Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Czulibrk 19. 1. 2009 14:05

Bylo mi to řečeno při zakládání účtu, takže žádné "jedna paní povídala".
Olé!
Czulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 1. 2009 15:20

Kamča píše:to Patrik Chrz
Jak jste dopadl dnes v Oberbank? Na jejich stránkách není moc informací. Je podmínkou vklad min. 50 tis.?

Za chvíli tam jdu. Těch 50 tisíc pro mě není problém :D.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Czulibrk 19. 1. 2009 15:28

A co takhle poplatky za platby? Taky žádný problém? :)

"Nezanedbatelná nevýhoda spořicího účtu Oberbank ovšem spočívá v tom, že za každou příchozí platbu klient zaplatí šest korun a za odeslání peněz tři koruny."

- Hospodářské noviny
Olé!
Czulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 1. 2009 18:05

Tak jsem se odtamtaď vrátil. Podle tvrzení paní na přepážce se opravdu žádné poplatky u tohoto typu účtu neplatí a informace v Hospodářských novinách je chybná. No uvidíme, ale i kdyby, vzhledem k částce, co jsem tam poslal, by to bylo nepodstatné.
Jo a dostal jsem krabičku větrových bonbónů :D

Nevýhodou je, že pokud klient nemá i běžný účet (placený) je jediná šance na ovládání spořícího účtu písemnými pokyny na přepážce, výpis jen jednou ročně (zdarma). Nějaké info snad sdělí i telefonicky (přišla/nepřišla platba), ale jinak vzhledem k velmi krátkým otevíracím dobám Oberbank je použitelnost tohoto účtu velmi omezená. Já mám jejich pobočku kousek od práce, takže si tam stihnu dojít v pauze na oběd, ale pro většinu lidí pracujících od-do je to nepoužitelné.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kamča 19. 1. 2009 19:28

To máte dobrý, že 50 tis. není problém :-) To ovládání účtu je děs. V Brně jsou jen dvě pobočky, otevřené do 17 hod., takže nemám co řešit. Opravdu nepoužitelné.
Kamča
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 1. 2009 20:23

Krabička větrových bonbónů! :D :D :D :lol: Tak to je husté teda! Že jim to není trapné... :roll:
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 1. 2009 20:50

Ondrasz: tak proc ne, lepsi bonbony nez nic :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 1. 2009 21:05

S474N píše:Ondrasz: tak proc ne, lepsi bonbony nez nic :mrgreen:

Přesně tak. Ve většině bank bych nedostal nic a zadarmo i žloutenku :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Hlava 20. 1. 2009 17:50

FIO snížilo na 3,1% p.a. mám tam celkem dost peněz, tak zvažuju, jestli to nedat do WPB.
Klidně si říkám i tu 18ti měsíční lhůtu, to se pak úrok pohybuje okolo 4,6% p.a.
Ale teď vyvstávají zásadní otázky - je pravda, že WPB už tu nějaký pátek funguje a FIO taky není zrovna banka, tak proč bych měl mít nějaké pochybnosti, ale i tak - co důvěryhodnost WPB? Zvolit spořící účet s proměnnou úrokovou sazbou nebo termínovaný vklad s pevnou? V současnosti se kloním spíš k té pevné, ale jak je to s úrokovými sazbami během krizí, neletí nahoru? Sazby jsou zde.
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 1. 2009 17:55

Hlava: no, je krize a krize. Při krizi v 1997 letěly sazby nahoru, při téhle letí sazby politickým zásahem dolů. Popravdě bych v tomhle šel na jistotu pevné sazby.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 20. 1. 2009 18:37

No, očekává se pokles sazby. Někdo z ČNB (Kohout?) to avizoval na únor.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 1. 2009 18:39

Hlava a co mas proti MPU? Osobne si myslim, ze 18 mesicu je fakt moc, ale zalezi co mas v planu s tema penezma delat.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Hlava 20. 1. 2009 20:06

Proti MPU? Přiznám se, že mi tato zkratka zrovna nic neříká, takže nevím.

Že se očekává snižování sazeb si taky myslím, ostatně se stačí podívat za oceán, na jaké jsou sazby úrovni. Myslel jsem ten původní dotaz spíš tak, jestli z minulých krizí neplyne spíš to, že sazby klesnou a pak vystřelí do výšin. Na druhou stranu pokud sazby klesnou na minimum, jak pak chce WPB zaručovat nabídnutý úrok (i když na druhou stranu to pravda není zas tak moc).

No a co se týče oněch 18ti měsíců - pro mě je to tak akorát. Potřebuju někam uložit peníze s minimálním rizikem, aby až krize naplno projeví a rozjede i u nás, tak abych pak mohl začít pěkně nakupovat. Do té doby jsou mi celkem k ničemu.
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 1. 2009 20:10

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod filip893 21. 1. 2009 11:19

PatrikChrz píše:Klidně budu dělat pravidelné kolečko mBank-FIO-Oberbank-ING. Vedení všech účtů je zdarma, tak co.

Čím více takových klientů, tím opatrněší budou muset bít banky při snižování úroků. Má to ale jeden háček v podobě ušlého úroku, kdy částka putuje od jednoho účtu k druhému. Já mám ING konto a teď jsem si založil i Červené konto od PS, která má aktuálně lepší úrokovou sazbu, ale platby připisuje D+2, takže to jsou dva dny bez úroku. A při současném rozdílu úroků (ING 3%, PS 3,3%) by trvalo dvacet dnů, než bych dohnal ztrátu a teprve pak bych vydělával. A jestli je pravda, že PS snižuje od 1.2. sazbu na 3% jak se tady zmínil czulibrk, tak se mi to nevyplatí.

Zároveň jsem se podíval na problém ING konta s čtvrtletním připisováním úroků. Při stejné úrokové sazbě pochopitelně vydělám na úrocích méně, než s měsíčním připisováním úroků, ale spočítal jsem že rozdíl je při částkách do 0,5mil opravdu zanedbatelný a tato nevýhoda ING konta je často zbytečně zveličována.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka