Clo při platbě na Amazon.com

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod XXXSize 30. 1. 2008 17:19

Přítelkyně kupovala (leden 2008) nějaké věci na Amazon.com za cca 2000,- Kč včetně poštovného. Zaplatila bez problémů kartou přes net, ale při převzetí zásilky na poště, pokladní odmítla balík vydat bez zaplacení cla ve výši cca 400,- Kč.

Může mi někdo, prosím, vysvětlit, co to mělo znamenat. Myslel jsem, že limit na clo je nastaven mnohem výš (cca 8000 a výše).

Díky za reakce.
XXXSize
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod code 30. 1. 2008 17:59

Ten limit je myslim jen do 50dolaru..
code
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Trevi 30. 1. 2008 23:34

XXXSize píše:Přítelkyně kupovala (leden 2008) nějaké věci na Amazon.com za cca 2000,- Kč včetně poštovného. Zaplatila bez problémů kartou přes net, ale při převzetí zásilky na poště, pokladní odmítla balík vydat bez zaplacení cla ve výši cca 400,- Kč.

Může mi někdo, prosím, vysvětlit, co to mělo znamenat. Myslel jsem, že limit na clo je nastaven mnohem výš (cca 8000 a výše).

Díky za reakce. /quote]

meli jsi pritelkyni poradit, at nakoupi na amazon.co.uk nebo amazon.de ... nebot tady se clo neplati nikdy.
Trevi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod XXXSize 31. 1. 2008 09:42

To je dobrý nápad, až na to, že na evropských amazonech to stojí v eurech víc než na americkém v dolarech, což při současných kurzech eura a dolaru znamená, že je to v Evropě 2x dražší. Čili bez informací o clu je americký jednoznačně výhodnější, a taky toho na něm mají daleko víc….
XXXSize
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yournam 31. 1. 2008 09:47

je to do 22 EUR v případě, kdy je odesilatelem firma, a tuším 43 EUR když je odesilatelem fyzická (soukromá) osoba
yournam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Trevi 31. 1. 2008 09:54

XXXSize píše:To je dobrý nápad, až na to, že na evropských amazonech to stojí v eurech víc než na americkém v dolarech, což při současných kurzech eura a dolaru znamená, že je to v Evropě 2x dražší. Čili bez informací o clu je americký jednoznačně výhodnější, a taky toho na něm mají daleko víc….o/quote]

no by me zajimalo, co je to za zbozi, kdyz pri cene par dolaru je to 2x levnejsi v USA. A pak to clo....
Trevi
Návštěvník