Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 13. 8. 2019 08:28

Pro financne negramotnych 40% Cechu budou tyhle pobidky stejne neucinne, myslim.

A pro gramotnych 20% jsou zase zbytecne, takze?

Jo a prijde mi to prekombinovane, a nejvic si namasti kapsu kdo asi...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 13. 8. 2019 10:15

Například přesunutí oněch 15% z vkladu do státního příspěvku, místo aby byla poskytnuta úleva na dani, to je přece pro většinu lidí nevýhoda - dnes dostanou těch 15% slevou na dani okamžitě. Úprava bude výhodná pro lidi, kteří s výplatou nedosahují zdanění (a ti si těžko budou dávat na penzijko více než 1000), ale míří spíš dle mého soudu na ty, kteří chtějí tu státní podporu vidět a ne si ji odečítat z daní, takže tenhle druh úpravy vidím jen jako tah pro větší prodejnost penzijka.
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod HankaDu 21. 8. 2019 16:51

HankaDu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod e-osobne 21. 8. 2019 19:15

Sasci.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 22. 8. 2019 13:59

Liska ma akci, jen do pocatku zari dava pri stavebku Aktiv plus premii 1000kc + bez poplatku za uzavreni a urok celkem 1,2%.Dle webu stavebky.cz vychazi ted nejvyhodneji pro dospele stradatele. Bonusovy urok 0.6% je jasny, otazkou je zda Liska nemuze v prubehu sporeni hybat se zakladnim urokem? Na akci Rsts sice nema, ale tu kazdy nemuze plnit, kdyz ma napr. jiz ucet.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 22. 8. 2019 14:08

Nemuze, to vyplyva ze zakona, tak to mozna nikde moc nepisou.
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 22. 8. 2019 14:21

redhaven: jsem rád, že "úrokový bonus je jasný" - já to nenašel - bude to opravdu úrok 1,2% nebo 0,6% a dalších až 0,6% po šesti letech?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 22. 8. 2019 14:27

Na stavebky.cz to vysvetluji presne. Dela to pan, kteremu verim, vzdy psal detailne a presne o vecech, ktere jsem mel nactene.
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 8. 2019 14:44

Imho je to jen první vlaštovka a brzo přijde SS s alespoň 1,5%. Do konce roku je času dost.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 22. 8. 2019 14:45

I kdybych mu věřil, tak bych to raději viděl v Dokumentech Spořitelny.
I kdybych mu věřil, na můj dotaz neodpovídá - "Úrokový bonus ve variantě AktivPlus Spořicí za pravidelné spoření po dobu 6 let 0,6 %" - bude připsán po těch šesti letech spoření, nebo bude připisována poměrná část každý měsíc?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 22. 8. 2019 15:00

https://www.stavebky.cz/stavebni-sporen ... lozka=1700

Tady to ma.

Strucne, vyplacen je az na konci.
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 22. 8. 2019 15:00

Nikdo nevi kam centralni banksteri poslou dale uroky... Globalni banksteri se o tom dnes radi na seslosti a ti nasi je budou poslusne kopirovat. FED diktuje, uroky dolu!
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 8. 2019 17:15

wit.cz píše:Imho je to jen první vlaštovka a brzo přijde SS s alespoň 1,5%. Do konce roku je času dost.

S tím bych si dovolil souhlasit, mám pocit, že zatím vždy nejvíce akcí na SS se objevuje na konci roku. Mně to celkem nezajímá, já plánuji uzavřít další SS nejdříve až v roce 2022 (nejspíš v prosinci), dle podmínek na trhu. Mám 1,0% + 0,7% bonus na konci.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 22. 8. 2019 17:42

vlaju: jasně, že bude vyplacen na konci - ale jak bude připisován? On je rozdíl jestli mi na konci připíšou 0,6%, nebo budou připisovat (a dále úročit) každý měsíc/každý rok.
Já právě potřebuji uzavřít stavebko letos a moc si nejsem jist jestli se fakt ty úroky do konce roku zvednou - holt kartel. A v rozhodování je celekm rozdíl jestli to reálně bude 1,2%, nebo 1%
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 22. 8. 2019 19:00

V klidu, úroky se budou nepochybně a zcela jednoznačně zvyšovat.
iglooo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka