Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 3. 2019 11:51

Ještě doplním Expobank, která od 100 tisíc nahoru dává 1,2 %
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod neosobně 10. 3. 2019 12:34

LaNov píše:Michl z ČNB v Lidovkách apeloval, aby banky přestaly lízat smetanu přes čáru a podělily se o své zisky (dostupné tady: http://www.cnb.cz/cs/verejnost/pro_media/clanky_rozhovory/media_2019/cl_19_20190301_michl_ln.html )
Jestli dobře interpretuju informace o REPO operacích http://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/penezni_trh/tendry_denni.jsp tak banky mají na 14denních REPech u ČNB cca 2100 mld. korun (sečetl jsem operace za posledních 2 týdny před splatností), které pořád točí. Při sazbě 1,75% to je bezpracný zisk pro banky 36,75 mld. (!) ročně, resp. 3 miliardy (!) každý měsíc.
Podle jiné statistiky na webu ČNB byly průměrné sazby na depozitech domácností k 31.1.2019 jen 0,36 % (a to včetně termínovaných). Situace myslím uzrála na masivnější kroky ze strany veřejnosti. Co kdybychom vyhlásili akci, že každý přijde do své banky a řekne, že chce za své vklady aspoň polovinu toho, co na nich banka vydělává (aspoň 0,9%). Vyhlašuju tímto akci CHCEME ASPOŇ PŮLKU!*

* je mi jasné, že některé banky mají časově nebo objemově omezené akce, kde nabízejí víc. Ale jde o to rozhýbat tlusté kocoury ...

Čistý PŘIZNANÝ zisk cizáckých mamutích korporátních bank v Kolonii česko za rok 2018 byl přiznaný na 63 000 000 000 Kč, s úspěchem se lze domnívat, že je ve skutečnosti zisk dvojnásobný nejméně, nebot gigantické mamutí bankovní korporace mohutně danově optimalizují. Miliony ožebračených občanů Kolonie česko přežívá od výplaty k výplatě, uštvaní z placení výpalných hypoték, energií, nájmů, daní a, poplatků z poplatků už nezbývá energie na sledování zlodějských úroků z vkladů.
Sám musím držet několik desítek účtů u asi deseti bank, abych nebyl ožebračen, okraden o poslední drobné z žebráckých cca 100k €. Měsíčně mě správa účtů a zejména nutný čas k tomu sežere několik hodin času pro kontrolu výpisů a transakcí.
Zlaté vkladní knížky Československé státní spořitelny s úrokem 4% před 89. rokem.
Naposledy upravil neosobně dne 10. 3. 2019 19:00, celkově upraveno 1
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 10. 3. 2019 18:21

abych nebyl ožebračen, okraden o poslední drobné z žebráckých cca 100k €.
Pohledem na https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... _per_adult je to majetek větší než EDIT:průměrnýmediánový občan Francie, o Německu vůbec nemluvě.

„Žebráckých“. Šašku.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 10. 3. 2019 18:29

Zbohatlik si hraje na chudacka?
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod sysgen 10. 3. 2019 18:46

Díky všem za reakce. @PatrikChrz Co jsem se díval, tak Expobank nabízí od 100k jen 0.3%. Ale možná jsem se díval špatně. Každopádně půjdu nejspíš do toho ING a po půl roce někam jinam - kdo dá víc. Jen se chci zeptat, jestli nebývá problém, že počáteční vklad přijde na spořící účet z účtu stavebního spoření. Většinou je potřeba, jako u běžného účtu, ověřit účet nějakou 1Kč transakcí, nebo se mýlím? Platba by mohla jít samozřejmě i přes můj běžný účet, ale proč to komplikovat.
sysgen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MiASX 10. 3. 2019 18:48

Pokud stavebni sporitelna nepouziva na vklady klientu sberny ucet.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod neosobně 10. 3. 2019 18:57

fc70 píše:
abych nebyl ožebračen, okraden o poslední drobné z žebráckých cca 100k €.
Pohledem na https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... _per_adult je to majetek větší než EDIT:průměrnýmediánový občan Francie, o Německu vůbec nemluvě.

„Žebráckých“. Šašku.

Zfixlované statistiky mě moc nezajímají, zřejmě počítají do bohatství jedince hlavně odtoky zisků a divident z Kolonie česko. Dále statistika účelově započítává do "bohatství" i "inženýry a doktory" slimáky z Mohamedeánie, kterých je ve Francii asi 8 000 000 a podobně v německu, v Anglii je slimáků asi 12 000 000, to pak ta statistika vyjde jak je potřeba snížená na menší bohatství nejbohatších zemí Západu, aby Slovanští Otroci na Východě nezáviděli toliko.

Důležité je, že globální korporátní bankovní, obchodní, energetická a průmyslová plutokracie, která ovládá tuto nebohou Kolonii, zde vyšroubovala ceny realit, energií, telekomunikací a podřadných (p)otravin na nejvyšší ceny v rámci celého světa. V týdnu potvrzeno propagandou i zdejších masmédiích data nedražší na světě, cenový růst realit nejvyšší na světě. Ale příjmy občanů jsou tu na zlomku příjmů cenově srovnatelných sousedních zemí na západ od nás, neb na východ je levněji.
Za 100k éček tady v té prokleté zemi nekoupíte nic kloudného k bydlení, Prokletá země toto jest.

MiASX: Ty duševní ubožáku, najdi si co znamená termín zbohatlík, v kontextu 30-ti letého vývoje demokratúry v Kolonii česko. Kdybych byl zbohatlík, parazit a pyjavice, pobírač milionových sociálních dávek pro milionáře= dotací atd., tak bych tady sotva sršel síru na Zločinecký režim.
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 10. 3. 2019 19:33

fc70 píše:Pohledem na https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... _per_adult je to majetek větší než EDIT:průměrnýmediánový občan Francie, o Německu vůbec nemluvě.

Tak zrovna tenhle zdroj je hodně nevěrohodný. Mediánový Ukrajinec má prý majetek asi 800 Kč. To by nesměl vlastnit ani kalhoty, boty a bundu co má na sobě.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 3. 2019 19:45

Problém "sysgen": Jak je to teď s transakčními účty u ING? Dříve se onen účet, ze kterého přišla první platba stal transakčním účtem, kterých mohl být omezený počet. Je to tak ještě, nebo už jde zasílat z ING na jakýkoliv účet?

-- 10. 3. 2019 19:48 --

neosobně: Ne, ne, pyjavice určitě nejsi, ta neexistuje, ale pravděpodobně budeš cosi jako samec od tohoto virtuálního žyvočycha. Nebo že by ten termín označoval něco jiného? :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 3. 2019 20:30

sysgen píše:Díky všem za reakce. @PatrikChrz Co jsem se díval, tak Expobank nabízí od 100k jen 0.3%. Ale možná jsem se díval špatně. Každopádně půjdu nejspíš do toho ING a po půl roce někam jinam - kdo dá víc. Jen se chci zeptat, jestli nebývá problém, že počáteční vklad přijde na spořící účet z účtu stavebního spoření. Většinou je potřeba, jako u běžného účtu, ověřit účet nějakou 1Kč transakcí, nebo se mýlím? Platba by mohla jít samozřejmě i přes můj běžný účet, ale proč to komplikovat.

Mrkni na běžný účet - NEO účet

-- 10. 3. 2019 20:31 --

...ano, první platba musí jít z účtu, kde jim doložíš výpis. Asi by šlo i stavebko, ale to mi naopak přijde jako komplikace

-- 10. 3. 2019 20:31 --

...ano, první platba musí jít z účtu, kde jim doložíš výpis. Asi by šlo i stavebko, ale to mi naopak přijde jako komplikace
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 11. 3. 2019 05:28

PatrikChrz píše:Ještě doplním Expobank, která od 100 tisíc nahoru dává 1,2 %

https://www.richee.cz/ucet-karta 1,5% od 0 do 300.000
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 3. 2019 05:53

Aho, a Hello také. Problém je v té částce - 300 000 Kč, to člověk zaplní jako nic. neo je to od 100 tisíc do 13,5 milionu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Delitzsch 11. 3. 2019 07:49

Podle statistik se daří lidem v ČR v posledních letech dobře, ale stejně si myslím, že ne každý člověk zaplní 300 tis. jako nic...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 11. 3. 2019 08:03

Neo u Expobank nevypadá vůbec špatně, kdyby nebylo té poznámky dole, že vedení účtu zdarma bude pouze do konce 2019... a co pak? Existují k tomu nějaké informace?
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 3. 2019 08:09

Co bude pak, budu řešit pak :). Třeba zajímavým klientům bezplatné vedení prodlouží, když dají výpověď.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka