Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod M2M 3. 1. 2008 20:09

Já vím ale nechci tam dávat všechny peníze jsou noví, BAWAK už je tu léta, takže možná si udělaám i BAWAK, vše je zdarma a nechám tam něco. Vždyť to nic nestojí.
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod M2M 3. 1. 2008 20:39

To je pravda, přeci jenom je to nová banka a dávat tam všechny peníze, uvidíme
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sakal007 3. 1. 2008 23:38

Mám takovy dotaz, při srovnání spořících účtů všichni vychvalují ING konto nebo EMAX. Chtěl bych se zeptat proč nikdo nechválí červené konto? Chci si založit nějaký účet, a měl sem v hledáčku právě červené konto ale všude se spíš mluví o ING a Mbank. Diky za odpověď.
sakal007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 3. 1. 2008 23:44

Tam je pro mě to zlo jménem Pošta .... a nadstanadardní úročení je až od 50 000 Kč ... narozdíl od eMAXu k tomu ale není platební karta ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 3. 1. 2008 23:50

Proč nikdo nechvání červený konto? Na rozdíl od těch zmíněných nabídek je tam prakticky úročení až nad 50 tisíc a pak je k tomu potřeba zřídit a platit nějakou službu elektronickýho bankovnictví. Takže není důvod o tom vůbec uvažovat.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod M2M 4. 1. 2008 07:15

Kdyby to bylo zelené konto, tak bych to rozjel, červené pro mě znamená STOP :)
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KubaPa 4. 1. 2008 10:45

sakal007 píše:
xls píše:Proč nikdo nechvání červený konto? Na rozdíl od těch zmíněných nabídek je tam prakticky úročení až nad 50 tisíc a pak je k tomu potřeba zřídit a platit nějakou službu elektronickýho bankovnictví. Takže není důvod o tom vůbec uvažovat.
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M2M 4. 1. 2008 12:06

Srážková daň z úroků je všude, snad jen u stavebka není
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 1. 2008 15:28

M2M píše:snad jen u stavebka není
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bojler 4. 1. 2008 22:04

No tak eventualni nezdaneni stavebniho sporeni (nevim jiste jak to doopravdy je) mne jako pravicovemu volici vadi. Uz jenom kvuli tomu, ze bylo paradoxne uzivano predevsim lidmi s vyssimi prijmy jako "sporici konto". Druha vec je, ze nechapu jakoukoli deformaci v podobe podpor nejakeho sporeni.
bojler
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 4. 1. 2008 23:06

bojler píše:No tak eventualni nezdaneni stavebniho sporeni (nevim jiste jak to doopravdy je) mne jako pravicovemu volici vadi. Uz jenom kvuli tomu, ze bylo paradoxne uzivano predevsim lidmi s vyssimi prijmy jako "sporici konto". Druha vec je, ze nechapu jakoukoli deformaci v podobe podpor nejakeho sporeni.
Tak aby člověk tohle pochopil, je potřeba se podívat, co je cílem. U stavebního spoření i u hypoték bylo cílem poskytnout relativně levné úvěry na bydlení. Měly je ale poskytovat soukromé instituce - stavební spořitelny a banky. takže stavební spoření nebylo zatíženy srážkovou daní - stavební spořitelny měly levné peníze (díky státní podpoře a osvobození od daně tam lidé dávali peníze na dlouhou dobu i při poměrně nízkých úrocích) a mohly tím pádem poskytovat levné úvěry - ty jsou na rozdíl od spoření opravdu účelově vázány na bydlení. U hypoték je to podobné - možnost odepsat zaplacené úroky z daní a donedávna i osvobození výnosů z hypotečních zástavních listů od daně - tedy levné peníze pro hypoteční banky a tím i levné hypotéky pro lidi řešící bydlení...
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mardon 5. 2. 2008 20:36

Mam asi 800 000, chteli bychom je nekam ulozit. Meli jsme to v KB na terminovanem uctu, ale ten urok je tam maly a inflace k tomu. Bylo mi doporuceno eMax u mBanky, ale tam je pouze bezhotovostni styk. Existuje nejaky sporici ucet, kde je mozno vkladat a vybirat hotovost?
Jake je pojisteni,u takoveto castky bych oni nerada prisla?
mardon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 5. 2. 2008 20:57

mardon: predpokladam, ze tech 800.000 mas na tom ucte v KB, takze preposlat to do mBank je nejmensi problem. A nasledny vyber se da bud vyresit v bankomkatu, pripadne pres CASH ADVANCE. Pojisteni je ze zakona minimalne 90% do vyse cca 750.000 CZK.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mardon 6. 2. 2008 07:43

Jeste se zeptán CASH ADVANCE je mozne na vsech pobockach KB a CS nebo je to otazka konkretni pobocky a musim si to zjistit na pobocce. Nebude problem pri tak vysoke castce? Plati se nejake poplatky?
mardon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mardon 6. 2. 2008 08:06

K tomu pojištění jsem trochu ještě hledala , mělo by to být 90% na max výši 25 000 EUR, což mi při dnešním kurzu dělá asi 640000 (jestli dobře počítám)
mardon
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků