Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 14. 6. 2020 11:22

Tim spise ta “akce” mBanky je jen docasne lakadlo na nove klienty + zamezeni odlivu (nastvani) stavajicich.

-- 14. 6. 2020 11:23 --

drkarel píše:Já vím, s tím se totiž snad ani nedá nesouhlasit. Podržet ho asi i můžou, můžou mít jiný důvod - udržet klienty, protože jistě stále bude aktuální prodej mBank.

Letos asi ne https://www.patria.cz/zpravodajstvi/440 ... mbank.html
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 6. 2020 12:08

Jasně, proto může být snaha udržet si klienty déle ... ale to jsou stejně jen spekulace, do hlav manaementu nikdo nevidí. Navíc mi stejně tato politika náboru přijde pochybná - řekněme, že dává smysl v krátkém období (když potřebuju banku prodat), ale v dlouhém období?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 14. 6. 2020 12:11

V dlouhém období to zaplatí kupující, až na to přijde, a zatrhne to. Takových náborových akcí ztrátových klientů před (potenciálním) prodejem jsme tu měli už několik (notoricky GE Money měla účet, který byl zdarma mj. do prodeje banky).

(Trochu by mě zajímalo, jestli je to při prodávání bank úplně běžná praxe, se kterou kupující počítá, nebo jestli je to nepříjemné překvapení.)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 6. 2020 12:17

Tak měl jsem na mysli banky, které zrovna nejsou k prodeji a usilují o rozšíření klientely a podobně získávají klienty. IMHO pro nábor to může fungovat (asi ne zvýšená sazba, protože tu bych pak musel držet), ale pro udržení tam musí být více.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 14. 6. 2020 12:29

Taková ING tu vyšší sazbu pro nové klienty provozuje snad deset let, tak to možná funguje.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 14. 6. 2020 12:49

fc70 píše:notoricky GE Money měla účet, který byl zdarma mj. do prodeje banky.

Já se stal klientem GE někdy na podzim 2013, když měli akci na běžný účet zdarma. Jinak byl zdarma jen při splnění nějakých podmínek. Jak to bylo dál, poté co se z nich stala MMB netuším, ale už nějaký ten rok mají Tom účet, který je zdarma.
K GE jsem přešel poté, co mBank přestala mít běžný účet s debetní kartou zdarma bez splnění podmínek. Naštěstí byli tak ohleduplní a dali mi o tom telefonicky vědět předem a deaktivovali mi kartu, protože jsem s ní v té době neprováděl téměř žádné transakce. Účet mi tak zůstal a možná za to ještě budu rád, kvůli mSpoření pokud jednou bude mít nejlepší úročení, které mi bude dostupné.
Naposledy upravil peliculiar dne 14. 6. 2020 12:52, celkově upraveno 1
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 14. 6. 2020 12:51

:-) Kdybys ho byval zrusil, mohl jsi mit i tu odmenu za novy ucet :-)) Me debetku tehdy neobnovili, protoze byla bez transakci myslim, akze jsem take nic neplatil.

Uz jste vydrazili byt? Asi premyslis, kam s penezi, no pri inflaci >3% se radovat z uroku 1,2% nevim nevim... a v praze sly najmy v breznu do kopru, musel jsem snizit o 20% najem, abych byt v Praze obsadil. A to jeste zacatkem brezna makler tvrdil, jak najem zvedneme :-))
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 14. 6. 2020 13:04

vpe píše::-) Kdybys ho byval zrusil, mohl jsi mit i tu odmenu za novy ucet :-)
Vzhledem k tomu, co kolem čtu, tak snad ani raději ne. Zjevně jim to vyplácení odměn moc nefunguje. Mě takhle s odměnou vypekli v Creditas. Já si nejprve založil Richee online a potom musel na pobočku aby mi otevřeli spořící účet. Tomu jsem se chtěl vyhnout v případě přítelkyně, takže nejprve založila online spořící účet a až potom Richee a tím pádem se nedalo využít odměny. Poslali mě s tím do hajzlu, ač jsem vysvětloval, že to bylo jen kvůli tomu, aby přítelkyně nemusela na pobočku. Takže tyhle incentivy na shánění nových klientů nejsou něco co mě zajímá, protože v tom obecně nejsem dobrej a ještě se to pak obrátí proti mě (Creditas).

vpe píše:Uz jste vydrazili byt? Asi premyslis, kam s penezi, no pri inflaci >3% se radovat z uroku 1,2% nevim nevim... a v praze sly najmy v breznu do kopru, musel jsem snizit o 20% najem, abych byt v Praze obsadil. A to jeste zacatkem brezna makler tvrdil, jak najem zvedneme :-)

Ne, všechno je mnohem pomalejší a komplikovanější. Dědické řízení skončilo teprve koncem února. Nevlastní sestra mi nyní dluží 60K na nájemném. Takže už to řeším s právníkem a budeme postupovat společně jak v případě zrušení spoluvlastnictví, tak i v případě podílu z nájemného, které mi náleží. Dražba je poslední možnost. Mám ověřeno, že lze opravdu v podobném případě navrhnout prodej o který bych se postaral.
Dal jsem nějaké úspory do protiinflačních dluhopisů, SÚ mám jen na krátkodobou rezervu. Nejsem ten, co má všechny prostředky na spořáku. :-) Naopak chci víc řešit investování, ale pořád si nedokážu udělat čas načíst fórum. :-/
Naposledy upravil peliculiar dne 14. 6. 2020 13:07, celkově upraveno 1
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 14. 6. 2020 13:07

Navrhovat muzes cokoliv, ale soudce si kreje zadek a asi nerozhodne v tvuj prospech, navrhne drazbu imho. Soudce neni zadny hodny dedecek a mysli predevsim na svoje kreslo a to, aby mu to nikdo nemohl napadnout.

-- 14. 6. 2020 13:09 --

Vyzvals segru o to, aby vydala bezduvodne obohaceni (1/2 prijmu z najmu od doby, kdy ti nalezi uzitky) a pohrozils dle par. 142a osr (predzalobni vyzva)?

Az pak bych resil advokata, ktery te akorat stahne o prachy, bez ohledu na vysledek. Stejne si posle svou vyzvu, aby si ji mohl nauctovat... lepsi je se dohodnout za pomoci vasila a leona :-)

Hlavne abys mel jak dokazat, ze vubec nejake prijmy z najmu mela, kdyz inkasuje cash a ne bankou... Ona to pak, po 3 letech zapre :-)) a ty zaplatis advokata a naklady za byt zaplatite napul...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 14. 6. 2020 14:59

Díky za zájem, akorát to sem nepatří. Napsal jsem update do vlákna, které se tomu věnovalo.
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod mirekd11 18. 6. 2020 11:19

Ahoj pánové.Po delší době řeším kam se železnou rezervou respektive na který spořák.Na Monetě to mám ještě za 1.5% ale tuším že do konce tohoto měsíce:-(
Je teď tedy nejvýhodnější Mbank za 1,2 % do listopadu jak tady někdo píše????
Díkes za odpověď
mirekd11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 18. 6. 2020 11:23

Jak dlouho to ale mBank vydrží, až se jí tam nahrnou všechny vklady z Monety?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 18. 6. 2020 11:40

... a z Equa bank...
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 18. 6. 2020 12:40

mirekd11: Na Spoříto a Spoření2 je změna úrokové sazby od 1.8. Kdo založil i Spoření6, tak ještě o pár měsíců déle. A potom asi do slamníku.
chrudimi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Surik4t4 18. 6. 2020 13:06

chrudimi píše:mirekd11: Na Spoříto a Spoření2 je změna úrokové sazby od 1.8. Kdo založil i Spoření6, tak ještě o pár měsíců déle. A potom asi do slamníku.

A budem si u toho zpívat Na Slamníku tam je HEJ :D
https://youtu.be/HtLqsLdfkts
Surik4t4
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka