Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peter23p 17. 10. 2016 15:01

příjem alespoň 15 000 v měsíci jinak poplatek 69Kč
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod .Den 17. 10. 2016 16:06

Hm... Chapu tedy dobre, ze kdyz mam na sporicim uctu ulozeno >200000 Kc a chci s tim uctem mit co nejmene starosti (zadne platby kartou atd.), tak me vyjde nejlip asi Equa? Tam, jestli se nepletu, staci mit na hlavnim uctu obrat 10000 Kc mesicne, coz se da resit i dvojitym trvalym prikazem. Nad 200k zatim neresim.
.Den
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 10. 2016 16:45

To je posouzení z krátkodobého hlediska... za měsíc nějaká banka sazby zase "upraví" a už ti vyjde nejlépe třeba Sberbank CZ, kde taky stačí dělat jen obrat, ač 15 tisíc Kč (teda kdo vidí rozdíl mezi 0,8 % p.a. a 0,83 % p.a., tak je lepší i nyní), ale srovnej to třeba s ING Kontem, kde nemusíš dělat lautr nic a máš tam 0,5 % p.a. - ten rozdíl je při 200 tisícovkách docela ubohých 40 Kč měsíčně (ale když ING Konto ani nemáš a založíš si nové, tak dostaneš 500 Kč a to ti pokryje rozdíl za celý rok (který stejně nemáš jistý) a sjednáš-li ho s doporučením, nastaví ti ú.s. 1 % p.a. na 3 měsíce a můžeš dostat další 300 Kč za investici stokoruny do podílového fondu, takže pak máš zase výhodnější to)...

A pak ještě záleží, jak se ti chce peníze v případě potřeby přelévat, až zase Equa vymyslí třeba zase jiný typ spořicího účtu s ještě komplikovanějšími podmínkami.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 10. 2016 18:59

Taky jsem se objednal na schuzku v tomto tydnu..Bankeri na pobockach maji moznosti, jak se k tomu sporeni s 1% dostat...Dam vedet
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 10. 2016 09:10

Tak ČSOB se už začala kroutit a nechce dát... :-l
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 10. 2016 09:45

Jo, to taky u Ery očekávám. Pravděpodobně to bude další hřebíček do její rakve, pokud jde o moji osobu.

-- 18. 10. 2016 10:50 --

Njn, podmínky hovoří tak, jak píše vpe

vpe píše:...Lukas: z textu jsem pochopil, ze si lze rici o aktivaci v pripade, ze jsi byl OSLOVEN (jsi na seznamu)....
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod martiina.m 18. 10. 2016 17:46

Tak ověřeno: požádáno o aktivaci ČK na 1%; přestože podmínky "splňuji", nebyla jsem "oslovena", tedy nelze. Mohu prý podat reklamaci. Konkrétní podmínky "oslovení" slečna/paní neuměla vysvětlit. Takže spíše celkové sbohem této bance.
martiina.m
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonyni 18. 10. 2016 18:46

Podmínky nesplňuji, účet aktivně využívám, i přesto jsem se optal..., ale neuspěl jsem. Zvažuji ING.
anonyni

Odeslat příspěvekod martiina.m 18. 10. 2016 19:08

To je právě ono: příchozí platby více než 15 000,-, aktivní využívání BÚ i SÚ - to nepotřebujou, podmínky "splněny", ale nevyhovují - chtějí za každou cenu "donutit" spící klienty k aktivitě. Současných aktivních klientů si prostě neváží. Je to podobné jako akce ING (akce posílají jen těm, kdo účet vlastně nevyužívá, ale tady bych to chápala, u ERA ne).
martiina.m
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 10. 2016 20:28

Tak mohli nám to přiklepnout aspoň za iniciativu... Ale zajímavé, jak otočili poté, co začali klienti pídit po té akci.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 18. 10. 2016 20:41

martiina.m píše:To je právě ono: příchozí platby více než 15 000,-, aktivní využívání BÚ i SÚ - to nepotřebujou, podmínky "splněny", ale nevyhovují - chtějí za každou cenu "donutit" spící klienty k aktivitě. Současných aktivních klientů si prostě neváží. Je to podobné jako akce ING (akce posílají jen těm, kdo účet vlastně nevyužívá, ale tady bych to chápala, u ERA ne).

Tak si založte Air Bank, ta si aktivních klientů váží.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonyni 18. 10. 2016 20:43

Nám chtějí doporučit DUO PROFIT, Investiční fondy, apod. Spíše bych ocenil SÚ jako u Equa ten HIT.
anonyni

Odeslat příspěvekod dr._lukas 19. 10. 2016 14:13

Takže na pobočce jsem se nedočkal ničeho, paní viděla tuto akci poprvé, byl jsem první klient co si vlastně o toto řekl a musí pozjišťovat, zda-li mě může do této akce zařadit nebo ne.. Ale spíše ne.. No a nezapoměla zmínit, že si obraty vytvářím uměle a nejspíš se jí to nelíbí..Takže jsem pouze odvětil, že podmínky premium splňuji a je pouze moje věc, odkud peníze přicházejí nebo ne
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 19. 10. 2016 17:43

Takze proklientsky pristup pro premiove zakazniky neprobehne..1% daji jen tem, kteri si neposilaji do banky nic a sporak jim ***** korunou..Takze nezbyva nez saskovat s platbami kartou, prevadenim umelych obratu a podekovat ING za krasne tri mesice :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 10. 2016 17:57

Proklientský přístup ze strany Era vypadá tak, že nabídli nastavení zvýšené sazby na červeném kontu o 0,2% na rok. Takže nic. :-)
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka