Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peliculiar 9. 6. 2020 11:54

Myslím to vážně. Co je na tom rádoby humorného? Prostě jsem v dubnu poslal peníze pryč a založil nový SÚ, který nyní ukazuje úročení 1% (0,3% + 0,7%). Zatím mám jinde lepší úročení, tak zůstává prázdný, nicméně v tom dubnu, kdy jsem poslal peníze pryč, tam to avízované (a nové) 1% úročení nebylo. Nevím jak lépe to vysvětlit.
Pokud by se částka do výše, kterou jsem tam měl do konce března úročila jinak, jaká úroková sazba by to tedy měla být? Nulová? ... 1,6% i přes garanci zrušili, původní SÚ má nyní poloviční úročení 0,8%, ale my se bavíme o "novém" SÚ.

Asi by to měl někdo vyzkoušet. Třeba k tomu časem budu muset taky přistoupit.

Edit: Tak z jejich FAQ ...
Na nový Spořicí účet + (založený od 3. 4. 2020) převedu peníze ze staršího Spořicího účtu +. Jaké dostanu úroky?

Váš vklad bude úročen aktuální akční úrokovou sazbu 0,8 % p.a., protože převodem mezi účty zůstala celková výše Vašich vkladů v naší bance stejná. Pokud na účet budete dál spořit, „nové vklady“ se při splnění podmínek akce budou úročit 1,0 % p.a.

Po 31. 3. 2020 jsem vybral/převedl peníze do jiné banky (např. z běžného účtu) a nyní na nově založený Spořicí účet + vložím vyšší částku, než jakou jsem předtím vybral. Jaký budu mít úrok?

V tomto případě se nově vložené peníze budou úročit dvěma sazbami. Část vkladu, kterou dorovnáte svůj aktuální součet vkladů do Základní výše vkladů k 31. 3. 2020 (tj. jde o stejnou částku jakou jste předtím vybrali), se bude úročit aktuální akční úrokovou sazbou 0,8 % p.a. Celá zbývající část vkladu (tj. nový vklad nad rámec Základní výše vkladů) bude úročena sazbou 1,0 % p.a.

... zmRRRdství vůči klientům, kteří u nich byli do první poloviny dubna.
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 9. 6. 2020 17:46

Já tam měl k 31.3. určitý objem.Po založení nového účtu jsem naň poslal z jiné banky přesně tolik,kolik bylo na starém účtu,začalo se úročit 1%.Peníze ze starého účtu jsem přeposlal přez jinou banku na nový účet a úročí se celý objem 1%.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 9. 6. 2020 19:04

Pokud to chápu správně, tak jsi všechno z původního SÚ Creditas poslal na jiný účet a potom zpět na nový SÚ Creditas. Máš určitě 1% úročení? Otázka je, kdybych z jiného účtu poslal víc než jsem tam ke konci března měl, jak by se to úročilo ... Podle jejich FAQ by to mělo být pásmově a já hledám způsob jak to obejít, protože do budoucna, v případě potřeby, by mi byl SÚ s 1% úročením, který tak neúročí k ničemu.

Každopádně je to absurdistán. :-/
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 9. 6. 2020 19:16

Ze starého účtu na nový jsem to přeposlal až na novém účtě byli nové peníze z jiné banky. V detailu účtu vidím 0,8+0,2%.

-- 9. 6. 2020 19:25 --

Akt.úroková sazba je součtem vyhlašované sazby 0,3% a akčního úrokového zvýhodnění 0,5% platného do 30.6.K tomu je bonusový úrok 0,2%,stále však platí,že nové vklady jsou úročeny schématem vyhlašované zákl. úrok. sazby 0,3%+ vyhlašovaného bonusu 0,7%,t.j. celkově 1% p.a.Takto se to píše v detailu účtu.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 10. 6. 2020 00:16

mate59 píše:Aktuální úroková sazba je součtem vyhlašované sazby 0,3 % p.a. a akčního úrokového zvýhodnění 0,5 % p.a. platného do 30.6. Bonusový úrok vyjadřuje číselné navýšení aktuální úrokové sazby pro úročení nových vkladů, tj. 0,8% + 0,2 % = 1 % p.a., stále však platí, že nové vklady jsou úročeny schématem vyhlašované základní úrokové sazby 0,3 % + vyhlašovaného úrokového bonusu 0,7%, tj. celkově 1,0 % p.a.

Takto se to píše v detailu účtu.

Přesně to tam čtu i já. Jen s tím rozdílem, že od půlky dubna nemám u Creditas ani korunu.
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 10. 6. 2020 08:12

@mate59: na konci měsíce ti stav k 31.3. odečtou. V detailu účtu je obecný popis úročení, nebudou v něm každému zvlášť vyčíslovat stav jeho účtu k poslednímu březnu...
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 10. 6. 2020 10:11

Tak to je přece banka, která do roku 2020 vstoupila s novým sloganem Chtějte víc od své banky. A za nedlouho předvedla, že to bylo myšleno z jejich úhlu pohledu... :mrgreen: :mrgreen:
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 10. 6. 2020 11:49

Creditas to má teď udělané tak, aby se v tom klient nedokázal řádně zorientovat. Takže praxe bude taková, že tam lidé pošlou peníze a Creditas je odrbe s tím, že si měli pořádně přečíst podmínky a nejen reklamní slogany. No a než ty peníze dotyční převedou jinam, tak se Creditas na nich napakuje. Kolik je takových, kteří si vše do detailu pročítají vč.obchodních podmínek, nebo navštěvují tyto a podobné weby?
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 10. 6. 2020 13:33

Na podvodech dlouhodobý byznys ještě nikdo nevybudoval. Nehrozí to ani Creditasu.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 10. 6. 2020 15:31

ja si na ty male uroky radsi na to vykaslal, koupil veci a tedka tolik uz sporeni neresim.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 10. 6. 2020 16:32

Úrok za minulý měsíc byl 1342,73+230,55 bonusový,nevím ani neřeším jak to počítají,stejně s tím nic nenadělám.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 10. 6. 2020 17:23

Ta podmínka u Creditas se podle mě obejít nedá.
mate59: tak záleží kolik si tam nasypal. Myslím, že 1% úročení nemůžeš mít podle toho co popisuješ. Jediná možnost je přeposlat jinam.
y2key
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 10. 6. 2020 21:50

y2key píše:Ta podmínka u Creditas se podle mě obejít nedá.

Já prostě nechápu, že stávající klient tedy dosáhnul na 1% úročení všech prostředků jen pokud měl k 31. březnu na Creditas účtech nulu. Jinak je na tom klient bit. Tak jsem se zamýšlel nad tím, jak by se to pravidlo dalo eliminovat.
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 10. 6. 2020 22:15

Jediná možnost je, že u banky Creditas nic žádný stávající klient nebude mít.Vynulovat účet a případně čekat na to, až banka opět zavede další stejnou stupidní podmínku někdy v budoucnu. Tímto banka veřejně dává informaci o tom, že o stávající klienty nemá vůbec zájem. :tleskani
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 10. 6. 2020 23:13

On u nich snad ještě někdo něco má? :roll: :roll: :roll: :pozor :pozor :pozor
iglooo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka