Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dalich 6. 2. 2010 08:24

tokram: je to přesně tak, jak tam je. Minimálně 50 Kč, (zatím) maximálně 100 Kč, podle typu zabezpečení. Nyní mají (základní) SMS + (střední) token. připravuje se ještě třetí typ (jakési nejvyšší zabezpečení)
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 2. 2010 10:04

Je to škoda :(, tím to úplně zabili. Chápu, že jako záložna si nemůžou dovolit nějakou velkou ztrátu a budou mít asi velký podíl starých lidí, kterým pojem "internetová bezpečnost" moc neříká.
Mohli by ale jít podobnou cestou jako ING - tedy jakýsi seznam "schválených účtů" (na běžném by to byly plynárny, elektrárny, vodárny, telekomunikace; na spořícím vlastní účty u jiných bank) a pak by stačilo minimální zabezpečení, ve formě jméno + heslo (které by mohlo být zdarma). No třeba je to ještě napadne. V současné podobě je to pro mě nezajímavé. No co, aktuálně tam mám stejně jen dva ATTA vklady. Menší část "rychlých peněz" jsem přesunul do ING (hradím z toho hlavně příkazy pro devizovou společnost) a větší část do MSD. Kromě dovolené vždy vyjdu s výplatou (nechávám si posílat do ING a kolikrát si jí ani nevyberu a stačí mi to, co mi zbylo od minulého měsíce(ů)), takže "příruční peníze" vlastně ani moc nepotřebuji.
No a případně jsou tu ještě rodiče :twisted:
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod strobe 6. 2. 2010 16:42

xtonda píše:Však sem to tu psal, což bys věděl, kdybys četl víc než poslední post, prakticky to ale prostě jsou 3%

No, nečetl jsem všechno, ale myslím, že sazba je vyhlašovaná.
Tzn. nic nebrání kdykoliv snížit základní sazbu na 2 až 1%
Takže potom to nejsou 3% ani teoreticky. Může to být reklamština.

A dále:
PODMÍNKY AKCE “VĚRNOSTNÍ BONUS“ („AKCE“) PRO DRŽITELE ÚČTU OD AXA BANK
....
1.6. AXA Bank má právo podle vlastního uvážení dobu trvání Akce zkrátit či prodloužit.
1.7. AXA Bank si vyhrazuje právo tyto Podmínky Akce jednostranně kdykoli upravit či změnit.

U ING jsem se taky kdysi nechal zlákat na akci, ale tam to bylo jasné, 300,-Kč za člověka a 12. měsíc 5% úrok.
strobe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod voshi 11. 2. 2010 15:14

Je to tu http://finance.idnes.cz/nove-axa-bank-u ... 7_bank_hru peníze vložit ale nikoli vybrat. No každý začátek bývá těžký.
No celkem dobrý, IB obsluhovat přes call centrum :) se rozhodně vyplatí.
voshi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 2. 3. 2010 09:32

Nemá někdo přehlednou tabulku, kde je kolik % aktuálně?
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 3. 2010 09:47

Já občas aktualizuji tohle
http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... rYD5eHqAXg

kromě MSD (http://www.emsd.cz) tam jsou snad všechny trochu výhodnější SÚ.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 15. 3. 2010 13:53

Tak LBBW spořicí účet ode dneška pouze 2%. Takže ING je opět "skoro" nejvýhodnější. :-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 15. 3. 2010 19:33

DoubleSix: a co AXA?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod code 12. 4. 2010 09:02

Tak mně nedávno došel dopis od AXA spoč. účtu, že mně byl zřízen účet, ale jaksi mně nedošly žádná hesla, banka na e-maily nereaguje. Sranda že? Co s něma?

Taky se s tím někdo setkal?
code
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 12. 4. 2010 09:13

Jaká hesla? Při aktivaci si heslo zvolíš a pro aktivaci potřebuješ znát své klientské číslo, které je v dopise a datum svého narození, to většina lidí zná tak nějak automaticky. To by mě nenapadlo, že tohle dokáže někdo nepochopit.

Edit: A pro Axu je tu samostatné vlákno.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 19. 4. 2010 12:27

Tak mi dnes oficiálně přišlo, že od května bude u GE jen 1,6%, takže než mi přijde AXA (pokud vůbec), tak to šoupnu do ING. Má někdo aktuální přehled úrokových sazeb na spořácích?
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 4. 2010 12:32

Ruprecht001: prehled je takovej, ze se nejvic vyplati AXA a potom ING.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 19. 4. 2010 13:49

Ruprecht001 píše:Tak mi dnes oficiálně přišlo, že od května bude u GE jen 1,6%, takže než mi přijde AXA (pokud vůbec), tak to šoupnu do ING. Má někdo aktuální přehled úrokových sazeb na spořácích?
AXA = 2,5 + 0,5%
ING = 2,25%
Volksbank = 2,03%
LBBW, ČSOB (SÚ s prémií), PS (Červené konto) = 2,0%
Zbytek nestojí za řeč ;-) :mrgreen:
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod josh.viklef 19. 4. 2010 14:26

MSD 4%
Zbytek nestoji za rec :mrgreen:
josh.viklef
Mírně pokročilý