Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 20. 1. 2020 11:54

O kolik to v tom objemu za rok udela v absolutnich Kc vic?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 1. 2020 12:07

evelisto:
WR je vhodný jen pro nové klienty, u starých i když blokací na 1 rok získají 1,7 % nemají jistotu, že WR úrok během roku nesníží na rozdíl od nových klientů, kteří mají 1,7 % na rok garantováno i bez blokace.
ING obdobně vhodné pro nové klienty (vklad 300 kKč/měsíčně po dobu 6 měsíců na 2 %) s nulovým zůstatkem k 31. 12. 2019. Pro staré (vklad 100 kKč/měsíčně po dobu 6 měsíců na 2 %) jen pokud měli k 31. 12. 2019 nulový nebo malý zůstatek - řadě klientů v lednu dobíhala akce 300 kKč na 4 nebo 6 měsíců na 2 %, tedy nulový nebo malý zůstatek k 31. 12. 2019 asi neměli.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 20. 1. 2020 12:46

meme1255 píše:na uložení peněz v řádu desítek tisíc (20-50) na 12 měsíců


nějakej rozdíl na týdle částce bude naprosto zanedbatelnej, to nestojí za to s tím ztrácet čas, každejch 0,1 % na 50k dělá 50 korun za rok, dal bych to tam, kde už mám účet, a neobtěžoval bych se zakládáním něčeho novýho
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dala67 20. 1. 2020 19:44

Než Wüstenrot tak bych spíš volil Creditas. Rozdíl 0,1% je nic a navíc mám k dispozici okamžité platby bez blokace 200 Kč na účtu.
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 1. 2020 00:55

Creditas ale sazbu 1,6% slibuje jen do konce března, pak může jít dolů, zatímco Wustenrot těch 1,7% garantuje celý rok od zřízení účtu, to je nemalý rozdíl :). Nehledě k silné nespolehlivosti okamžitých plateb u Creditas - i dnes mi příchozí platba z RB do Creditas nepřišla jako okamžitá, přijde nejspíš až zítra normálně. A to i dle ostatních není u Creditas nic divného (moc spolehlivě ty okamžité platby zatím neumí na příjmu i odesílání, přestože je spustila jako jedna z prvních).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod OnderCZ 21. 1. 2020 06:49

Já naopak u Creditas (tam nebo i ven) neměl jediný problém s okamžitými platbami. Odeslal jsem jich asi kolem padesáti. To jen, aby si všichni nemysleli, že s tím je pořád nějaký problém. A ohledně úrokových sazeb, nemyslím si, že to u Creditas půjde ještě dolů. Spíš čekám podobný vývoj jako loni, nepatrně nahoru.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 1. 2020 15:52

Ja taky nemel problem, ale nemaji to 100%. Protoze jak psal drive, v sobotu platba nebyla pripsana ze sporky na Sporici ucet(stalo se mne to poprve)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod retron 21. 1. 2020 16:09

spíš tak 70% z mých zkušeností, cca před měsícem aplikace řvala, že se platba okamžitě neprovede zda zaslat snadardně, když se dalo ANO provedla se jak okamžitá, tak i standardní platba, když NE tak okamžitá ihned. A to píšu o Richiem, u spořáku okamžité pouze přijímala. A když už to začalo být poměrně spolehlivé, tak koncem prosince platba uvázla v zadaných, pak se stornovala, ale alespoň přišla omluvná SMS od Creditas ať platbu pošlu znovu. Běžně nechodí okamžité platby ihned mezi půlnocí a cca druhou ráno, ale to bych oželel, ovšem spoléhat se na to úplně nedá. V jiné bance (ČS, RB) se mi to nestalo.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas3 21. 1. 2020 18:45

MirekM. píše:evelisto:
WR je vhodný jen pro nové klienty, u starých i když blokací na 1 rok získají 1,7 % nemají jistotu, že WR úrok během roku nesníží na rozdíl od nových klientů, kteří mají 1,7 % na rok garantováno i bez blokace.


Staří klienti WR s blokací na 1 rok získají jen 1% (0,5+0,5).
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 22. 1. 2020 07:39

Sporito je teda na 1,5? Diky
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlaju 22. 1. 2020 11:33

Ano.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 1. 2020 13:25

Tomas3 píše:
MirekM. píše:evelisto:
WR je vhodný jen pro nové klienty, u starých i když blokací na 1 rok získají 1,7 % nemají jistotu, že WR úrok během roku nesníží na rozdíl od nových klientů, kteří mají 1,7 % na rok garantováno i bez blokace.


Staří klienti WR s blokací na 1 rok získají jen 1% (0,5+0,5).

Máš recht, nějak jsem pokřížil staré a nové informace.

Právě jsem zrušil poslední SÚ co jsem měl ve WR (ve verzi A).

Téměř vždy, když nějaký SÚ zruším, záhy se objeví nějaká výhodná akce ... :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod pedrysek7 26. 1. 2020 16:52

MirekM. píše:
Tomas3 píše:
MirekM. píše:evelisto:
WR je vhodný jen pro nové klienty, u starých i když blokací na 1 rok získají 1,7 % nemají jistotu, že WR úrok během roku nesníží na rozdíl od nových klientů, kteří mají 1,7 % na rok garantováno i bez blokace.


Chci si zítra založit Wustenrot s 1.7%, s garancí na 1.rok. Jen nevím, pokud se brzy sloučí s Monetou, zda bude úrok nadále platit nebo budou klienti převedený na jiný produkt Monety?
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 1. 2020 17:01

Viz vlákno Wustenrot, nemusíš to dublovat i sem :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Dandík 31. 1. 2020 12:39

Wustenrot snižuje, Creditas prodlužuje, Moneta vyčkává :) https://www.penize.cz/sporici-ucty/4124 ... prodluzuje
Dandík
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků