Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mariacek 17. 7. 2016 16:59

Já SMART mám déle a ty spořáky Flexi jsem objevil před měsícem, takže během chvilky v IB založeno a vše z Equa převedeno tam. RB ty úroky zas tak často nemění... Snad to tedy vydrží. Dokonce zvažuju, že RB bude mou hlavní bankou místo Fio, docela pěkně fungují, i s hypo mi vyšli vstříc, tak uvidíme.
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 17. 7. 2016 18:02

Koukám na jejich web a vidím,že si může založit ekonto SMART i dítě od 12 let. Už od 12 ti? .To je normální?
Myslel sem si ,že jsou dětská konta a ty bejvaj od 15ti.

Mariacek: tak hodně štěstí u Rajfky :mrgreen: 8-P
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mariacek 19. 7. 2016 17:11

No já byl u RB kdysi před lety, měl jsem hypo, kterou jsem splácel předčasně a po zkušenostech s lidma v RB jsem si říkal, že RB už nikdy více.... No, člověk míní, život mění. Jelikož jsem později měl 100% hypo s neúčelovou části, jedině RB mi tenkrát byla schopná dát 90% hypo při refinancování, kdy jsem část doplácel a zároveň krátil splatnost. Lidé naopak byli špičkoví a poslední dobou jsem s RB hodně spokojen, tak uvidíme.

Mimochodem, jak mi řekl milanBrno, pod Smart účtem by mělo jít mít dva stejné spořáky Flexi 21, nemusí být každý jiného typu, jak tu psal. To znamená až 2 mil. Kč s úrokem 1%, což je super. V IB by to mělo jít normálně změnit.
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 20. 7. 2016 22:27

Mariacek píše:... pod Smart účtem by mělo jít mít dva stejné spořáky Flexi 21, nemusí být každý jiného typu, jak tu psal. To znamená až 2 mil. Kč s úrokem 1%, což je super. V IB by to mělo jít normálně změnit.

Toto by bylo zajímavé, jestli je to skutečně možné. Právě jdu zkoumat v IB u nově založených účtů jak změnit přednastavené eKonto Plus na Flexi 21.

Btw. v nastavení Cenového programu u Spořícího účtu eKonto Plus nemám v rozklikávacím okně aktuálně jinou variantu, pouze eKonto Plus. Možná to ještě chroupá jejich systém, tak jsem pro jistotu hned založil druhý spořící účet, zatím taky eKonto Plus bez možnosti změny. Uvidím v příštích dnech.
Naposledy upravil A1rh- dne 20. 7. 2016 22:59, celkově upraveno 1
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mariacek 20. 7. 2016 22:45

Ta změna se nedělá v "nastavení účtu" (tam mám také u všech jen ekonto plus) ale v "ekonto flexi - výpověď".
Tak dej vědět, zda to v pohodě proběhlo. Já budu měnit ten jeden spořák až v listopadu.. Zajímavé také je, že pokud zase změníš účet na obyčejné Flexi, čistě teoreticky bys pak mohl vybrat peníze hned, aniž bys čekal 21 dní. Ale to jen spekuluju...

EDIT: Vyzkoušeno, po odeslání certifikačního kódu mi vyskočila hláška "Flexi 21 je možné mít pouze na jednom spořícím účtu...". :/
Přílohy
111.jpg
Naposledy upravil Mariacek dne 21. 7. 2016 15:54, celkově upraveno 1
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milanBrno 20. 7. 2016 23:21

Jak zalozit a zmenit sporici ucet je krasne popsano (vc. obrazku) primo na strankach banky!
Je tam i to, ze ucet je nejprve jako Plus a nasledne si jej zmenite na Flexi
(doporucuji tedy precist)
milanBrno
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 20. 7. 2016 23:26

díky moc, prozatím na obou účtech nastaveno Flexi, do konce měsíce tam nechám 2x 150tis a od 1.8. to zkusím změnit na Flexi 21. Když to půjde jen u jednoho, tak pořád lepší než nic. Teď ještě do konce měsíce vykázat aktivitu (15tis + 3 platby) aby se to mohlo hned v srpnu úročit bonusovou sazbou. Jak jsem si v podmínkách přečetl - splnit se to musí už v předchozím měsíci.

Ještě si nejsem jistý, jestli můžu platbu poukázat přímo na spořící účet, nebo to musí vždy projít přes běžný účet. Byla by tím aspoň pro poprvé splněna ta podmínka 15 tisíc.
A taky jestli ze spořícího můžu poslat platbu kamkoli. Podle toho co se nabízí v příkazu to jde asi jen na účet v RB.

-- 21. 7. 2016 00:48 --

řekl bych, že podmínky pro bonus, které mají uvedené na dvou místech, vyznívají pokaždé trochu jinak.
V PDF podmínkách je:
"... Klientovi vzniká nárok na vyplacení Bonusového úroku ze Zůstatku za Dny v daném Měsíci,
pokud Klient v kalendářním měsíci, který předchází danému Měsíci, Aktivně využívá Běžný účet."

Z toho co je uvedeno v Ceníku bych to pochopil tak, že se vyhodnocuje moje aktivita v aktuálním měsíci a následně mi připíší nepřipíší bonus také v aktuálním měsíci: "* Nárok na bonus 0,95 % p. a. za aktivní využívání účtu vyhodnotíme a připíšeme Klientovi na účet po ukončení kalendářního měsíce v souladu s Pravidly reklamní akce „Bonusové úročení zůstatku na účtu eKonto Flexi“ platné od 1. 3. 2016 (v internetovém bankovnictví je proto zobrazena pouze základní úroková sazba bez bonusu)."

Hlavně že přímo v IB odkazují na dokument s uvedenou platností od 1.2.2015 :tleskani
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mariacek 21. 7. 2016 15:59

Můžete poslat peníze rovnou na spořák. Já je tam posílám z Fio banky. Každopádně bych zvážil přechod k RB se vším a nebudete se muset trápit plněním podmínek. Pokud vaše výplata je nad 15 tisíc.
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 21. 7. 2016 17:42

To asi jo, komu chodí 15 a víc, ty 3 podmínky splní snadno.Já bych k RB nešel 8-P Možná je ten účet nejlepší ale. :-)
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mariacek 21. 7. 2016 19:24

Však já k ní taky nikdy nechtěl, ale poskytli mi zatím ze všech bank to nej... S bankama je to občas jako s ženama, každá vás občas něčím na***e... ;-) Ale přesto má každá něco do sebe a není od věci je vyzkoušet :-)
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 7. 2016 20:07

Tak ale zase není třeba zkoušet všechny, ještě bys mohl něco chytit...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 24. 7. 2016 23:21

marvy píše:To asi jo, komu chodí 15 a víc, ty 3 podmínky splní snadno.Já bych k RB nešel 8-P Možná je ten účet nejlepší ale. :-)

Jakypak ale?

-- 25. 7. 2016 00:32 --

radecekh píše:vpe:
Vzhledem k tomu, že ty úroky se vyplácí až na konci roku 2022, je dost možné, že mezitím se tu objeví vláda, která ten zákon změní. Když mohli zpětně zdanit výnosy stavebního spoření, mohou zdanit i výnosy z korunových dluhopisů.
A navíc, ten výnos není 6 %. Ve skutečnosti Agrofert vyplatí Babišovi na úrocích 2,37 miliardy korun. Ale o tutéž částku Agrofert "zchudne". Takže jediným výnosem je rozdíl ve zdanění. Kdyby ten Agrofert těch 2,37 miliardy zdanil 19% daní z příjmů právnických osob a následně vyplatil na dividendách zdaněných 15% daní, vyplatí svému jedinému akcionáři Babišovi 2,37*0,81*0,85=1,63 miliardy. Výnosem je tedy 2,37-1,63= 740 milionů. A těchto 740 milionů je výnos z těch "investovaných" 3 miliard. Tedy při 10 letech splatnosti to dělá 1,85 % čistého, což není tedy nic moc. Mám zainvestováno lépe.

Vy jste spocital, ze Babis statu neodvede 740 milionu a necha si je pro sebe. pro normalni lidi by to bylo posuzovano jako danovy unik :-))

Kde mate zainvestovano, aby vam to bez prace po zdaneni hodilo >1,85 % cisteho s 0% rizikem?

Druha vec je, kdyz budu mit 3 miliardy na uctu, jak to mam udelat, abych je mel pojistene?

Treti vec je, ze ani akcionar nemuze sve firme pujcit penize na 0% urok.
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 8. 2016 12:24

Půjde ještě na spořicích účtech od září letošního roku získat aspoň 1 % p.a.? Všechny banky zatím ještě nezveřejnily úrokové lístky, ale je více, než pravděpodobné, že do konce roku nebou na trhu aktivně v prodeji žádné spořicí účty s úrokovou sazbou aspoň 1 % p.a. ani při splnění podmínek (využívání běžného účtu nebo platby kartou v rámci banky)...

Proto v přehledu níže uvádím spořicí účty, které nabízí úrokovou sazbu vyšší než 0,5 % p.a.:

• Air Bank: 1 % p.a. do 250 tisíc Kč na SÚ a 100 tisíc Kč na BÚ při splnění podmínky 5 plateb kartou za měsíc
  • Equa bank - SÚ Hit: 1 % p.a. do 200 tisíc Kč při splnění podmínky kreditního obratu 10 tisíc Kč na BÚ nebo 3 plateb kartou za měsíc
  • Sberbank CZ - Fér Spoření Plus (s Fér kontem Aktiv/Optimal - vedení bez poplatku při splnění kreditního obratu 15 tisíc, resp. 25 tisíc Kč za měsíc) - 0,83 % p.a. do 300 tisíc Kč
  • Raiffeisenbank - eKonto Flexi bez výpovědní lhůty - 0,75 % p.a. do 150 tisíc Kč
  • WSPK - Spořicí účet bez výpovědní lhůty (s Osobním účtem - při sjednání do 30. 9. 2016 je nabízeno vedení BÚ na 1 rok bez poplatku) - 0,75 % p.a. do 130 tisíc Kč
  • ING Konto - 0,5 % p.a. do 400 tisíc Kč
  • Zuno Spoření Plus (s účtem Plus - vedení bez poplatku při útratě platební kartou ve výši aspoň 3000 Kč za měsíc) - 0,5 % p.a. do 200 tisíc Kč
  • mBank mSpoření / eMax Plus (podmínka útraty debetní nebo kreditní kartou ve výši aspoň 4000 Kč za měsíc) - 0,5 % p.a. do 100 tisíc Kč

Vklady s výpovědní lhůtou:
  • Raiffeisenbank - eKonto Flexi s 21 denní výpovědní lhůtou: 0,7 % p.a. do 750 tisíc Kč (podmínka aktivního využívání BÚ, v případě eKonta Smart tedy kreditní obrat 15 tisíc Kč a současně 3 odchozí platby nebo platby kartou v kalendářním měsíci)
  • J&T Bank - vklad s 3 měsíční výpovědní lhůtou: 0,55 % p.a. (od 7. 10. 2016)

Je dost možné, že výšeuvedené sazby ještě nejsou finální, uvidíme co na nás přichystá Air Bank a Equa bank... Pokud bych si měl tipnout, myslím si, že obě by mohly ponechat základní úrokové sazby na 0,5 % p.a., akorát omezí bonus za "aktivitu" (platby kartou, resp. obrat na účtu) z 0,5 % p.a. na 0,2 - 0,3 % p.a., ale nechme se překvapit... Třeba ještě podrží aktuální sazby ještě v září a sníží až od října.

Sazby u RB ještě taky nejsou finální, banka zatím nový úrokový lístek nevydala. U jiných bank (snad) zatím změny nenastanou...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod milanBrno 28. 8. 2016 13:24

Nejlepe nyni vychazi ING (cca 1,5%)
milanBrno
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 8. 2016 17:35

Prosím Tě?
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka