Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod karlos-2009 6. 3. 2015 15:27

f1047580 píše:
Modrá linka 840 v případě Airbank je tak kapitola sama pro sebe. Klient je prostě v *****.

@f1047580
Na tebe se hodi vyborne jedno slovo - jeliman.. A telefonní číslo +420 547 134 134 je asi co? Že by kontaktní centrum AirBank? :D
Nebo si od nich můžeš nechat zavolat zpět, když to nechceš platit ze svého.

Jinak nechápu, když někdo bankovní účet potřebuje na to, že mu tam přijde výplata, zaplatí nějaké trvaláky, SIPO/inkasa, 2x měsíčně vybere z bankomatu, nákup/benzín platí kartou, proč by za TOTO (základní službu, kterou mi x ostatních bank v ČR nabídne za 0 Kč) měl spořitelně platit, OÚII s balíčkem transakcí 69+29=98 Kč. Vím, dá se vysomrovat retence na nějaký ten rok, ale proč to dělat, když jinde je to zdarma bez doprošování, ale to f1047580 jako jeliman nechápeš.
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f1047580 6. 3. 2015 15:39

karlos-2009 píše:A telefonní číslo +420 547 134 134 je asi co?

To číslo je názorná demonstrace totální neschopnosti a ignoracnce Air Banky. Samozřejmě, že lze použít, nicméně viděl jste jakým způsobem ho propagují? Všechny materiály banky směřují klienta na předražené volání 840, zatím co normální pevnou linku schovávají v nějakém podmenu na webu a označují ji za linku pro "volání ze zahraničí". Přestože si na toto klienti AB opakovaně stěžují na sociálních sítích a všude možně, nebyla AB schopna za ty roky toto normálně vyřešit. Tím se řadí po bok ČEZ a podobné sebranky. Dík za příklad.

karlos-2009 píše:Jinak nechápu, když někdo bankovní účet potřebuje na to, že mu tam přijde výplata, zaplatí nějaké trvaláky, SIPO/inkasa, 2x měsíčně vybere z bankomatu, nákup/benzín platí kartou, proč by za TOTO (základní službu, kterou mi x ostatních bank v ČR nabídne za 0 Kč) měl spořitelně platit,

Základní balíček může mít bez poplatku prakticky každý, samozřejmě bez retencí a podobných hovadin. Aktivní klient má bez poplatku i ty odchozí transakce, ale upřimně, jestli zaplatím 29,- za odchozí transakce (2 výběry z bankomatu mám grátis), nebo zaplatím 25,- (AB) respektive 30,- (FIO) za jeden výběr už vyjde nastejno (cizí bankomat, vlastních je minimum a nehodlám je hledat ani k nim účelově cestovat). Vlastně ne, v ČS to vyjde lépe. :D

Ale opět se točíme kolem nulové ceny. Normálního klienta nejdříve zajímá služba, až potom cena.
Naposledy upravil f1047580 dne 6. 3. 2015 16:05, celkově upraveno 1
f1047580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 6. 3. 2015 15:59

Já sem je s tím telefonním číslem prudil hned při zakládání účtu před rokem a půl, vytrvale mi tvrdili že jiné číslo nemají i když jsem žádal číslo pro volání ze zahraničí, tu pevnou linku tehdy inzerovali pouze jako linku pro blokace karet.

Ale mají tam to zpětné volání, volali řádově během jednotek minut.

-- 6. 3. 2015 16:13 --

Základní balíček lze mít zdarma, pokud mám nějaký další produkt, a nepočítají se penzijko nebo stavebko což jsou tak nějak nejběžnější a nejméně bolestné produkty, čili ty podmínky jsou daleko otravnější než obratová kritéria jinde, která člověk typicky splní samovolně pokud účet používá jako hlavní.

Zrovna tak transakční balíček za iBody je při jejich kursu a podmínkách jejich získání spíše hypotetická záležitost.

Já od banky chci účet a transakce na něm a platební kartu. A tenhle minimální základ prostě chci zdarma. Jediné co chápu že má nějakou hodnotu jsou výběry z bankomatu, ale i ty lze mít zdarma u Equa a za plnění podmínek u mBank a eKonta Smart (4000 Kč obratu na kartě pro získání výběru už mi přijde moc).
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod f1047580 6. 3. 2015 16:45

xtonda píše:Základní balíček lze mít zdarma, pokud mám nějaký další produkt, a nepočítají se penzijko nebo stavebko což jsou tak nějak nejběžnější a nejméně bolestné produkty, čili ty podmínky jsou daleko otravnější než obratová kritéria jinde, která člověk typicky splní samovolně pokud účet používá jako hlavní.

Každý má svoje potřeby. Já bych řekl, že stavebko je už dávno za zenitem, a cpát do toho nějaké peníze není ve většině případů příliš smyslupné. Proč raději neposlat 300,- měsíčně do TOPSTOCKS? Stačí také kreditka, KK Koperativa/Kapitol je podle sběračů bonusu aktuálně s přehledem nejlepší na trhu.

Já od banky chci účet a transakce na něm a platební kartu. A tenhle minimální základ prostě chci zdarma.

Je-li cena vaše nejdůležitější kritérium a nezajímá vás kvalita poskytnuté služby, pak asi ano.
f1047580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 3. 2015 17:00

Někdo chce stavebko třeba kvůli úvěru... A ten tarif u Buřinky (1 % p.a. z vkladů a 3,99 % p.a. úvěr) je poměrně dobrá nabídka, tak mi taky nepřijde moc logické, proč není produktem pro zvýhodnění, když SSČS si na své přijde, minimálně poplatkem za uzavření a vedení...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod f1047580 6. 3. 2015 17:05

Stavební spořitelny jsou aktuálně v krizi a hážou klacky pod nohy všem klinetům, které jen napadne refinancovat nebo splácet rychleji. V tom má Spořka výhodu, protože může přetahovat klienty na klasické hypotéky a stavební spoření ji tolik netápí. Většina výhod stavebního spoření zmizela. Poplatečky za vedení úvěru jsou dost vysoké, např, Buřinka účtuje poplatek 2x - za vedení účtu + za vedení úvěrového účtu. U ostatních stavebních spořitelen to bude podobné.
f1047580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 6. 3. 2015 17:28

filip893 píše:Dávat opakovaně peníze do pochybných institucí s tím, že tvou škodu zaplatí ti druzí a třeba klienti ČS, to je prostě vychcanost. Jasně že to systém umožňuje, proč toho nevyužít. Na druhé straně tady bylo popsáno, jak tyto záložny fungují, koho financují a jak se tunelují. A ty přesto jdeš do dalších a dalších záložen, aniž by tě zajímalo, kdo za nimi stojí, jak si vedou a koho úvěrují. Tvoje peníze byly už minimálně dvakrát v luftě, ale přesto jsi je dostal zpět a znovu podporuješ tenhle byznys.

Otázka je ČÍ je to to vychcanost.
Pohled 1) Já pamatuji doby, kdy si lidé brali úvěr ze stavebního spoření a dávali ho do kampeličky/banky - protože to vynášelo! Byl jsem za vola, protože jsem to nedělal a ještě tvrdil, že to nemůže fungovat.
Ale ještě jako větší vůl jsem se cítil, když po krachu moji drází zkur.ení volné zástupci schválili výplaty náhrad nad rámec zákona. Takže nejen, že jsem neprofitoval z neetických úroků, ale navíc jsem platil volební gulášek ...
Já už si na FPV přispěl víc než dost.
Pohled 2) žádná kampelička/banka nemusela zkrachovat a plnit se z FPV, pokud by ji stát vzal, očistil a prodal - jako ČS (samozřejmě nejen ČS - jen narážím na to co platí klienti ČS)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 3. 2015 18:39

Já k tomu stavebku: Já ho teď založil s úmyslem po 6 (a něco) letech vybrat a splatit hypo (či část). Proč to neposlat do topstocks? Prostě proto, že je to investice s určitým rizikem a jako na potvoru po 6 letech bude na dně. :-) A jsme zase u toho, každý jsme individuum.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 3. 2015 18:43

f1047580 píše:Stavební spořitelny jsou aktuálně v krizi a hážou klacky pod nohy všem klinetům, které jen napadne refinancovat nebo splácet rychleji.

Tu blbost ti zase nakukali kde, ve spořce? Splácel jsem rychleji, teď jsem refinancoval jeden úvěr ze stavebního spoření a druhý čerstvě překlopený z meziúvěru (bezprostředně po překlopení, nezaplatil jsem ani jedinou splátku úvěru) a bez jediného problému.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod f1047580 6. 3. 2015 19:05

drkarel píše:Já k tomu stavebku: Já ho teď založil s úmyslem po 6 (a něco) letech vybrat a splatit hypo (či část). Proč to neposlat do topstocks? Prostě proto, že je to investice s určitým rizikem a jako na potvoru po 6 letech bude na dně. :-) A jsme zase u toho, každý jsme individuum.

A jaký je průměrný výnos vašeho stavebního spoření po uplynutí vázací doby po započtení státní podpory a všech poplatků? Řádově tak 4% odhad. A to jenom za předpokladu, že stát nezkrouhne, nebo nezruší státní podporu (což už mimochodem měl dávno udělat). Tohle riziko vidím jako mnohem pravděpodobnější.

Tomáš Marný píše:Tu blbost ti zase nakukali kde, ve spořce?

Proč ve spořce? Stačí se zajímat.
http://ekonomika.idnes.cz/stavebni-spor ... oprava_fih
f1047580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 3. 2015 19:52

5,2% za uvedeného předpokladu a předpokladu nezměněných poplatků.
To je věc názoru.

Jinak, nevím, jak zrovna tento článek, ale idnes zrovna nepovažuji za dobrý zdroj ekonomických informací, z 99% to pěkně zmatlaj.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 3. 2015 19:55

Jo ták, psali to na yHnojte, tak to bude jistojistě svatá pravda a nic než pravda... Asi stejně, jako když píšou o Zemanovi.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod karlos-2009 6. 3. 2015 20:21

f1047580 píše:
karlos-2009 píše:Jinak nechápu, když někdo bankovní účet potřebuje na to, že mu tam přijde výplata, zaplatí nějaké trvaláky, SIPO/inkasa, 2x měsíčně vybere z bankomatu, nákup/benzín platí kartou, proč by za TOTO (základní službu, kterou mi x ostatních bank v ČR nabídne za 0 Kč) měl spořitelně platit,

Základní balíček může mít bez poplatku prakticky každý, samozřejmě bez retencí a podobných hovadin. Aktivní klient má bez poplatku i ty odchozí transakce, ale upřimně, jestli zaplatím 29,- za odchozí transakce (2 výběry z bankomatu mám grátis), nebo zaplatím 25,- (AB) respektive 30,- (FIO) za jeden výběr už vyjde nastejno (cizí bankomat, vlastních je minimum a nehodlám je hledat ani k nim účelově cestovat). Vlastně ne, v ČS to vyjde lépe. :D

Ale opět se točíme kolem nulové ceny. Normálního klienta nejdříve zajímá služba, až potom cena.

Ty seš fakt jeliman. No vidiš, hned ses sám nachytal a napsal protimluv v tom, že ten základní balíček nemůže mít každý, když píšeš "Základní balíček může mít bez poplatku prakticky každý".

Takže ti to rekapituluji - abys měl od šiditelny cosi zdarma (třeba ten program za důvěru), co máš jinde normálně za 0 Kč (kde to má za 0 Kč opravdu každý a nejen jak ty říkáš prakticky každý), tak u spořitelny musíš plnit podmínky a mít vedlejší produkty.

K smíchu je dále jak píšeš "Aktivní klient má bez poplatku i ty odchozí transakce", jinde to máš opět za 0 Kč v základu a neměří ti, jestli si uplynulý měsíc byl hodně nebo málo aktivní.

Opravdu to v ČS vyjde "lépe" , jelimane. Ty dva výběry v ceně z vlastních spořitelních bankomatů je výsměch oproti bezplatných 10ti u FIO nebo u nemezených u AB . Equabanku ti tu radši nebudu zmiňovat, to by tvoje přiměry šly úplně do kopru (model jak jsem uváděl přijde člověku výplata, od banky nic nechce, jen poplatit trvaláky, inkasa, vybrat z bankomatu a zaplatit v supermarketu/na benzince kartou). To ti pak můžu argumentovat tou tvojí aktivností klienta, že ten, kdo má FIO a je tuze aktivní, si na výběr z cizích bankomatů vydělá obratem na kartě. O cashbacku (kde není třeba žádná aktivita) v Albertu ti radši ani hovořit nebudu.

Mj., ani když máš blue od spořky, tak si nemůžeš vybrat z cizího bankomatu za 0 Kč. Vlastně vím, řekneš, že má spořitelna největší bankomatovou siť v ČR. Aspoň se někdo třeba může ve frontě před bankomatem ČS se svojí VISA Infinite nebo VISA Gold může cítit důležitější než ti ostatní s normální spořitelní visou od oú II (kdyby ještě byly sKarty, tak bych řekl skartou)..

BTW, FIO má víc bankomatů než Raiffeisen banka.
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 6. 3. 2015 20:46

f1047580 píše:KK Koperativa/Kapitol je podle sběračů bonusu aktuálně s přehledem nejlepší na trhu..

A na tuto hovadinu jsi přišel kde?? Stejné podmínky nabízí Citibank a GE daleko více (aktuálně využívám 5% na benzínkách, 5% v supermarketech a hypermarketech a 6%v Globuse

f1047580 píše:Je-li cena vaše nejdůležitější kritérium a nezajímá vás kvalita poskytnuté služby, pak asi ano.

Buďto jsi opravdu hňup nebo zaměstnanec banky..jinak si nedovedu představit, co navíc mě spořitelna přinese, když chci odeslat trvaláky, jednorázové platby a vybrat z bankomatu..popřípadě vložit na pobočce.. Jo počkat, zapomněl jsem..u těch levných mě nevolá kdejaký zoufalý jouda z infolinky v tom lepším, či spíše přímo bankéř a necpe mi kdejakou kreditku, půjčku a jiný nesmyslný produkt, který, když budu chtít, tak si o něj sám řeknu a hlavně vyberu, kde co nejlevněji!!!
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 3. 2015 21:02

Že vás to, lidi, ještě baví... krmit trolla :roll:
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka