Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 12. 2011 12:40

Ano, je to tak. Každopádně dnes už spoustu bank připisuje úroky i měsíčně (např. Airbank, FIO, mBank, Axa) a některé dokonce denně (ZUNO)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kurtn 3. 12. 2011 13:50

Děkuji za odpověd. Procházel jsem nabídky bank na spořící účty, jejich ceny, úroky a tak. Už se rozhoduji jen mezi Airbank, Axa a Wustenrot.
1) Airbank nabízí 2.5% ročně, ale měsíční připisování úroků (tj. dle mých skromných odhadů 0.2% měsíčně). Zase jsou zde ale poplatky za odchozí platby a sms o pohybech na účtu.
2) Axa - 2%, prakticky žádné poplatky
3) Wustenrot - 2.3% ročně (s fixací 2.5%), zde se připisují opravdu ročně

Zde bych měl dotaz na Wustenrot, nejsem si jistý, jak to funguje - když budu fixovat částku na 3 měsíce, po uplynutí této doby dostanu sjednané úroky a když poté budu opět fixovat částku na 3 měsíce, tak z toho zase dostanu úroky? To by se jim přece nevyplatilo... to je výhodnější než roční fixace:-) (Podmínkou tedy je 30000kč).
Jen pro doplnění informace - hledám vhodný spořící účet, kam budu posílat měsíčně relativně malou částku (řádově max. tisíce kč). Výběr těchto peněz bude (zatím) minimální, takže by se mi možná vyplatila Airbank - má s ní někdo nějaké zkušenosti?
kurtn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 12. 2011 14:01

Na spořáku připisuje Wüstenrot úrok také měsíčně. Na termíňáku nevím, asi po skončení vkladu.

Ano, s Air Bank mám zkušenost. I když co chceš slyšet, je na trhu pár dní. Účet založen, peníze vloženy, funguje.

Takové odlehčení : http://www.mbank.cz/forum/read.html?f=1 ... 93217&p=15 , příspěvek 449
Přílohy
prachy.JPG
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Noxik 3. 12. 2011 16:33

PatrikChrz: Chlape tebe jednou zastreli za terorizmus, nebo co bude zrovna popularni :twisted: . Jinak peknej balicek, ale uz jsem se setkal s tim, ze se pokladni ptala vedouci, zda muze prijmout 5000 Kc bankovku.

A to ti nevadilo litat s tim v kapse cely den? Natrefit na tebe zrovna kapsar, mel by vanocni jackpot. Ja neco podobneho zazil 1x v zivote na par set metru a stacilo.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 12. 2011 17:11

Noxik: já vypadám, že by mi dal člověk korunu :), na mě kapsáři nejdou :D. Navíc obvykle u sebe opravdu mám minimální hotovost, většinou stokoruny.

A jsem vytrénovaný z minulého zaměstnání, kdy jsem nosil hotovost nebo zboží i za víc :). Většinou zboží tam, hotovost zpět.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 12. 2011 17:31

určitě bych si zvolil spoř. účet, kde se vydává platební karty.. Není nad to, když se pokazí o víkendu např. sporák, pračka apod.. nebo prostě budeš chtít zaplatit dovolenou nebo cokoliv, klikneš a v rámci sekund převedeš na běžný účet. Běžný účet, protože Axa sice kartu má, ale zůstatek je offline a vždy je použitelný ten z předešlého dne.. Axa je dobrá pouze na platby v zahraničí..Má dobré kurzy..

Má rada- Air Bank, pokud neposíláš každý měsíc 10 plateb apod.. tam a zpět a nebo Zuno, ale pouze v případě, že máš po ruce ATM RB (jinak v případě výběru zaplatíš 38,- za výběr jinde..údajně má být na malém zdarma účtu podle fcb manší částky za výběr)... Wurst je dobrý, ale pouze pro ty co založili hned na začátku (kurz se od té doby neměnil a je 2,6%, jenže ten nezaložíš a kartu nedostaneš
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 4. 12. 2011 11:01

dr._lukas píše:určitě bych si zvolil spoř. účet, kde se vydává platební karty.. Není nad to, když se pokazí o víkendu např. sporák, pračka apod.. nebo prostě budeš chtít zaplatit dovolenou nebo cokoliv, klikneš a v rámci sekund převedeš na běžný účet.

Neočekávané výdaje řeší kreditka, tak bych se pokud jde o spořící účet vůbec bych se neomezoval ve výběru tím, jestli je k němu nebo k provázanému běžnému účtu vydaná karta.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod kurtn 4. 12. 2011 17:04

Děkuji za odpovědi. Asi skutečně půjdu do Airbank, předpokládáné odchozí platby budou v počtu jednotek za rok...
kurtn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod code 5. 12. 2011 11:56

Jaké ma kurzy ZUNO a AirBank co se týče plateb přes Paypal (USD, GBP)?
code
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 12. 2011 13:14

kurtn píše:Děkuji za odpovědi. Asi skutečně půjdu do Airbank, předpokládáné odchozí platby budou v počtu jednotek za rok...

Určitě dobrá volba :-) Pokud teda nepřeposíláš třeba 3x do měsíce..

franko_cz píše:Neočekávané výdaje řeší kreditka, tak bych se pokud jde o spořící účet vůbec bych se neomezoval ve výběru tím, jestli je k němu nebo k provázanému běžnému účtu vydaná karta.

Omezovat se člověk nemusí, ale např. na kreditku se nevztahuje na bezúročné období výběry z bankomatu.. teoreticky v pátek ti zhoří elektřina.. musíš to hned řešit.. a kreditkou řemeslníkovi nezaplatíš :-D Ale i tak kreditka není od věci

-- 5. 12. 2011 13:15 --

code píše:Jaké ma kurzy ZUNO a AirBank co se týče plateb přes Paypal (USD, GBP)?

Zuno: http://www.zuno.cz/pomoc/uzitecne-infor ... ni-listek/
AirBank: http://airbank.cz/cs/ dole je kurzovní lístek
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 6. 12. 2011 11:14

Mám účet u GE money, i spořící. Mám tam úrok 1.4 %, vím že air bank má lepší, a uvažoval jsem že tam přejdu. Momentálně se mi pořáíd telefonicky vnucují se stupidními produkty (nebo čím, už to neberu) a o silněji sílí můj zájem přejít. Mám Vždycky tak 1 příchozí platbu za měsíc na spořící účet, z toho potom posílám penízky tak 3x za měsíc do jiných bank. Zatím to dělám přes spořící účet genius.

Když přejdu do air bank, budu stále moci všechno toto dělat? (nebo např. nemuzu libovolně ze spořáku odesílat a posílat atd.)?

A ještě dotaz, asi hloupý, muzu air bank věřit? přece jen je to nová banka, ale pojištění vkladů atd. se na ni asi taky vztahuje ne?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 6. 12. 2011 11:29

mikcik: verit nemusis, od toho je prave FPV. Nicmene mit penize na uctu, kde je 1,4% p.a. je hloupost.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod mikcik 6. 12. 2011 12:08

To ale není moc odpověĎ na to, na co jsem se ptal... :-)...
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 6. 12. 2011 12:10

Ne? A ty posledni dve otazky jsou co?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 12. 2011 12:12

Nevyhodou Air Bank je poplatek 5 Kc za odchozi platbu. Bylo by tak vyhodnejsi udelat si u nektere banky (FIO, mBank,...) bezplatny ucet, na nej smerovat pripadne mesicni prichozi platby (vyplatu) a teprve mesicny "prebytek" odkladat na sporak.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka