Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 12. 2. 2020 10:01

Chtělo to nebýt líný a všechno včas převést do Monety, kde ty 2 % končí na konci měsíce. Jinak v Trinity jsem měl 0 dávno, takže ideální situace.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod jir.vesely 12. 2. 2020 12:39

Já si osobně myslím, že nechávat ležet na spořáku přes mega je buď pro lidi, který nemají peníze rádi nebo počítají s velkým výdajem v následujících měsících (auto, bydlení apod.). Nicméně těch 1.88% bez dalších podmínek na rezervu mi přijde jako dobrá nabídka.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 12. 2. 2020 13:04

Přes mega je OK, ale nad 2,5 mega už to je riziko.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 12. 2. 2020 13:40

jir.vesely píše:nechávat ležet na spořáku přes mega je buď pro lidi, který nemají peníze rádi nebo počítají s velkým výdajem v následujících měsících

Nebo pro lidi, kteří očekávají brzký příchod krize a prudký pád cen akcií a jim podobných "výnosnějších" instrumentů.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jir.vesely 12. 2. 2020 16:25

Lenka_2: Což se zaprvé letos ještě neočekává a zadruhé se dá investovat do spousty jiných věcí. Když krize přijde, tak spadnou i úrokové míry, takže s obrovským zůstatkem na spořáku si stejně člověk moc nepomůže. A i pokud se budeme bavit vyloženě o akciích, tak ty sice při krizi padnou, ale po krizi se zase obecně dostanou výš než byly před ní. Jenom se holt nesmí panikařit a nebýt na těch investicích závislý do míry, že je velká šance, že si peníze budu muset stáhnout k sobě, když se to zrovna nebude hodit. Já chápu, že na tomhle fóru se na investování spíš nadává, zvlásť na bankovní produkty, ale osobně mám zkušenost takovou, že i ty mi přes 2 krize, kterými jsem během svého investování prošel, přinesly celkem slušný výnos. Jasně, jsou mnohem zajímavější investice, ale úplně černě bych to rozhodně neviděl.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 12. 2. 2020 17:33

Tak se pochlubte, kde máte zainvestovano, když má člověk obavy, aby o většinu nepřišel.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 2. 2020 18:10

bitkojn

a v duchu pana veseleho jsem koupil teslu v prosinci a prodal v lednu


nedalo me to proste nenapsat, ale reakce na jeho prispevek je to adekvatni
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 12. 2. 2020 19:02

Zrovna u fondů, které nabízejí banky, si moc nedokážu představit, že by se dalo přijít o většinu. Propad na nějakou dobu určitě - to se nevyhnutelně stane, ale zase se to časem dožene. Když si vezmu jako příklad obyčejný akciový fond ČSOB a podívám se do historie, tak tam byl obrovský propad 2008/2009 kvůli krizi a pak menší a krátkodobé propady konec 2011, 2015/2016 a začátek 2019. Pokud bych měl úplně největší smůlu a investoval všechno na konci 2007, pak se po pádu lekl a s investicema úplně přestal, tak by mi až do roku 2019 trvalo než bych se dostal na původní hodnotu, ale ještě během toho roku bych udělal 20% nad původní hodnotu. Pokud bych měl největší stěstí a trefil tu investici na začátku roku 2009, kdy bylo to největší dno, tak bych dneska měl kolem 250% nad původní hodnotu. To jsou ale fakt extrémy. Podobně to vidím i u ostatních akciových/dluhopisových fondů s tím, že ty konzervativnější nemají logicky tak šílený výkyvy ani dolů ani nahoru. A jsou samozřejmě i jiný fondy, třeba realitní, kde zase ta dynamika je jiná, ale tam úplně nevím, co se dělo tak dlouho zpátky, tak nechci úplně dávat svůj pohled na něco, kde tolik osobní zkušenosti nemám. Jiné investice asi nemá smysl z pohledu "obav, abych o většinu nepřišel", snad kromě nemovitostí, řešit. Stojím si za tím, že tohle je prostě to míň rizikové a oproti spořáku se to vyplatí. Zároveň tím ale nemyslím, že bych měl naprosto všechno bezhlavě cpát do nějakých investicí. Pořádná rezerva je potřeba a na tu jsou dobrý spořáky k nezaplacení ;)
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iglooo 12. 2. 2020 19:50

Jaká je motivace těch, kteří investují, (byť i nepřímo) přesvědčovat ostatní k tomu, aby se také přidali?
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 2. 2020 19:53

Musíš sehnat někoho, kdo to pak od Tebe koupí. :) Osobně mám pocit, že na tom investice stojí. A pak na tom, že lidi jsou v průměru čím dál bohatší a nevěděj co s prachama.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod DrumSession 12. 2. 2020 19:56

jir.vesely píše:Já si osobně myslím, že nechávat ležet na spořáku přes mega je buď pro lidi, který nemají peníze rádi nebo počítají s velkým výdajem v následujících měsících (auto, bydlení apod.). Nicméně těch 1.88% bez dalších podmínek na rezervu mi přijde jako dobrá nabídka.

...kdo nemá ty blízké velké výdaje, tak buď má vééélikej strach nebo nemá trochu fantazie a kreativity.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 12. 2. 2020 19:59

iglooo píše:Jaká je motivace těch, kteří investují, (byť i nepřímo) přesvědčovat ostatní k tomu, aby se také přidali?

Hodnota jejich investic přímo souvisí s poptávkou.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 12. 2. 2020 20:10

Ahááá, takže lidé, kteří si říkají investoři, potřebují neustále shánět nové a nové méně chytré lidi, kteří jim do jejich hry budou pumpovat další a další peníze. Jasné. Chápu. Dík.
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 2. 2020 20:22

Tak to je snad podstata kapitalismu, ne? Když začneš péct chleba, tak taky chceš, aby ho začalo kupovat co nejvíce lidí a tys měl zisk (a mlynář, který dodává mouku ji taky chce prodat co nejvíce)... A když začneš vyrábět toaleťák, tak doufáš, že ho bude od tebe chtít co nejvíce sráčů. :lol:

Kapitálový trh taky není ničím jiným, jen "materiálem" jsou cenné papíry.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vlaju 12. 2. 2020 20:48

Dobře, ale tohle není pan pekař, to je spíš člověk který kupuje chleba, chutná mu a doporučuje ho i jiným. Nemyslím, že by se mu ten čas strávený psaním vyplatil. Píše to srozumitelně, já tomu pohledu rozumím, ale my tu prostě na to nejsme. Riziko tam je, to je jasné, a nikdo kdo s fondy prodělal nám sem napsat nejde, každý se jen rád chlubí. Čili je to mimo, ale že by to musel být placený agent, to snad ne..
vlaju
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků