Vkládání hotovosti na konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod M2M 26. 12. 2007 17:35

Lze vložit na ING konto a např. na FIO účet hotovostní platbu přes jakoukoli přepážku jakékoli banky?
Přijdu např na přepážku KB a chci vložit hotovost na účet XXXXXXX/3500 a XXXXXXX/2010.

U FIA je to možné přes přepážku ČSOB?

Kolik se platí za vložení?
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod KubaPa 26. 12. 2007 17:44

je to podle ceníku banky u který bys vkládal, ale bejvá to dost drahý, mám dojem že v řádu stovek korun. Ještě mě v životě nenapadlo to použt.

jestli na účet u FIA jde vkládat u ČSOB za lepších podmínek netuším.
KubaPa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 12. 2007 18:05

Jak píše KubaPa. U FIA jde v případě složení peněz v ČSOB o "Vklad na ... účet složený třetí osobou ...", protože majitelem sběrného účtu je FIO a ne klient. Ale i tak jde o akceptovatelných 30 Kč.
Pro srovnání "Vklad hotovosti v Kč ve prospěch účtu v Kč vedeného v jiném peněžním ústavu" stojí u ČSOB 2 % minimálně 100 Kč. U ostatních bank to bude podobné.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod M2M 26. 12. 2007 18:20

Doporučil jsem ségře to samé co bylo doporučeno mě od Vás tedy ING,MBANK,FIO ale ona potřebuje vkládat peníze na účet přes přepážku a u nás v Chomutově není od FIA žádná přepážka, kde by to na účet FIA vložila a pak převedla na ING konto nebo MBANK.
Ona totiž podniká a inkasuje peníze v hotovosti.
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 12. 2007 19:18

Mbank slibuje "vkladomaty" v obchodních centrech, tak uvidíme.
Pozor, ne všechny banky mají vklad (i na vlastní účet) zdarma, např. ČSOB má 6 Kč, GE také 6 Kč, Volksbank 10 Kč ... a našlo by se jich víc.
K tomu samozřejmě vyšší poplatky, pokud jde o mince.
Takže FIO nemusí být až tak špatná volba, těch 30 Kč za vklad přes ČSOB se může zase ušetřit jinde, bohužel nikde není dáno, že ČSOB ten poplatek nezvýší od zítřka třeba na stovku.
Zdarma vklady hotovosti na vlastní účet má KB a ČS. Nevím ale, jestli si neúčtují něco "za účetní položku", může to vyjít prašť jako uhoď.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod M2M 26. 12. 2007 20:28

Napadá Vás něco jak to řešit zdarma nebo za min. poplatek? Pokud do té doby v CV nebude přepážka FIA.
Přes poštu to je prý taky za cca 30Kč - taky možnost
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 26. 12. 2007 21:49

Dle ceníku České pošty je poukázka typu A do 5000 Kč za 22 Kč, do 50 000 Kč za 33 Kč a za každých dalších (započatých) 10 000 Kč je 6 Kč. Předpokládám, že víc jak 50 000 Kč tam nevkládá, takže cena 33 Kč je poměrně rozumná. Nebo (jako to dělá patrik), dělat svému okolí bankomat ... vyměnit hotovost za zaslání peněz na účet ... to je cena 0 Kč :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod papshop 26. 12. 2007 23:10

Lze použít AXA CZK konto /bez poplatků/ kam lze ukládat hotovost přes Uni Credito - dříve HVB Bank - pobočka v Chomutově je. Výnosově je srovnatelné s ING kontem, ale má lepší paramatry - lze používat i jako běžný účet. Při vkladu na vlastní CZK Konto je vklad bez poplatku.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 12. 2007 08:38

Rop píše:Dle [url=http://www.cpost.cz/jetspeed/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/cenik?escid=5386&ksid=5564&pgtyp=S]ceníku České pošty
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 12. 2007 08:40

papshop píše:Lze použít AXA CZK konto ..../quote]

Nejsou u toho Axa konta nějaké další podmínky? Např. penzijní/fondy,.... ? Nikde jsem neviděl reklamu, že by šlo založit jako normální účet.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod papshop 27. 12. 2007 11:40

ne skutečně nejsou, možná první vklad ve výši 5000,- Jakýkoli další vklad i výběr od 500,- a minimální zůstatek 500,- . Pokud zde hotovost nechám 1/2 roku, je to coby cenný papír osvobozeno od daně. S penzijním fondem je to pouze zavádějící díky stejnému jménu, ale na druhou stranu, pokud i to penzijní připojištění u Axy mám třeba na 100,- měsíčně, pak si mohu požádat o bonusovou AXA kartu a ta je také bez poplatků a tu mohu používat v souvislosti s AXA CZK kontem na výběry hotovosti a platby v obchodech. Takže dovedeno téměř k dokonalosti. Ovšem věřím že i tak si někdo něco najde, co mu nebude vyhovovat. Tohle bych brala jako perfektní příležitost pro ty, kteří investovat neumí a chtějí nějak začít.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 27. 12. 2007 11:56

PatrikChrz píše:
Rop píše:Dle [url=http://www.cpost.cz/jetspeed/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/cenik?escid=5386&ksid=5564&pgtyp=S]ceníku České pošty
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod KubaPa 27. 12. 2007 14:47

PatrikChrz píše:
papshop píše:Lze použít AXA CZK konto ..../quote]

Nejsou u toho Axa konta nějaké další podmínky? Např. penzijní/fondy,.... ? Nikde jsem neviděl reklamu, že by šlo založit jako normální účet.m/quote]
No ono je to trochu zavádějící, protože to není spořící účet, ale podílový fond podle všeho uzpůsobený tak, aby se s ním dalo pracovat jako se spořícím účtem. Podstatnej rozdíl je v tom, že neexistuje vyhlašovaná úroková sazba, ale záleží na výkonnosti fondu. Inforamce jsou tady: http://www.axa.cz/DesktopDefault.aspx?tabid=561&chosenMenuItem=281 dá docela práci to na jejich stránkách najít (normálně jsem se na to nedoklikal, musel jsem na mapu stránek.) Takže to má trochu zavádějící název, ale i tak je to asi zajímavej produkt, kterej stojí za úvahu.
KubaPa
Diskutér