Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 22. 10. 2020 19:41

Mufinmufi píše:Raiffka je klasicky naháněčka jen pro nové zákazníky a na staré kašlou.
takhle to zrovna nebylo :pozor tato akce začínala tak, že byla i pro stávající (pak to omezili na nové)
Naposledy upravil ROlda78 dne 22. 10. 2020 21:59, celkově upraveno 1
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 22. 10. 2020 20:34

Byl jsem u nich tuším před rokem a přesně takhle to bohužel bylo. Lepší úrok na SÚ a taky KK (bonus k ní) jen nový zákazník. Starý měl smůlu. Navíc ten jejich přístup je naprosto otřesný.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Menton 23. 10. 2020 19:10

Chaki píše:Zvažujete někdo 3 měs. termínovaný vklad v NEY kampeličce? aktuálně 1,7% máte někdo zkušenost?

NEY Sporitelni Druzstvo mam pocit ale ma nejaky clensky vklad dle zakonu o kampelickach.Ktery neni pojisteny. Myslim je tam 1/10. Dal bych rekl pokud jsi z Brna, mam pocit ze je pobocka z druhe stany toho komplexu obchodniho centra pres ulici ale nevim jestli je mozno zalozit nejak na dalku. A jak nekdo psal do druzstevni zalozny lze snadno vstoupit ale vystoupit je asi tezsi. Clensky vklad se ti nemusi vratit v puvodni vysi. Je na to trosku slozitejsi vypocet. Ale treba i zazracne muzes neco malo vydelat.
Co se ekonomickych vysledku tyce rekl bych ze ARTESA a NEY Sporitelni druzstvo jsou u nas asi aktualne ty vetsi
jsou nekde videt a tedy budou na tom kapitalove lepe nez konkurencni mensi ustavy. Dle mne tam ukladaji firmy, a rekl bych bude tam vic uveroveho portfolia zastaveno zastavou. Ale i tady ja osobne cekam ze maji jistou cast klinetu v moratoriu a je mozno ze nebudou tak v zisku jako roky pred. Ja zvazuju ARTESU ale budu dlouze premyslet a spekulovat jestli mi to prinese neco vic. Zatim je to takto ze 1.7 % p.a muzes ziskat stale na bankovnim trhu plne pojisteno a celou svoji castku. Nepodstupujes tedy riziko ze bys neco potratil. Ale riziko je spojeno vzdy s vynosem navic. A ten tady videt a viditelny neni. Ja bych o nich uvazoval okolo 4-5%. To vystihuje rozdil oproti bankovnimu trhu ktery bych uz povazoval za zajimavy ciste z hlediska financniho produktu. Jenze bohuzel jsme v dobe prekoupene kde je stale mnoho a mnoho bankovnich natistenych penez je prebytek likvidity a zatim pokud maji vklady asi nemaji potrebu nejak agresivne se podbizet. Ja cilim na artesu z duvodu mozne zmeny na banku cemuz verim tak z 99 procenta ja vetsinou dlouze snimam veci nez do neceho jdu. Akcionarem je tam cirkev ta ma dostat a dostala velmi slusny kapital dle mne tam jeste bude akciovy podil posilovat a premenou na banku by s tim mohli neco tvorit ve vetsim meritku a asi je to aktualne lepsi obchodni model nez kampelicka s jednou adresou nebo dvema. Abych nekomu neukrivdil. Cirkev je rovnez drzitel nemovitosti, lesu, pozemku,staveb,bude resit uverovani stavby, opravy, a tedy vlastni bankovni instituce dava smysl.
Menton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stepano 23. 10. 2020 19:44

dave_no píše:mate59: Minimum pro samotný spořák je 100k, s tím mi šel založil a nikdo po mě nechtěl víc. Dřív ta podmínky 500k myslím byla.

Kdy jsi to zakládal? Já si myslím že je to stále 500tis.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 24. 10. 2020 01:02

O té JT taky uvažuji, předpokládám, že k založení bude potřeba odeslat 0,5 mil, ale nemusí na BÚ zůstavat..A až bude třeba založit TV nebo SÚ, tak si tam peníze pošlu zpět..Každopádně po tomto založení si ponechám už jen ČSOB Premium, KB kvůli hypotéky a zbytek balastu zruším.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 24. 10. 2020 01:17

Menton píše:Zatim je to takto ze 1.7 % p.a muzes ziskat stale na bankovnim trhu plne pojisteno a celou svoji castku.

Opravdu? A kde? Pokud je mi známo, tak 1,2% p.a. je na mSpoření do konce listopadu.
Kdo má zájem o Twisto a chce bonus 300 Kč, zaregistrujte se přes => http://www.twisto.cz/registrace/?promo=JANL7
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_no 24. 10. 2020 17:20

stepano: 3 týdny zpět.
dave_no
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 24. 10. 2020 17:34

Mně by taky zajímalo kde dávají 1,7% na SÚ. O ničem takovém nevím.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 25. 10. 2020 07:13

Já mám 1,7 u Wustenrot do konce ledna 2021, ale aktuálně také nevím, kde bych sehnal takovou sazbu.Pak asi J&T
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 25. 10. 2020 21:34

Wuestenrot ale už je převeden komplet pod Monetu ne? To bude asi i tak nějaká historická záležitost.
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 25. 10. 2020 21:47

Ještě je WHB formálně oddělená banka, ale už nezakládá nové SÚ (ani s tím málem, co nabízeli naposledy).
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 25. 10. 2020 22:33

WHB se formálně spojí s MMB 1.1.2021, bude pokračovat už jen MMB. Ve dnech 1.1-3.1. dojde k převodu původních BÚ a SÚ, budou nová čísla účtů, která banka zašle klientům v prosinci.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 26. 10. 2020 08:00

premyslim, zda po konci 1,5% u monety zakladat hello bank s tim 1% - ma to smysl? Nebo je tam velka sance, ze to i oni shodi nekam k 0,5% a vubec si nepomuzu :?: :!:
mlrs
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 10. 2020 08:41

To Ti asi nikdo neřekne, ale zatím to drží.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 26. 10. 2020 08:50

jj ja vim...premyslim, jestli mi to stoji za to s*ani, zakladat asi sedmou banku s tim, ze vsechny stavajici budou/maji mit kreditni urok "na houby"...
mlrs
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka