Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod memorix 17. 1. 2009 15:31

Nejsem tak financne znaly, abych odkladal stranou penize, ktere budu potrebovat k nejake operaci za rok. Vsechno vzdycky zaplatila Erste. My co zijeme na dluh vidime sporici ucty jako nastroje mimozemstanu:) Ale jasne, ze nekdo kdo si tak nasetril 700 000 - a vi ze bude neco kupovat, tak je to asi vhodna alternativa.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 17. 1. 2009 15:43

Memorix: To v ty Sporce tak spatne plati, ze musis zit na dluh? :D

Treba ja dostal v unoru minulyho roku nejaky penize, ze kterych budu v cervnu platit dan radove ve stovkach tisic. Jelikoz nemam nic akutniho co bych si musel koupit, tak jsem penize na dan vyclenil a odlozil na sporici ucet dokud je nebudu muset predat statu :P
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 17. 1. 2009 20:45

mikicz píše:memorix: pokud jde o 3 kliknutí myší, tak klidně. například při poklesu eMaxu na 3.2 nebo kolik to bylo jsem na 3 kliknutí přesunul peníze na fiokonto, kde až do pondělka je 3.5%.

A od pondělka to bude kolik?
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 17. 1. 2009 22:42

To Ruprecht001: 3,1%.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 18. 1. 2009 09:56

Havers: Sakra... Než se človek dokope k založení spořícího účtu, tak už to zase snižují. Ví někdo, jak je to s výhledem u té Oberbank? Obávám se, že těch jejich 3,55% také dlouho nevydrží :-( Navíc se předpokládá, že ČNB za 14 dní dál sníží sazby a to se projeví lavinovitě ve snižování bankovních úroků, rozhodně tedy u spořících účtů. Jestli, a jakože 150% ano, budou prosincové výsledky českého exportu ještě horší než listopadové, pak ČNB razantně sníží sazby, páč jí začně téci do bot.
Naposledy upravil Ruprecht001 dne 18. 1. 2009 11:00, celkově upraveno 1
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2009 10:25

Kde jsi vzal 5,55 %? Je to 3,55 % a na stránkách uvádějí platnost do konce března. V pondělí tam jdu účet zakládat. No a v dubnu se uvidí. klidně budu dělat pravidelné kolečko mBank-FIO-Oberbank-ING. Vedení všech účtů je zdarma, tak co.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Bernhard 18. 1. 2009 10:37

Na těch jejich stránkách je to mazaně. Chtějí si nechat vrátka pro smožné snížení.
Tam je,že kampaň trvá do 31.3.
Nic,že úrok garantují po celou dobu
Bernhard
Diskutér

Odeslat příspěvekod Czulibrk 18. 1. 2009 13:28

Konkrétně z oberbank.cz :

Oberbank AG si vyhrazuje právo jednostranně upravit nabízené podmínky, pokud dojde ke změně podmínek na trhu nebo jiných skutečností rozhodných při tvorbě této nabídky.
Úroková sazba se může v průběhu trvání kampaně změnit v závislosti na vývoji peněžního trhu.

Úrok tedy může spadnout každým dnem...
Olé!
Czulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 18. 1. 2009 13:51

I když úroky klesají a klesat i budou, tak se budeme mít lépe jak loni. Loni inflace přes 6%, úroky 3.5% hrubého, Letos inflace přes 3%???, úroky 2% (počítám s dalším poklesem) hrubého.
sniper76
Diskutér

Odeslat příspěvekod Czulibrk 18. 1. 2009 14:06

Jak se to vezme, za leden 09 bych řekl, že i deflace není nereálná. Vše co se zdražit mohlo se zdražilo už v 08. Naopak v lednu 09 máme extrémně levnou ropu, levná auta, ruší se poplatky u lékařů apod.

Záleží tedy v jakém horizontu inflaci uvažuješ, to si málokdo uvědomuje. Ale je to jen moje úvaha, rád se nechám přesvědčit o opaku :)

edit:

Rop: jak říkám, rád si to nechám vysvětlit. O nezapočítávání poplatků jsem nevěděl... Cena ropy klesá od poloviny roku 08, teď zdá se dosáhla svého dna.
Naposledy upravil Czulibrk dne 18. 1. 2009 18:14, celkově upraveno 2
Olé!
Czulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 18. 1. 2009 16:50

Ehm ... mohu se zeptat co dělají poplatky u lékaře v souvislosti s inflací? Ty se přece do spotřebního koše nepočítají ... Jinak cena benzínu za leden 2009 jen a jen roste ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod Czulibrk 19. 1. 2009 13:02

Od 1.2. dochází u Červeného konta Poštovní spořitelny ke snížení úrokové sazby na 3 %.

Mimochodem, nebylo by možné aktualizovat úrokové sazby v prvním příspěvku?
Olé!
Czulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 19. 1. 2009 13:18

Czulibrk: A odkad máš takové informace? Na jejich webu jsem to nenanšel.

Jinak souhlasím, že pro lepší přehlednost by to chtělo udělat nějakou přehlednou tabulku se spořícími účty bez výpovědní lhůty s aktuální úrokovou sazbou. Kdo se toho ujme?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kamča 19. 1. 2009 13:30

to Patrik Chrz
Jak jste dopadl dnes v Oberbank? Na jejich stránkách není moc informací. Je podmínkou vklad min. 50 tis.?
Kamča
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bernhard 19. 1. 2009 13:54

Poměrně aktualní zhodnocení:
hn.ihned.cz/c4-10132710-32983490-500000_d-sazby-sporicich- uctu-padaji-li de-kocuji-od-banky-k-bance
Bernhard
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka