě, ještě, že sem neotálel.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 4. 2. 2010 17:47

voshi píše:Který diskuse by jsi bral vážně? To byl názor jednoho. Sice ho teda moc nerozvedl chytrák ale zrovna tak mohl přijít sem a stejný názor vypustit tady. V tom případě by si přestal brát vážně i SF?

SF je pro mě mnohem více seriozní než idnes, sem chodí lidi co chtějí poradit na idnes chodí taková specifická sorta lidí, stejně jako na novinky a podobně ...
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec

Odeslat příspěvekod voshi 4. 2. 2010 22:23

No to ano, zde se taky víc dozvíš ale byla to reakce na článek, stejně tak se mohl namontovat sem, ale s rozdílem, že by ho tu víc lidí než tam uzemnilo. Jen jsem chtěl vidět reakci ostatních. Novinky se ani řešit nedají, než zavedli registraci pod jméno byl to otřes všech otřesů. To i teď docela čumim co tam kolikrát blejou za rozumy
voshi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod code 5. 2. 2010 10:58

xtonda: Tak mne psala nejaka baba z Axabank ze uz jim to vali, tak jsem si tam udelal registraciu. 3% na sporici ucet neni v dnesni dobe zas tak spatne ne? To mam ted na starem SS..
code
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 2. 2010 13:07

3% je hodně dobré, je to nejlepší nabídka spořícího účtu od banky na našem trhu.

Když se člověk podívá na sazby na mezibankovním trhu, tak i 2% jsou dobrá.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 5. 2. 2010 13:12

xtonda: no vono je to 2,5% a potom nejakej bonus na konci roku 0,5%, abychom byli presni.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 2. 2010 13:15

Však sem to tu psal, což bys věděl, kdybys četl víc než poslední post, prakticky to ale prostě jsou 3%
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 5. 2. 2010 13:29

xtonda: neboj, ja ctu uplne vsechno. Jde jenom o to, ze to tady muze cist i nekdo cizi a potom zbytecne ztrati "nit". Proto je dobre informace podavat komplexne.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod tokram 6. 2. 2010 04:38

Zase jsem zabloudil na stránky Unibonu, konkrétně do ceníku, a jsem z toho trochu v rozpacích. Mají tam oddíl "Služba internetového bankovnictví" a v něm je (mimo jiné):

Zřízení služby: zdarma

Měsíční paušál za vedení služby
SMS: 50 Kč
GOPASS: 100 Kč

Zaslání pravidelných oznámení
SMS: zdarma
e-mail: zdarma

Zaslání přihlašovací SMS: zdarma

Jestli to tedy má znamenat, že IB bude stát měsíčně minimálně 50Kč, tak to si ho rovnou můžou nechat. Ke spořícímu účtu, kde můžu mít třeba jen pár odchozích transakcí za rok, se mi to absolutně nevyplatí. Když už, tak by bylo lepší mít zpoplatněné jednotlivé SMS. Nebo ten ceník chápete jinak než já?
tokram
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka