Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod f985539 5. 3. 2015 09:27

Co je na tom rozhovoru tak zábavného? Pobavte mě taky...

...obzvlášť po osobních zkušenostech s několika novými moderními tzv. low-cost bankami.
f985539
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 3. 2015 10:01

Já za základní bankovní služby neplatím od roku 2006, co mám účet u FIO (tedy jsem ušetřil za tu dobu asi 20 tisíc korun) a i předtím jsem využíval to nejlevnější na trhu (nejdříve vkladní knížku u Agrobanky, posléze GE, pak účet u Živnostenské banky (než ji pohltila UCB), pak Waldviertel Sparkasse von 1842)) a nevím jakou službu by mi musela placená banka nabídnout, aby to mělo hodnotu těch dvaceti tisíc a to do toho nepočítám další tisíce až desítky tisíc ROČNĚ za různé vratky z kreditek a desítky tisíc na úrocích ze spořících účtů a termínovaných vkladů, případně kurzovou a poplatkovou úsporu ze zahraničních transakcí přes devizové společnosti.

Neříkám, že nikdy nebyl žádný problém (zejména akceptovatelnost karet v zahraničí je kapitola sama pro sebe), ale ten řeším několikanásobnou zálohou (s méně než třemi kartami nevyjíždím), navíc se to může stát s jakoukoliv kartou, i ČS.

Kdybych využíval pouze služeb České spořitelny, byl bych za ta léta ve ztrátě v řádech statisíců (hlavně kvůli nižším úrokům, které ČS dává).

Ano, banka jako ČS bez poplatků těžko přežije, obrovská pobočková síť něco stojí, ale mne jako Pražáka nezajímá, jestli má pobočku v Horní Dolní. V Praze mají pobočku či bankomat všechny banky, které v ČR alespoň jednu či jeden mají.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod gogospk 5. 3. 2015 10:23

filip893 píše:V Servis24 jsem objevil předschválené nabídky kreditky, půjčky a kontokorentu. Kliknul jsem na kreditku, abych zjistil co a jak. Po chvíli jsem pak nabídku zavřel. Nic jsem nevyplňoval ani nezačal se žádostí o kreditku. Druhý den mi opakovaně volají z ČS, že zaznamenali pohyb v Servis24 ohledně kreditní karty a zda nechci s něčím pomoci. Big Brother. :D

To samé v AirBance .... jen jsem se ze zvědavosti mrkl na možnosti úvěru a následovala smršť telefonátů, jestli nechci nějak poradit ..... už jsem byl mírně *****...ný. :-)
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 3. 2015 10:30

Hlavně spořce někdo musí zaplatit i těch 5000 Kč co rozdává za doporučení Blue... :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod f985539 5. 3. 2015 10:32

Patriku, vy asi nebudete etalon průměrného klienta, že? Víte dobře sám, že počet lidí s podobným vzorcem využívání bankovních služeb se limitně blíží nule.

Hovoříte-li o desítkách (stovkách) tisíc na různých vratkách z kreditních karet a různých bonusech, pak jen potvrzujete to co je v článku. Takový model je pro vlekou banku extrémně nákladný, pro low-cost naprosto neudržitelný, někde na ty vaše "bonusy" přece museli vzít - pochopitelně je vybrali zejména na poplatcích. Na spořicích účtech jste naopak proti průměrnému klientovi ČS s rozumně nastaveným investičním portfoliem dost prodělal, takže tím bych se moc nechlubil - zhodnocujete své finance stylem balancování nad inflací se směšným úročením.

Věta o pražákovi je lidově řečeno na facku :-D. Stejně jako vás nezajímá Pepa z dolní horní, vy zase nezajímáte jeho. Takže je docela smutným koloritem zesměšňování klientů ČS v diskuzích na internetu.

Jen tak mimochodem - Osobní Účet 2 lze mít bez problémů a bez jakékoli námahy při využití standardní nabídky zcela zdarma včetně balíčku "odchozí platby" (Internetový osobní účet nepočítám). Bankomat na každém rohu, pobočka i v dolní horní, telefonní bankéř 24h/denně, investiční minimálně do 22h, produkty lze jsednat v S24. K tomu nejlepší kreditka na trhu pro sběrače bohusů jako jste vy :-D

Pokud člověk nepotřebuje europlatby, co by proboha dělal ve FIO?
Naposledy upravil f985539 dne 5. 3. 2015 10:37, celkově upraveno 1
f985539
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 5. 3. 2015 10:35

Osobní Účet 2 lze mít bez problémů zcela zdarma včetně balíčku "odchozí platby"

To vážně jde, že odpustí poplatek 29 Kč za balíček odchozích plateb?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod f985539 5. 3. 2015 10:48

Ano. Balíček "Odchozí platby (29,-kč)" si lze "koupit" v IBODu.

Základní balíček "Osobní účet 2 (69,-kč)" lze mít bez poplatku s "Programem za důvěru" nebo taky "koupit" v IBODu.

Kromě toho, v základu OU2 jsou dva výběry z bankomatu bez poplatku, takže i kdyby klient musel těch 29,- za odchozí platby platit, může to být v porovnání s low-cost bankou (FIO, Airbank) vzhledem k jejich poplatkům za cizí bankomat nakonec levnější.
f985539
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 3. 2015 10:52

Tak zrovna v Air Bank pokryje 30 Kč v Malém tarifu 3 výběry z kteréhokoliv terminálu Sazky...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod paty07 5. 3. 2015 10:54

f985539 píše:Na spořicích účtech jste naopak proti průměrnému klientovi ČS s rozumně nastaveným investičním portfoliem dost prodělal, takže tím bych se moc nechlubil - zhodnocujete své finance stylem balancování nad inflací se směšným úročením.

Ale to srovnáváte investice vs. spoření.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod f985539 5. 3. 2015 11:04

fremantle píše:Tak zrovna v Air Bank pokryje 30 Kč v Malém tarifu 3 výběry z kteréhokoliv terminálu Sazky...

kolik že si to můžu vybrat? Max 3000,- ? ha ha ha ha ha ha ha :D
A to nemluvím o tom, že v tom terminálu občas nic není, protože tržbu právě odvezli a nevybrali dost sázek. Sory, přijďte jindy.

paty07 píše:Ale to srovnáváte investice vs. spoření.

A proč bych nesrovnával. Nejen, že mi FIO/ZUNO/Airbank/mBank/atd.. nic jiného ani nabéídnout neumí. Ale slovy Patrika - koho to zajímá! Já chci zhodnotit svoje pěníze, a jestli je nechám hnít na 1.1/0.5% pa v Airbank nebo 80% pa v ESPA STOCK BIOTECH je sakra rozdíl (záměrně uvádím 2 extrémy). I kdybych nechal jen 1/5 vkladu v blbém (jen české dluhopisy) ISCS SPOROBOND budu pořád vydělávat víc než s celým vkladem na "spořáku", a to včetně krize 2008.
f985539
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 3. 2015 11:12

Kolik iBodů stojí ten balíček transakcí? Zrovna pro přístup do této sekce odměn je potřeba být registrován a tedy i klientem ČS.

Získávání bodů je taky problém - dávají 1 bod denně za fakt, že mám produkt spořky a pak 1 bod za 100 Kč splátky úvěru nebo vkladu na pojištění/spoření/investici a 1 bod za 100 Kč utracených kreditkou.

V dřívějším programu byly body i za platby debetkou, ale to už tam není.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 5. 3. 2015 11:20

To, co je v tom rozhovoru prezentováno, je čistá lež pro domácí stádečko hovězích hlav, které tam ještě zůstávají. Zrovna u ČS rozdíl mezi tím, za co peníze přijímají na vkladech a za co je půjčují, je klidně i stonásobný. Kdyby nebyli nenažraní, tak žádné kejkle s poplatky za základní služby vymýšlet nemusí.

ČS má kromě vysokých nákladů i mnohem horší systém obsluhování klientů než ty "bezpoplatkové" banky. To, co ve Fio vyřeším na pár minut znamená v ČS i při prázdné bance dlouhé čekání a přehazování mezi jejími zaměstnanci. Brrrr
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 5. 3. 2015 11:22

Argument v diskusi o České Siditelně, že maji bankomat na každém rohu mě vždy pobaví. Vidím to na těch zoufalcích co stojí fronty před ČS bankomaty v metru. Domnívám se, že tyto fronty jsou způsobeny nepříliš vysokým intelektem klientů ČS, protože fronty před bankomaty v metru srovnatelně velkých bank nejsou. Zkrátka vybrat z bankomatu je pro klienty ČS poměrně náročný úkol.
A pobočky na každém rohu? Tupější personál co kromě nejběžnějších operací nic neumí, lze stěží jinde najít.
Naposledy upravil Klient ps dne 5. 3. 2015 11:26, celkově upraveno 1
Klient ps
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 3. 2015 11:26

No hlavně ČS má matku, která loni probendila miliardu Euro v Rumunském dobrodružství a dva roky před tím podobnou částku v Řeckých dluhopisech.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Honza_16 5. 3. 2015 11:31

Podobný flame jsem čekal, když jsem posledních pár dní zahlédl pár článků o ČS, resp. Erste :-) No co, já se např. řadím mezi spokojený zákazníky a pokud se nepletu, nejsem tady na fóru sám, kdo má účet u šiditelny. Dokonce i v této době se najdou lidi co si dojdou do spořky ten účet založit, protože nemají klapky na očích ... :-)
Honza_16
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka