Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 4. 1. 2010 09:26

S474N píše:DS: no ze by GE byla nejakou malou kampelickou se taky rict neda.
To sice ne, ale bilanční suma je 6 krát menší než u ČSOB, ČS nebo KB a dvakrát menší jak u UCB.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 4. 1. 2010 09:27

S474N píše:A musim se na to koukat predevsim ze sveho pohledu, kde mi daji nejvic. Nejake KB nebo CS me vubec nevzrusuji.
Ano :-) a proto ten spořicí účet s prémií nemám a pro uložení peněz používám jiné účty u jiných bank.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 4. 1. 2010 17:33

ČSOB spořicí účet s prémií nebrat! Nejásat, pokud zvedají jeho úročení, protože u tohoto produktu bude vždy v začátku roku nutné úroky zvedat (aby jim to klienti hromadně nezrušili) a ke konci snižovat - to už nutné není, ale tahle banka to pochopitelně dělá ze své "dobré povahy" a lásky ke klientům, kterým nedaruje ani korunu - úroky v prosinci 0,8% + 0,35%

Samozřejmě nezvedli prémii, ale úrok, který mohou kdykoli změnit. Tento produkt je dle mého názoru "bankovní boudou roku 2009". Nic horšího loni banky na klienty nezkoušely.

Jinak, když už jsme u ČSOB, od února zvedají paušál u svého základního běžného účtu o 10 Kč.
Jen tak :D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 5. 1. 2010 07:59

SocPredator píše:Samozřejmě nezvedli prémii, ale úrok, který mohou kdykoli změnit.
Ale zvedli prémii, z 0,35% na 0,5% ;-) :mrgreen:
Jinak jsou na trhu i horší produkty, než je tento. Musíš pochopit, že to není klasický spořicí účet, ale hybrid mezi spořicím účtem a termínovaným vkladem na 1 rok, kde je ale trochu pohyblivá sazba :D

SocPredator píše:Jinak, když už jsme u ČSOB, od února zvedají paušál u svého základního běžného účtu o 10 Kč. Jen tak :D
A tohle si zjistil kde?
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 5. 1. 2010 17:30

Já ten produkt chápu, ale už ne jeho smysl :-)
Nebyl výhodný, ani když s ním vyrukovali v dubnu, protože měl úrok 2,5% na první vklad držený do konce roku, jinak 1,25%. Zbytek vkladů byl pak úročen 1,25%. S tím přijít v době, kdy měla GE 3,6%, a mBank 2,8% s komfortní obsluhou přes IB a okamžitou likviditou je prostě sranda.

ČSOB Konto zdražují od února a mají to na svých stránkách.
http://www.csob.cz/WebCsob/Csob/Sazebni ... 201_cz.pdf
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 1. 2010 17:38

Pokud vyrobíš dostatečně složitý produkt a uděláš mu dostatečnou reklamu, vždy se najde pár hejlů, kteří ti na to skočí :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 5. 1. 2010 19:12

SocPredator : díky za odkaz.
Sice zdražili, ale přidali 1 příchozí platbu (6Kč) a 2 odchozí platby (2x3Kč) zdarma. Takže pokud konto používáš, tak bys měl ušetřit ;-)
Je zajímavé, že u Aktiv konta konečně zavedli inkasa z účtu zdarma, už bylo na čase.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 5. 1. 2010 19:13

PatrikChrz píše:Pokud vyrobíš dostatečně složitý produkt a uděláš mu dostatečnou reklamu, vždy se najde pár hejlů, kteří ti na to skočí :D
:mrgreen: V tomhle je sice mistr ČS, ale ČSOB je občas směle konkuruje.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 1. 2010 10:27

Tak to vypadá, že WPB začínají téct nervy :D

http://www.mesec.cz/clanky/kam-aktualne ... ory/67008/

Jinak v článku (a i zde na fóru) jsem zapomněl na Volksbank se spořákem 2,03 %, úplně mi nějak vypadla. Nic extra, ale ve srovnání s ostatními bankami ještě celkem slušné.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod voshi 11. 1. 2010 11:38

Ne všechno se musí nutně dělat za peníze. Nebo dělá? :D
Naposledy upravil voshi dne 11. 1. 2010 11:40, celkově upraveno 1
voshi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 1. 2010 11:39

no on i unibon je pořád stejně nepoužitelný, dokud nebudou mít alespoň základní internetbanking...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod 4honza 11. 1. 2010 11:52

To, že je Unibon "vcelku" nepoužitelný je výhoda pro současné klienty :-) Až si pořídí IB, tak se tam nahrne spousta nových lidí a budou mít přebytek peněz, takže sníží úročení na spořiícím účtu i na termíňácích.

Může a pravděpodobně nastane podobný případ jako MPÚ, kde už nechtějí ani nové klienty a snižují úroky :-)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 14. 1. 2010 12:07

Od 15.1. na eMAX+ pouze 1,85%
Naposledy upravil DoubleSix dne 14. 1. 2010 15:25, celkově upraveno 1
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 14. 1. 2010 13:09

Už teď avizují podzimní úroky? Vot éto těchnika...
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 14. 1. 2010 14:03

What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka