Několik dotazů k VR BANK Zittau

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod yournam 31. 1. 2008 09:50

Zdravím,

jen bych se rád zeptal někoho, kdo by poradil, co jaký typ účtu v té Žitavě poskytují? Je to účet spořící ("saving") nebo šekový ("checking"). Nevím, jestli to má význam i pro Německo nebo jen pro USA-účty, ale v nastavení jedné služby to potřebuju vyplnit. A druhá otázka - pokud tento účet používáte někdo s Ebay, co jste vyplnili jako jméno banky?

Díky!
yournam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mobilman 5. 3. 2008 20:56

podivej se na stranky:
http://www.vr-bank-zittau.cz/inhalt/cz.html
poskytuji jak bezny osobni tak i sporici ucet.

Kompletni nazev banky je: Volksbank Löbau-Zittau eG
mobilman
Nadšenec

Odeslat příspěvekod standa.1985 11. 3. 2008 20:48

Díval jsem se na tu Volksbank a umožňují založit dva typy účtu: firemní a soukromý. U firemního typu účtu jsou dokonce nižší poplatky, na webu ale nespecifikují, jaký je jinak mezi nimi rozdíl a jaké podmínky musím splnit pro jejich založení. Mají tam jenom nějakou reklamu v PDF :-(
standa.1985
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karel11 12. 3. 2008 22:43

a co třeba se zeptat přímo jich?
http://www.vr-bank-zittau.cz/inhalt/cz- ... rater.html
Karel11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dalich 13. 3. 2008 07:35

standa.1985 píše:Díval jsem se na tu Volksbank a umožňují založit dva typy účtu: firemní a soukromý. U firemního typu účtu jsou dokonce nižší poplatky, na webu ale nespecifikují, jaký je jinak mezi nimi rozdíl a jaké podmínky musím splnit pro jejich založení. Mají tam jenom nějakou reklamu v PDF :-(t/quote]

No, hlavní rozdíl je, že soukromý je soukromý a firemní je na IČ, že :mrgreen: Jinak tato banka je OK, taky mám u ní účet a f poho.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod standa.1985 13. 3. 2008 11:29

No ten firemní účet je levnější, takže když mám český ŽL, můžu si u nich otevřít firemní? Němcům bude asi fuk, k čemu ten účet používám, ne?

A naopak, chci-li k podnikání používat Volksbank účet, nic se nestane, když založím soukromý, že? Třeba u Fio je to jedno...
standa.1985
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 8. 2008 17:46

nevíte někdo, kde mají kompletní ceník? potřeboval bych cenu příchozí zahraniční platby a nemůžu to nikd enajít.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 6. 8. 2008 19:12

mikicz píše:nevíte někdo, kde mají kompletní ceník? potřeboval bych cenu příchozí zahraniční platby a nemůžu to nikd enajít.

Myslíte mimo EU, nebo v jiné měně? jestli mohu poradit, v tom případě bude CZ banka levnější...

Kopletní sazebník podle oblastí je tady. Ale co není standard, je dost drahé. V raichu je to běžné.
http://www.vb-loebau-zittau.de/service/ ... chnis.html
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 8. 2008 08:23

Myslím konkrétně švýcarsko. To je členem SEPA, takže by to nemuselo být extra drahé, ne?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod PM 3. 6. 2013 18:11

Zřízení účtu u VR Bank nedoporučuji. Účet u banky mám 2 roky, zkušenosti jsou následující: Banka láká na nízké poplatky a kvalitní služby. Není tomu tak. Za zahraniční platební příkaz mimo SEPA ve výši 270 € mi banka naúčtovala 61 €. Z platebních karet si můžete vybrat Maestro bez CVC kódu, tedy bez možnosti plateb na internetu, propojení Paypalem či Moneybookers a omezenou použitelností mimo EU - nebo prepaid (předplacenku) Visa za roční poplatek 30 € (německý ceník uvádí 40 €). Visa karta je na zvláštním účtu, je zatížena vysokými poplatky, na kartě se zvýšení zůstatku projeví až za několik dnů. Další katastrofou je internetové bankovnictví, je neintuitivní (některé položky jsem bez zavolání do banky nenašel), grafická úprava odpovídá internetovému pravěku, veškeré transakce potvrzujete TAN generátorem, což je proti SMS nepraktické. Pokud na stránkách banky hledáte nějaké informace v češtině nebo němčině, nenajdete je. Všeobecné podmínky doporučuji podrobně prostudovat, posílají je mailem. Personál ochotně poradí se základními informacemi, o propojení aktuálních služeb (Paypal atp.) obvykle neví nic. Kdo potřebuje účet v cizině, je víc možností, do VR určitě ne.
PM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod franko_cz 3. 6. 2013 18:55

Já jsem s VR-Bank spokojen. Doplnil jsem si tím do bankovního portfolia možnost vkladu EUR, levné europlatby a platby EC kartou v Německu a Rakousku.
Na propojeni s Paypalem a mezinárodní platební styk by mě to ani použít nenapadlo.
Dále založení účtu na dálku v cizině není žádná ***** a VR Bank je jedna z mála možností, jak to v Čechách vůbec pořešit.
Jinak souhlas s tím, že stránky a banking mají z těch tragičtějších.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 3. 6. 2013 21:40

Moc nechápu tu nespokojenost, sám tam mám účet už přes 6 let a vůbec si nestěžuji.
- platební styk SEPA v pohodě, nikdy jsem neplatil více než těch myslím 15 centů za operaci, a to jsem kromě DE, SK posílal do takových zemí jako Slovinsko, Chorvatsko, Bulharsko
- to, že je platební karta Maestro bez možnosti zneužití na internetu a off-line mi maximálně vyhovuje (která česká banka to nabízí?). Hodně s ní jezdím po zemích jako Thajsko, Malajsie, Kambodža, v bankomatu vždycky fungovala a má vynikající kurzy na úrovni asociace. (Visa mě nikdy nezajímala)
- internetové bankovnictví je taky v pohodě, na většinu věcí stačí mít šablony, nikdy žádný problém (a to je pro mě němčina španělská vesnice); důležitá je funkčnost a rychlost plateb mnohem vyšší než u českých bank
- TAN generátor je vcelku originální, i když seznam TAN kódů jsem měl radši; nějaký podstatný rozdíl oproti sms nevidím
- ty české materiály (hlavně ceník) nic moc, ale dá se (a to i najít)

Je potřeba si uvědomit, že každá banka má svá specifika a lepší je využívat jejich předností než hledat u ní nějaké mouchy. Mně VR-bank za ty roky vyřešila kompletně platební styk v EUR (jen na tom ušetřila hezkých pár tisíc) a poskytla kartu použitelnou na dovolených, zbytek mě nezajímá.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 4. 6. 2013 05:43

xls píše:
Je potřeba si uvědomit, že každá banka má svá specifika a lepší je využívat jejich předností než hledat u ní nějaké mouchy. Mně VR-bank za ty roky vyřešila kompletně platební styk v EUR (jen na tom ušetřila hezkých pár tisíc) a poskytla kartu použitelnou na dovolených, zbytek mě nezajímá.

Tak pod to se mohu podepsat.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 1. 7. 2013 21:15

Da se nejak zmenit PIN na karte? Mam od nich Maestro, zkousel jsem to v bankmoatu AirBank, ale transakce selhala, u CS se mi ale nepodarilo ani zjistit zustatek.
Umoznuje to karta?
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dalich 1. 7. 2013 21:32

Nejde to. Karta to možná umí, ale ne její vydavatel :-)
dalich
VIP uživatel

Další stránka