Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 17. 2. 2020 18:42

On ale psal, jak je osvc a jak beha na postu dojit kreditky dobirkama :-)

15 let? Neni tam nahodou cilovy vek 60 a vice let? On mel to stare jeste.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 2. 2020 18:49

Abys nemusel tak dlouho namáhat žaluda, mám ho od svých 25 let a 10 dnů, tehdy to bylo do 50 let. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 17. 2. 2020 18:53

To bylo kdy, pred 24 lety?

Jinak prispevek zamestnavatele se da vycerpat odbytnym, i kdyz mu ho dodani 15% tusim, ale o ty statni prispevky by prisel, on je to pan doktorkadek eskamoter, diky kterym nam slusnym uz banky nepocitaji napriklad bonusy na poste a jinde. Kdybych chtel byt hnusny, rekl bych takovym lidem: bezohledne vyzirky :-) sory karel, ale je to tak, ted kdyz mi prijde dobirka, mbanka mi nic kvuli tobe neda, hlavne ze ses nakapsoval :roll:

Podle https://www.mesec.cz/clanky/zmente-star ... -na-novou/ Ale budto ma do 50 let a jen 130,- prispevek anebo do 60 let a 150,- prispevek...

Tyhle hratky chapu u cashflow kvadrantu 1 a 2, pro 3 a 4 je tohle bezvyznamne a umi zhodnotit daleko lepe. Na sosani prispevku zamestnavatele je to ztratove to drzet do duchodu, vzdyt inflace je ke 3% a to uz s 6 cifernym zustatkem nedava smysl drzet, ale VYBRAT :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 2. 2020 19:08

Nebul! :) Málem by se mi tě zželelo, kdybych nevěděl, co jsi za č.

O penzijku toho zjevně víš tolik jako o ostatním ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 17. 2. 2020 19:11

Tak pravda, nikdy jsem nepochopil, jak s tou rentou, zda ji budou vyplacet dosmrti a v jake vysi ;-) Prosim vysvetlit. Me tvrdili ze to se uvidi az budu mit duchodovy vek a ze driv mi to nespocitaji.

Ty to mas pred rokem 2000 uzavrene, takze uz ti je 45 az 52 let a takze uz strihas metr :-) Tak asi neco vis o tom vic nez ja. Ja vim ze nic nevim.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 2. 2020 19:23

Já nevím, co ty si pamatuješ z roku 2000 … ale i kdybych věděl úplně všechny podrobnosti, byl bych blázen, abych se snažil tobě něco vysvětlovat, či snad s tebou diskutovat … Znáš se, jak ty diskutuješ, že? No, něco jako dub.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 2. 2020 22:41

iglooo píše:
ripper6 píše:uctu, prihlasoval se v zahranici do IB, koutkem voka jsem mu uvidel na ucet a co tam mel? :shock: 270 000czk na beznem uctu, jen tak lezet. Za 9 let poctive chozeni do prace a programovani. Vzdy rikal ze neni materialni typ, neresi to a ze prachy


Asi fakt nějaké drobné na běžném účtu neřeší. :nenapadne Nebo se dá ze zůstatku na běžném účtu něco odvozovat? Jsme pořád ještě ve vlákně o spořicích účtech? ;-)

Spori se... na sporici ucet = bezny ucet Moneta Bank (Tom konto treba - to tak maj ty lidi) = mas 1 ucet pac jses normalni vydelavajici clovek, ne psychopat z Finexpertu :-)

To me reklo vic lidi a to at uz jim bylo 45 - 50 let a nebo 25 - 35 let.
Kamarad IT - Moneta Bank, na co dalsi ucet? Co s tim? Vecne komplikace problemy.
Kamarad elektro s VS: uspory nejaky, Ceska sporitelna 6kc transakce, poplatek za vedeni uctu daval porad 50kc a mozna dava dosud. Potom co ho ale Sporka chtela utejrat (porad telefony, letacky), ze mu tam lezi min 400 000, nacpal je do ING Bank nafurt, konecne prej klid 8-)

-- 17. 2. 2020 22:43 --

dala67 píše:Na BÚ má jen pár drobných. Což by odpovídalo jeho zaměstnání. Tu raketu má na SÚ. :-D

Sporici ucty fakt nikdo neresi, tomu rikaj spis ze je to par drobacku na nic, takze co s tim ;-)
Jakou raketu? Pokud programujes za 35 000 hrubyho mesicne, zakladni Javu, tak z toho mas na jidlo - restaurace obyc, cestovani sem tam, sport.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod taylor729 17. 2. 2020 23:07

vpe píše: nam slusnym uz banky nepocitaji napriklad bonusy na poste a jinde. Kdybych chtel byt hnusny, rekl bych takovym lidem: bezohledne vyzirky :-) sory karel, ale je to tak, ted kdyz mi prijde dobirka, mbanka mi nic kvuli tobe neda, hlavne ze ses nakapsoval :roll:

Zkus trochu ubrat, pokud vim tak drkarel je docela umirneny mezi zdejsim osazenstvem a to co obcas predvadis (nejen ted) je dost nehezky.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 2. 2020 05:55

Díky, náčelníku, že ses mě zastal, ale je to ztráta času a slov. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 2. 2020 08:23

taylor729 píše:
vpe píše: nam slusnym uz banky nepocitaji napriklad bonusy na poste a jinde. Kdybych chtel byt hnusny, rekl bych takovym lidem: bezohledne vyzirky :-) sory karel, ale je to tak, ted kdyz mi prijde dobirka, mbanka mi nic kvuli tobe neda, hlavne ze ses nakapsoval :roll:

Zkus trochu ubrat, pokud vim tak drkarel je docela umirneny mezi zdejsim osazenstvem a to co obcas predvadis (nejen ted) je dost nehezky.


Až je mi ho líto, vyžrali jsme mu bonusy :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 18. 2. 2020 21:39

Jasne, narodni hrdina, co boghatym (bankam) bral a sobe do kapes narval - neboli dobirky sam sobe poslal :-) A na netu o tom referoval. Tedy privedl k podobnemu jednani jeste vetsi masy...
Mozna jeste obiral Equa banku, co mu dala vypoved kvuli tomu? :-)

“ O penzijku toho zjevně víš tolik jako o ostatním ...”

No to fakt nevim... Tak diky, ze jsem se dovedel, ze mezi 1994 a 2000 rokem byl vyplatni vek = 50 let, ale jen, pokud se smlouva nezmeni.

Od toho je soudruzi DISKUSE, nahlednout na veci z jineho uhlu, a ne nekoho urazet ;-)

-- 18. 2. 2020 21:41 --

Tohle tema je o SÚ, a ne PP.
Docela by me zajimalo zhodnoceni nekoho, kdo si fakt spori 26 let na PP, tak pokracujte tam.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 2. 2020 22:02

Je pravda že na tady na FE nebude úplně běžný vzorek populace....asi nadlimit psychopatů, sociopatů :D A to je štěstí, že se tady zatím neobjevil ten medvídek 8-D
Soudruzi, užívejte každýho dne a neužírejte, ale užívejte :-)
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dr._lukas 19. 2. 2020 00:28

Já dostával dobírky aspoň od Patrika, sám sobě si by bylo moc :-D . Equabank jsem naštěstí zrušil v minulosti sám, co mi nejdříve na jejich úžasnou multiměnovou kartu nedal ani levu bankomat bulharské Unicredit a RB, aby mi jí v průběhu dovolené sama banka preventivně zablokovala. :-D
Jinak souhlas, v tomto vlákně mě zajímá nuzná nabídka bank na spořících účtech a ne, investování a jiné fondy.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iglooo 20. 2. 2020 00:07

Viděl bych to s úrokovými sazbami na spořicích účtech od března takto: Creditas 1,9 % bez omezení, Moneta 2,1 % do 1 mio. Souhlas? :-)
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 2. 2020 04:57

Kde kupuješ růžový brejle? Moneta mi nabízela hypo za cca 2,3% a tak nevím, zda by ti dala 2,1% :-) uvidime... Kazdopadne tyhle SU byvaji omezene co do vyse a rozdil par desetin dela za rok v cistem mene, nez vydela kdekdo za hodinu.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků