Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 17. 9. 2019 22:46

Mám Neo i s kartou a neplatím nic. Zřízení bylo trošku komplikované, protože jsem měl zřízen z minulosti spořící účet Garant.
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 17. 9. 2019 23:12

y2key píše:Havers:
str. 3 jsem taky samozřejmě procházel, ale tam se nic o vedení karty, ani výběru z bankomatu nepíše. Chápu, že to Expobank v praxi zatím asi nezpoplatňuje, ale myslím si, že by se případně těžko s nima dohadovalo, když by se začali řídit i str. 11. Musel bych zkrátka poplatky akceptovat, protože v tom sazebníku to prostě je.

Neo mám, ale kartu si zatím brát nebudu, protože o případné komplikace nestojím, když mohu mít jinde debetku zdarma. Ten sazebník mají dle mého prostě nešťastně napsaný a nebo naopak lákají klienty a čekají na správnou dobu, kdy to začnou uplatňovat včetně str. 11.

Jaktoze se na str. 3 nic o těchto poplatcích nepíše!?
Naprosto jasně a zřetelně uvádí poplatek za kartu 65kc a výběr z bankomatu 6,50kc
u běžného účtu a hned vedle je neo účet, který má kartu zdarma (jednu) a výběry také zdarma.
Takže akorát neumíš číst!

No, a podle tvé logiky (resp. toho ze neumíš číst) by jsi měl platit za IB 30kc/měs.
Takže nepořízeni karty ti absolutně nepomůže (neochrání tě před placením poplatku).

A na sazebníku není nic divného. Úplně stejně to mají (uvádí) i jiné banky.
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 18. 9. 2019 10:40

milanBrno:
Tak on je rozdíl mezi vydáním karty a vedením karty. To jsou 2 odlišné věci a mohou být 2 odlišné poplatky.
Ale nechci se hádat - pokud to banka v praxi nezpoplatňuje, tak jedině dobře. Já jen bych s těmito podmínkami do toho nešel.
y2key
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 18. 9. 2019 10:53

milanBrno: nejenom hloupý se urazí na ukázání chyby, ale i chytrý se může urazit, pokud mu ukážeš chybu neakademicky ... :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vlaju 18. 9. 2019 14:01

Milan je vždycky drsňák..
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 18. 9. 2019 18:50

y2key píše:milanBrno:
Tak on je rozdíl mezi vydáním karty a vedením karty. To jsou 2 odlišné věci a mohou být 2 odlišné poplatky.
Ale nechci se hádat - pokud to banka v praxi nezpoplatňuje, tak jedině dobře. Já jen bych s těmito podmínkami do toho nešel.

Samozrejme, ze je v tom rozdil. A ja snad tvrdim neco jineho!? Nebo Expobank tvrdi neco jineho!?
Jasne je v ceniku uvedeno, ze vydani karty je zdarma...
A vedeni karty je u Bezneho uctu za 65kc/mes. a u Neo uctu zdarma (resp. v cene uctu nebo chces-li soucasti balicku)

Klidne at to tedy vysvetli expert vlaju misto blbejch kecu...nebo muze i Mirek...
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 18. 9. 2019 21:04

Milane, nevysvětlím to, v tomhle se neorientuju, reaguju jenom na slovník. Vážím si tvých rad, i mně jsi poradil, ale musel jsem se při tom prokousat spoustou zbytečných urážek. Kromě podmínek bank existují také podmínky používání tohoto fóra, případně i nějaká základní pravidla slušnosti. V těch se tady ale neškolíme, zajímají nás ty banky, takže klidně hovoř, jak uznáš za vhodné, třeba i jako drsňák - myslím, že tady je horší, když někdo někomu špatně poradí, uvede ho v omyl, než když mu třeba řekne, že neumí číst, i když je to v rozporu s pomínkami tohoto fóra. Takže dobrý. A čekám poděkování :-)
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan Jan 19. 9. 2019 07:09

Tak tohle mnohé vysvětluje. Netušil jsem. https://www.penize.cz/sporici-ucty/4096 ... komplikuji
Pan Jan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod e.osobne 19. 9. 2019 07:27

Takze vsechny penize z Richee presunout do konce zari na 2% terminak do Equa banky, kdyz mam sporici ucty Monety plne, obsazene. Nebo vidite jinou moznost, jak ziskat minimalne 2 % p.a. pro cca 3 melouny?
e.osobne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlaju 19. 9. 2019 10:28

Já v této situaci na trhu už koukám po dluhopisech ČR. Už mají konečně i protiinflační, který kopíruje inflaci i včetně zdanění, protože k inflaci přihodí 0,5%. Je na 6let, ale dá se v ročních intervalech vyplatit bez sankce, dokonce s vyplacením zhodnocení, tj. je to takový roční reinvestiční (menší omezení tam je, nadlimitní část peněz je vyplacena až druhý rok). Pouze pro občany, od 1000 do 5mil.
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 19. 9. 2019 10:32

Blbý na těch dluhopisech je, že už nejde zřídit investiční účet bez poplatku...
A já poplatky strašně nerad:-)
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 19. 9. 2019 11:14

250kč jednorázově dám.
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 9. 2019 13:54

Dal jsem, ale nerad. :) (Fakticky je nutno ještě "obětovat" 1000,- na dluhopis, který nechci.)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 19. 9. 2019 14:34

Taky půjdu do těch protiinflačních dluhopisů, a zbytek an termíňák do Equa. Na jak dlouho fixujete u Equa? Zvažuji 12 měsíců, ale říkám si jestli to není málo :hm
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod e.osobne 19. 9. 2019 15:31

Pul roku max.
e.osobne
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka