Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Zedna1 13. 7. 2014 13:20

WolfN píše:Ale ne :D ty poplatky tam jsou samozrejme a treba s FIO bankou bych na tom byl za nulu uplne, nevylucuji ze bych k nim presel jen koukam na stranky a nemuzu najit maji jejich bankomaty moznost vkladu penez? vyplatu nam firma nevim proc odmita posilat na ucet a dava cash.

FIO bankomaty neumi vkladat penize,
ale vklad hotovosti lze provest zdarma na pobockach FIO (na pokladne).
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 13. 7. 2014 14:50

xtonda píše:Sám levné banky využívám, ale takováto zaslepená adorace levných bank a bagatelizace jejich nevýhod a problémů je velmi hloupá.

Prosím jmenuj problémy a nevýhody, které se týkají JEN levných bank. A pak si to srovnej s problémy a nevýhodami u velkých bank. Toto není adorace, nýbrž čistý pragmatismus.

Jako jediný relevantní argument (pro některé lidi) beru jen hustotu pobočkové sítě. I když v případě FIO je síť už "celkem hustá" a zlepšuje se. No a pro nás co na pobočku nechodíme není co řešit.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 13. 7. 2014 15:49

S firemním i soukromými účty jsem prošel snad všechny banky a pro mě platilo, že čím levnější, tím i lepší. Nejhorší obsluha: ČSOB, ČS, KB, GE. Nejlepší: EAGB, FIO.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod tx999 13. 7. 2014 15:53

Air treba nema, pokud vim, kontokorent, coz muze pro nekoho byt nevyhoda. Mimochodem, nechapu uplne jejich logiku, ze vkladove bankomaty maji uvnitr pobocky a zvenku byvaji vetsinou jen standardni vyberove, takze mam pocit, ze vecer se tam penize ulozit nedaji. Nenabizi ani kreditky...
Fio nema kreditky a co je mi znamo, tak zadost o KTK je taky docela porod a za KTK se plati...
Nizkonakladovky jsou pro urcite veci dobre a zvladaji je super, ale spoustu veci neumoznuji. A pro cloveka, ktery chce mit plny rozsah sluzeb u jednoho ustavu, tak nejsou uplne vhodne, protoze vetsinou maji nejaka omezeni nebo neco neumi...

-- 13. 7. 2014 15:54 --

Zedna1 píše:FIO bankomaty neumi vkladat penize,
ale vklad hotovosti lze provest zdarma na pobockach FIO (na pokladne).

Akorat doba, kdy funguje pokladna, je hodne osekana...
tx999
Diskutér

Odeslat příspěvekod karlos-2009 13. 7. 2014 20:05

xtonda píše:Sám levné banky využívám, ale takováto zaslepená adorace levných bank a bagatelizace jejich nevýhod a problémů je velmi hloupá.

Je fakt, ze bezpoplatkove/lowcost banky nepokrývají celé spektrum bankovních služeb.
Troufnu si ale říci, že 80% klientů potřebuje banku na to, aby jim tam přišla výplata, zaplatí nájem, energie, obědy dětem v jídelně, poplatky tv/rozhlas atd. přes SIPO/inkaso/trvaláky. Pak vyberou peníze v bankomatu, případně zaplatí na na benzince za plnou nádrž nebo týdenní nákup v hypermarketu platební kartou.
To pak klidně vystačí s bezpoplatkovou bankou a nemusí platit OÚ II u spořitelny. Netuším, na co by potřebovali chodit na pobočku.
karlos-2009
Diskutér

Odeslat příspěvekod Komerční banka 14. 7. 2014 15:14

xls píše:S firemním i soukromými účty jsem prošel snad všechny banky a pro mě platilo, že čím levnější, tím i lepší. Nejhorší obsluha: ČSOB, ČS, KB, GE. Nejlepší: EAGB, FIO.

Dobrý den,
na zvyšování kvality našich služeb neustále pracujeme a je pro nás důležitý každý Váš podnět. V případě negativní zkušenosti nás prosím kontaktujte na naší telefonní lince + 420 955 551 552, na facebookové stránce https://www.facebook.com/komercni.banka nebo na e-mailu facebook@kb.cz, abychom mohli situaci prověřit.
Děkujeme a přejeme pěkný den,
Komerční banka
Komerční banka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kitrab 14. 7. 2014 18:29

Bohužel se dá paušalizovat, čím větší moloch tím horší služba případně větší arogance a nezájem ..... banky, dodavatelé energie, automobilka apod..

Vida, že by se ozvala potrefená husa ? :)
kitrab
Diskutér

Odeslat příspěvekod smajlik2 19. 7. 2014 11:50

Tak účet u ČS zrušen. Zdarma mi ho dát nechtěli a platit za něco co už nepotřebuju jsem nechtěl. Po těch asi dvacetiletech mi málem i ukápla slza :lol:
Ani se nesnažili mě udržet, asi jsem byl jejich centrálním mozkem vyhodnocen jako neperspektivní klient :-))
smajlik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 19. 7. 2014 18:14

http://finexpert.e15.cz/ceska-sporiteln ... nkovnictvi

Od pátku 18. července od 23:00 do neděle 20. července do odpoledních hodin budou nedostupné služby:

- Servis 24 Internetbanking, Servis 24 Telebanking, Servis 24 GSM banking, Servis 24 Mobilní banka.
- Informační linka 800 207 207 (cca do soboty do 5:00)
- Uživatelé služby Mobito nebudou moci dobíjet svůj Mobito účet z bankovního účtu ani platit přímo z bankovního účtu.

Ve Sporce se s tim nemazli, vypnou IB na cely vikend a hotovo!
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 7. 2014 18:51

A co teprve taková ČSOB, která IB sundá na 69 hodin, že kromě víkendu se klienti nepřihlásí už ani pátek odpoledne a téměř celé pondělí... http://www.csob.cz/cz/Aktuality/Stranky ... tupne.aspx
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod smajlik2 20. 7. 2014 07:56

Tak hlavně jestli to bude po upgradu fungovat a nebo jestli tisková mluvčí bude tvrdit, že vzhledem k velkému zájmu klientů o novou verzi je IB přetížené a někteří (ve skutečnosti většina) se nemohou přihlásit :-)
smajlik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 20. 7. 2014 10:04

Tak vypnuté IB o víkendu kdy stejně peníze nikam nepřevedeš je v pohodě.
Horší je když odstaví i karty jako to dělá mBank.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 20. 7. 2014 18:59

To zalezi ale na tom, jak hodne jdou ty karty pres IB ovladat a nastavovat online. Je jasne, ze banka, ktera neumoznuje svym klientum online nastavovani transakcnich limitu pres IB, nebude muset pri upgradu IB karetni transakce blokovat.
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod z.pepa 21. 7. 2014 08:18

A že toto Spořitelna neumožňuje jsi vyčetl z kávové sedliny, nebo jen tak plácáš?

https://www.servis24.cz/stat/ebanking/s ... hange.html
z.pepa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod malejarda 21. 7. 2014 08:26

A meni je opravdu on-line jako mBank? Tzn. jednu sekundu po zadani zmeny v IB jsou aktivni nove limity? Ja vim, ze treba u GE to trva az 24 hod., nez zmenu provedou, vetsinou teda je zmena provedena behem par minut nebo do hodiny, ale u mBank to trva max. 1 sekundu.
malejarda
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka