Student VŠ - jaký normální + spořicí účet?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Sirusek 6. 1. 2008 23:42

tak banku po studiu změním bez problémů to by mi nevadilo. Důležitý je pro mě IB, který často používám a také docela obchoduji na aukru tzn. poplatky tím celkem rostou za příchozí a odchozí platby.

Kontokorent nevyužiji vůbec takže ten mne vůbec nezajímá a není pro mne podstatný.

Všechny peníze co mám navíc chci posílat na spořicí účet + něco na placení(aukro,telefon,e-shopy)
Sirusek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bojler 7. 1. 2008 08:11

Měsíčně za poplatky 200Kč znamená aspoň 35 položek, což docela nechápu co furt prodáváte a nakupujete...
bojler
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Czulibrk 7. 1. 2008 12:14

200,- je přehnaná částka, toho jsem snad nikdy nedosáhl, většinou to bylo něco nad 100,- za měsíc.

Jinak problém to opravdu není. Stačí na Aukru prodávat velké množství předmětů (typicky aukce s 50ti kusy apod.) a poplatky za jednotlivé transakce naskakují skoro před očima... :wink:

Omlouvám se za offtopic, jen odpovídám...
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 7. 1. 2008 13:08

No tim spis pokud nekdo takhle smeli, tak by mel mit ucet, kde se nezohlednuji zadne poplatky.

BTW ono 100 Kc mesicne je jiz 1200 Kc rocne a kde je clovek najde zadarmo? A takto je to se vsim, bankou pocinaje a drahym telefonovanim konce :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Sirusek 7. 1. 2008 13:31

to je taky důvod proč hledám jinou banku...
Sirusek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 7. 1. 2008 13:33

Sirusek: pokud chces mit vse hned - jakoze funkcni sluzby vcetne inkas atd, tak zvol FIO. Sice to neni primo banka, ale to dle meho nazoru vubec nicemu nevadi.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Sirusek 7. 1. 2008 13:40

tak jde mi o to, aby to splňovalo všechny moje požadavky, které jsem psal na začátku. Díky za tip. Jdu se na to mrkout
Sirusek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Czulibrk 7. 1. 2008 15:11

S474N:
Pročti si celé vlákno.

Kdyby se jednalo o běžný účet, neřeknu ani popel, ale protože je možné využít studentských výhod, konto od ČSOB vychází výhodněji snad ve všem... jediné mínus, které mě napadá, je omezení do 28mi let, popř. nízké úročení (ale na to je spořící účet).
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 7. 1. 2008 15:25

Czulibrk: no tak rozhodnout se musi predevsim Sirusek, ne ja (ja uz mam jasno):wink:

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod jichaj 7. 1. 2008 22:19

Pokud je pozadavek inkaso, tak bud FIO nebo CSOB studentske konto. Ale urcite bych zalozil i komplet mBank (sporici a normal konto), casem muzete zustat jen u mBank (vyhoda: rychly prevod mezy sporicim a obycejnym kontem)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sirusek 7. 1. 2008 22:25

asi máte pravdu s tím, že není problém si jich založit víc, když je vedení stejně zadarmo a akorát si nakonec vybrat, kde zůstanu.
Sirusek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bojler 8. 1. 2008 00:09

Kdyz uz jsme u te CSOB - ja osobne mam treba problem s touto bankou uz jenom kvuli tunelu jmenem IPB - nemeli bychom zapominat...
bojler
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 8. 1. 2008 01:03

Sirusek píše:asi máte pravdu s tím, že není problém si jich založit víc, když je vedení stejně zadarmo a akorát si nakonec vybrat, kde zůstanu.d/quote]

a právě myslím si, že studentská léta (hlavně ta vysokoškolská) jsou od toho, aby si člověk zkusil co chce dělat, jak mu to jde, co dělat nechce atd ... a stejné je to s běžnými účty ... člověk toho jako student může hodně zkusit, ale musí koukat na to co bude potom
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 8. 1. 2008 12:08

Já studentské účty nedoporučuji. Jednou stejně studentem být člověk přestane a zůstat u stejné banky s normálním účtem pak je sebevražda. Chce to rovnou FIO a je po starostech.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Na off-topic, provokace a urážky již nějaký čas nereaguji, píši a reaguji pouze věcně. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Czulibrk 8. 1. 2008 20:41

No ano, každý si chválí, co má doma... :roll:

Pro mě je zase starostí zpoplatněný výběr z bankomatu, popř. řídká síť poboček (i to se občas hodí), co máte z toho... (našlo by se toho víc). Nikdo tady netvrdí, že po konci studia člověk musí zůstat u stejné banky - to je přece hloupost. Ostatně tazatel už se vyjádřil, že změna banky pro něj v budoucnu není problém. Ekonomicky smýšlející člověk si vždycky vybere pro něj tu nejvýhodnější variantu. U mě je to ČSOB, ale to obecně nic neznamená.

Ale nechtěl bych do toho dál nějak rýt, fakta byla vyložena na stůl a nic dalšího už se vymyslet nedá :) Sirusek, popř. všichni ostatní, kteří řeší podobný problém, už mají informací k rozhodnutí dost.
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka