Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod A_Delarge 3. 9. 2020 06:31

Persbrandt píše:Spíš nějakých cca 2200 Kč úrokového výnosu u toho 3% úroku RB za půl roku, ne? Ledaže byste myslel rozdíl mezi tímto výnosem v RB a výnosem na nějakém jiném typickém sporicim účtu, ale pak je otázka na jakém, úroky v jednotlivých bankách se docela dost liší.

Mně to vycházelo na čistý výnos okolo 860 Kč za 6 měsíců (porovnával jsem to proti SÚ u Wunstenu s 1,7 %). Jinak než vůči druhé nejvýhodnější nabídce se to hodnotit nedá.
A_Delarge
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dandík 3. 9. 2020 07:18

ČNB se konečně vyjádřila trochu odvážněji. https://www.penize.cz/sporici-ucty/4200 ... izila-urok
Dandík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 3. 9. 2020 08:41

A_Delarge píše:Mně to vycházelo na čistý výnos okolo 860 Kč za 6 měsíců (porovnával jsem to proti SÚ u Wunstenu s 1,7 %). Jinak než vůči druhé nejvýhodnější nabídce se to hodnotit nedá.

na Wust 1,7% dosáhli pouze úplně noví klienti, pokud se nepletu, takže spousta lidí z fóra měla smůlu, protože tam už historicky účet měli (jako já).
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 3. 9. 2020 09:19

Podmínka nového klienta u Wustu určitě nebyla historicky, ale k nějakému datu, účet jsem tam dříve měl a zrušil a 1,7% mi založit šlo, takže těch lidí bude určitě více.
chrudimi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 9. 2020 09:25

Samozřejmě ne "úplně nový klient". Stačilo, že neměl aktuálně účet.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 6. 9. 2020 11:54

Mně v tom příkladu nešlo o tu hranici 1,7 % (někdo má třeba 1,2 i víc...), ale spíše jsem si počítal, jestli se vyplatí podstupovat založení/zrušení + další administrativu v průběhu za tu "přidanou" hodnotu. Ale pro člověka, který migruje na různé SÚ s nižším objemem peněz, tak je to podle mě na ten půl rok vhodná volba.
A_Delarge
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_no 21. 9. 2020 22:02

Existuje lepší spoření bez omezení výše vkladu, než aktuálních 0,5% od MONETY?
dave_no
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 21. 9. 2020 22:28

1,5% od Monety
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_no 21. 9. 2020 22:51

To je aktuální sazba? Jak ji získám?
dave_no
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Solymr 22. 9. 2020 00:00

Aktuálně, co se mi podařilo najít: Hello bank do 300k 1 %, bez podmínek. mBank a její mSpoření (8 "obálek" s max 100tis) s 1,2 %.
Solymr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 9. 2020 04:34

A Equa 1 % do 200 tisíc při 3 platbách kartou.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 22. 9. 2020 09:11

dave_no píše:To je aktuální sazba? Jak ji získám?

To je docasne a pro stare ucty myslim. A bylo to omezene do 1M pokud si pamatuji. Moneta nabizi aktualne aktivne 0,5% tedy zhruba to, za co si muze pujcit od centralni banky.
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 22. 9. 2020 15:17

Ano, nemohl jsem si pomoct :-)
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod forzaken 23. 9. 2020 20:41

Ahoj,

který je teď nejvýhodnější spořící účet? Myšleno úroková sazba s co nejvyšší garantovanou úrokovou sazbou, zřízením online a bez podmínek.
forzaken
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OnderCZ 23. 9. 2020 20:48

Záleží co myslíš tím bez podmínek. Bez jakýchkoliv podmínek (limit, rozdělení obálek apod.) seženeš tak 0,5%.
OnderCZ
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka