Co s Eurama - kam s nima?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod M2M 26. 12. 2007 13:36

Mám cca 300e a měsíčně přibude asi 50e. Potřebuji poradit co s nimi, jestli se vyplatí si je nechat až přejdeme na euro, nebo si je převést na CZ dnes. Připadal by v úvahu nějaký účet v EU ale účtů už mám dost jak u ING tak u MBANK a FIA. Co byste poradily.
Převést na CZ a dát na spořící účet ING?
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 26. 12. 2007 14:26

Muj nazor je, ze s 300e se toho moc delat neda, nejspis pokud nikam necestujes, tak asi prevest na CZK. Ted jde sice Euro nahoru, ale vyhledove bude klesat.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 12. 2007 15:12

Mohl by jsi přidat pár informací? Třeba zaprvé, jakým způsobem ty eura dostáváš?
V hotovosti? Pak asi opravdu bude nejvýhodnější je proměnit na CZK, ale rozhodně ne v bance, ale nějaké směnárně, nepočítají poplatky a mají výrazně lepší ceny než banky (tedy kromě těch úchylů na Václaváku); záleží samozřejmě na městě, jiné možnosti jsou v Praze, jine v Horní Dolní. Náklady (ať časové nebo finanční) na uložení na účet by se nevyplatily
Převodem na účet? Pak doporučuji založit si bankovní účet v zahraničí (některé jsou i zdarma, už se tady o tom psalo, z paměti třeba ING DIBA, BMW Bank a spoustu dalších). Pak se můžeš rozhodnout, jestli si je necháš a použiješ třeba při dovolených nebo jestli je budeš utrácet pomocí platbní karty.
Každopádně obecně rozšířený názor je, že koruna bude vůči Euru posilovat, ale 100 % to nikdo neví a stát se může ledaccos. Každopádně určitě bych nedoporučoval uložit Eura u nějaké banky u nás. Oproti uložení v zemích (měnové) Eurozóny se připravíš o vyšší úroky a možnost zdarma nebo velmi levně platit v rámci Eurozóny; můžeš (třeba i za rozumný poplatek) poskytovat známým třeba platby na E-bay :-)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod M2M 26. 12. 2007 15:50

Dostávám je hotově.
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod KubaPa 26. 12. 2007 15:59

M2M píše:Dostávám je hotově.
KubaPa
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 26. 12. 2007 19:56

takovou malou sumu v eur bych si nechal v hotovosti na výlety atd. tohle se nevyplatí ani měnit. 50€/měs je cca 1300 a to asi nikomu rodinný rozpočet příliš nevylepší.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor