Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 19. 4. 2010 15:17

josh.viklef píše:MSD 4%
Zbytek nestoji za rec :mrgreen:
Jenže to není spořicí účet, ale vkladní knížka s obsluhou pouze na pobočce (Praha, Brno).
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 20. 4. 2010 00:23

MSD 12M 1000000 5.2% = 44200 Kč netto a musíte tam osobně při založení a asi i při ukončení (je to s aut. obnovou 1)
J&T 12M 1000000 4,0% = 34000 Kč netto plus voucher v ceně 15-25000 Kč plus za vámi přijedou a pro ukončení také netřeba jezdit?

1) což může pražským být jedno, na dot., zda lze vypovědět při založení, již neodpověděli, takže min. 2 návštěvy nutné (pro mimopražské nebo někoho z Aše se tím pádem rozdíl 10K stírá):

k sepsání smluv je potřeba, abyste se dostavil k nám na pobočku. Peníze vkládáte prostřednictvím našeho sběrného účtu, který máme u ČSOB. Po ukončení termínovaného vkladu peníze přechází z termínovaného vkladu na vkladní knížku, k jejich výběru je potřeba u nás podepsat příkaz k úhradě a my Vám peníze přepošleme.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 23. 4. 2010 08:32

Tak už vyměkla i Komerční banka a snížila úročení na svém spořicím účtu ze 2% na 1,7% (platí pouze u vkladu do 50 tisíc). Obdobně snížili i úrok na garantovaném vkladu na 1 rok ze 2% na 1,7%.
Navíc stále více se spekuluje o tom, že na příštím zasedání sníží rada ČNB repo sazbu o čtvrt procentního bodu (boj s nízkou inflací a silnou korunou).

Takže stále vede AXA se 2,5% a 0,5% bonusem před ING s 2,25%. Je otázka, jak dlouho to bude AXA schopná udržet :hm , dávám jim čas do švestek :-)
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 4. 2010 08:37

Tak ještě MPÚ s 2,5 až 3,1 % (ale ta horní hranice je při opravdu mega zůstatcích) a Unibon s 3,1 %.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 23. 4. 2010 08:59

No tak vzhledem k tomu, že REPO je 1% a tedy lombardní sazba je 2% a referenční sazba od 1 dne do 1 roku se pohybuje mezi 1% a 2% viz.: http://www.csas.cz/banka/appmanager/por ... s_currency mi přijde, že dávat za vklady cokoliv nad 2% je řekněme poněkud zvláštní, u velkých finančních skupin bych ještě pochopil, že mají nějakou strategii, stejně se dá čekat, že to půjde dolů. Ale u kampeliček prostě mám pochybnosti, éru kampeliček s přemrštěnými úroky z vkladů jsme tu již jednou měli. Když se podívám na web unibon a vidím tam toto:
Hned na začátku roku 2010 se počet členů spořitelního a úvěrního družstva UNIBON dostal přes hranici tisícovky. Během minulého roku se rozšířil počet členů z 280 na 840, to znamená, že se ztrojnásobil.

Tj. letos dosáhli závratného počtu 1000 členů, loni jim přibylo cca 1,5 člena denně. Prostě ROFL.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 23. 4. 2010 09:03

Kampeličky ale nemají přístup na mezibankovní trh, takže tyhle levné peníze si nemohou půjčovat.

Oni odvíjejí cenu peněz od toho, za kolik jsou je schopni dále prodat zákazníkům, kteří si berou úvěry a připočítají svoje marže.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 4. 2010 10:12

xtonda píše:No tak vzhledem k tomu, že REPO je 1% a tedy lombardní sazba je 2% a referenční sazba od 1 dne do 1 roku se pohybuje mezi 1% a 2% viz.: http://www.csas.cz/banka/appmanager/por ... s_currency mi přijde, že dávat za vklady cokoliv nad 2% je řekněme poněkud zvláštní, u velkých finančních skupin bych ještě pochopil, že mají nějakou strategii, stejně se dá čekat, že to půjde dolů. Ale u kampeliček prostě mám pochybnosti, éru kampeliček s přemrštěnými úroky z vkladů jsme tu již jednou měli. Když se podívám na web unibon a vidím tam toto:
Hned na začátku roku 2010 se počet členů spořitelního a úvěrního družstva UNIBON dostal přes hranici tisícovky. Během minulého roku se rozšířil počet členů z 280 na 840, to znamená, že se ztrojnásobil.

Tj. letos dosáhli závratného počtu 1000 členů, loni jim přibylo cca 1,5 člena denně. Prostě ROFL.

Ono daleko zajímavější je sledovat účetní závěrky a zisk/ztrátu. U Unibonu bych vzhledem k vstupním nákladům (tuším 500 Kč ?), čekal spíše klienty s vyššími vklady, takže počet není až tak důležitý. Mají pouze dvě pobočky a co vím, tak nemají ani žádnou masivní reklamní kampaň (která by jim na jedné straně sice přivedla klienty, na druhé by je ale vysávala). Jak je vidět u MPÚ, tak aktuálně ani zájem o nové klienty na trhu moc není.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 25. 4. 2010 03:32

xtonda píše:No tak vzhledem k tomu, že REPO je 1% a tedy lombardní sazba je 2% a referenční sazba od 1 dne do 1 roku se pohybuje mezi 1% a 2%

...a hypoteku sezenes od 3%neco (s poplatkem XXXX Kc :-)) Toto vse jsou jen spekulace ... a vic vubec, co roztaci inflacni spiralu?

A pokud jde o pujcky, lide si stale pujcuji a pujci treba od Ferratu s RPSN pry 22710%, zdroj toho uroku: profit.cz/clanek/u-jakych-nebankovnich-spolecnosti-si-nepujcovat.aspx
Obrázek

pro objektivnost nutno dodat, ze me vyslo jen neco malo pres snesitelnych 608% RPSN :tleskani (to neni moc:-)

A lidi jsou VELMI uspokojeni, viz http://www.nepoctivci.cz/tema?Ferratum-cz - asi udelam konkurencni sluzbu :-D
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 1. 5. 2010 09:34

Takže od 1.5.2010 aktuálně:

AXA 2,50% (+0,5% na konci roku)
ING 2,25%
GE Genius II 2,00% (při zůstatku nad 40 000 Kč )
mBanka mMax 1,85 % (při zůstatku od 600 000,- Kč)
mBanka mMax 1,00 % (při zůstatku do 600 000,- Kč)
Fio Konto CZK 1,60%
Fio Konto EUR 0,90%
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 1. 5. 2010 11:59

GE jsou "zajímaví". Ti kdo zakládali Genius Plus a nemají u nich účet, tak ho zruší a založí si Genius II, kde je o 0,4% vyšší úrok
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 5. 2010 12:16

Přidávám Unibon (3,1 %) - nevýhoda placené IB (ale zase lze obsluhovat účet zdarma papírově na pobočce (Praha, Ostrava a už dlouho je slibováno Brno) a dokonce posílat příkazy poštou)
Moravský peněžní ústav - 2,5 až 3,1 % (vyšší sazby ale až při extrémních zůstatcích a nejméně do pololetí neberou nové klienty)
Metropolitní spořitelní družstvo - 4 % (nemá IB a pobočky pouze Praha a Brno)

Jinak v ING je nyní akce pro nové klienty - úrok za měsíc červenec 4,5 %. Viz vlákno ING.

-- 1. 5. 2010 13:25 --

Tak podle info v jiném fóru:
Od 3.5. klesá úrok- spořící účet: UNIBON 2,6% , GEMoney ... 1,6%
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 1. 5. 2010 12:53

Jo, teď se budou všichni předhánět, kdo to nejrychleji sníží. Bohužel.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 10. 5. 2010 05:16

Volksbank rozdává do konce května novým klientům 1000 Kč (300 plus 700) ke spořicímu účtu s 2,03% p.a., má to zajímavý háček - účet musíte sjednat online a pak přijít podepsat v Ostravě, Znojmě nebo Zlíně. Patrně se na Moravě nudí a chtějí dovytížit tamní pracovníky poboček anebo co to nacvičují?

Vemte rodinku, babičky, dědečky, rodiče, dodávku (anebo celý autobus :) a vyražte na Moravu zakládat :-[
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 5. 2010 06:13

Nebo na Moravě nadávali, že Praha má samé výhody a tak udělali něco jen pro ně :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 10. 5. 2010 08:06

přidali jim (zaměstnancům) práce :-D
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků