Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod karlos-2009 7. 3. 2015 19:45

f1047580 píše:
V citovanem pripade srovnavas jablka s hruskami, jak se rika. U sporitelny v tom pripade uvadis vyber z vlastniho bankomatu a pritom u FIO i AirBan pouzivas vyber z ciziho bankomatu. Proste nehrajes ferovku.

Jabka s hruškama srovnáváte vy. Až budou mít srovnatelnou bamkomatovou síť a bude tedy bankomat stejně dostupný pak můžeme srovnávat vlastní bankomaty. Do té doby jsem nucen používat dostupný bankomat. Nebo můžeme počítat jenom s vlastními bankomaty, ale připočtěte si zbytečný čas + PHM.

Z citovaného příspěvku jste si vyzobal, co se vám hodilo, a máte tu drzost mě nazývat demagogem? :lol:

Ty uz to prosim nehul, ja mam napr. nejblize dostupny bankomat FIO a sporitelni je v pazi.

Equabank ma vsechny bankomaty v CR jako vlastni (ze zadny z nich nenainstalovala, je mi jako klientovi sumak, jasne, tobe to asi vadi), toho sis nevsiml?
f1047580: Na druhou stranu si možná ve spořce v iBIODu ten balíček umažu na celý rok a nezaplatím vůbec nic.

Ve FIO, AirBank, Equa nemusis hrat nejakou komedii typu umazani balicku transakci ibodem.

Ty nejsi trol, ty si trotl. Pardon.
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropino 7. 3. 2015 19:48

Už toho trolla nekrmte, leze už do vláken Citi KK, Fio apod. ....
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tx999 7. 3. 2015 19:52

fremantle píše:Ono už třeba stačí jen nějakou "nadstandardní" požadavek, jako např. účet v cizí měně s navázaním debetky na něj a příchozími SEPA platbami za rozumnou cenu (což umí mimochodem např. Equa už v základu a což je jinak u "prémiových" účtů poměrně běžná vlastnost v rámci paušálu - ať už Citi Premium, RB eKonto Komplet, UCB Premium, KB TOP nabídka...), tak to není ani v Blue samozřejmostí - i pokud klient dosáhne na vedení služby zdarma, tak pořád zaplatí poplatek za vedení cizoměnového účtu (20 Kč měsíčně), poplatek za multiměnovou kartu (25 Kč měsíčně) a poplatek SEPA transakcí (= 2 příchozí SEPA platby zdarma a 30 Kč za odchozí - 25 Kč měsíčně) - to už jsme na 70 Kč měsíčně a SEPA platbu jsem neposlal ani jednu - těch 70 Kč za tohle nejsem ochotný dát, když eKonto Komplet to má zhruba v ceně paušálu (jen škoda, že tam je jen jedna příchozí nebo odchozí SEPA platba v měsíci v ceně). Přitom tohle by mi přišla lepší nabídka než nějaká zlatá karta (která kromě té barvy stejně nic neumí)...

Jo, tohle taky nechapu. A jeste vic mi nejde na rozum, ze to nemaji ani v Erste Premier :shock:
Zedna1 píše:Kecy!

V nekolika clancich jasne psali, ze prumerna mesicni castka zaplacena za poplatky je u Sporitelny v rozmezi 150 - 200 Kc mesicne, tzn. toto je pravdiva deinice "prumerneho" klienta Sporky. Nepamatuji si tu castku presne, ale vim, ze je to v tomto rozmezi, urcite by se to dalo vygooglit.

Takze Sporka jasne a jednoznacne okrada klienty vybiranim premrstenych poplatku za zakladni bankovni sluzby, ktere jsou jinde mnohem levnejsi a casto i zdarma, viz. take dobre znamy fakt, ze 30-50% (nekolika miliardoveho) zisku Sporky tvori zisk z poplatku!

Kdyby Sporka prestala vybirat vsechny poplatky, bude stale v obrovskem zisku, ale jejich nenazranost a chamtivost spolu s jejich sebejistotou silne zakladny mnoha klientu duchodcu, kteri hned tak neodejdou ke konkurenci, jim dava silu sve klienty naplno poradne obirat formou hodne predrazenych sluzeb (poplatku).

Jedna se skutecne jen o retailove klienty? Nejsou v tom treba i SME (pripadne i korporati)?

----- upraveno 20:10 -> zkracena citace
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f1047580 7. 3. 2015 20:14

V nekolika clancich jasne psali, ze prumerna mesicni castka zaplacena za poplatky je u Sporitelny v rozmezi 150 - 200 Kc mesicne, tzn. toto je pravdiva deinice "prumerneho" klienta Sporky. Nepamatuji si tu castku presne, ale vim, ze je to v tomto rozmezi, urcite by se to dalo vygooglit.

Jak to souvisí s tím, kolik platím já?

Ty uz to prosim nehul, ja mam napr. nejblize dostupny bankomat FIO a sporitelni je v pazi.
To mi jistě při výběru z bankomatu pomůže.

Equabank ma vsechny bankomaty v CR jako vlastni (ze zadny z nich nenainstalovala, je mi jako klientovi sumak, jasne, tobe to asi vadi), toho sis nevsiml?
Takže to bude nejlepší banka na světě.

Ty nejsi trol, ty si trotl. Pardon.

Nemáte náhodou sepisovat výpověď vašich bankovních služeb? Hodina už uběhla.
f1047580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 3. 2015 20:25

f1047580 píše:

Jak to souvisí s tím, kolik platím já?

No jedině tak, že jsi parazit - ostatní klienti spořky se svými poplatkami skládají na to, že máš vydanou zdarma platební kartu, vybíráš si z bankomatu bez dalších poplatků a zaměstnáváš personál na pobočce, který by mohl vyvíjet produktivnější činnost... :lol:
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod f1047580 7. 3. 2015 20:35

Ve spořce platí každý za to co využívá. Když je někdo schopný místo internetbankingu provádět příslušně zpoplatněný úkon na pobočce, pak za to zcela pochopitelně zaplatí tučný poplatek. Když se někdo chová racionálně, náklady jsou nízké.
f1047580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vilik 7. 3. 2015 20:43

Že se s tím blbem vůbec bavíte. Evidentně tu lže a píše nesmysly. 8-)
vilik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 3. 2015 20:48

f1047580 píše:Ve spořce platí každý za to co využívá. Když je někdo schopný místo internetbankingu provádět příslušně zpoplatněný úkon na pobočce, pak za to zcela pochopitelně zaplatí tučný poplatek. Když se někdo chová racionálně, náklady jsou nízké.

Omyl! Když se někdo chová racionálně, náklady jsou nulové. Když ještě racionálněji, z nákladů se stávají zisky. :D

-- 7. 3. 2015 20:49 --

Oprava "zisky", terminologicky je asi správnější "výnosy".
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vit.spinka 7. 3. 2015 21:12

Jasně, každý kdo se snaží diskutovat, tak lže a plácá nesmysly...

Jak ho chápu já - když si někdo dá tu práci s nastavováním služeb účtu a má to "štěstí" na správnou kombinaci služeb, tak mu ČS může vyjít nejlépe.

Když shrnu svoji situaci:
U nás je ve městě jediný bankomat - ČS. Takže taky musím počítat u ostatních bank "výběr z cizího bankomatu", ale u ČS ne.
Že to není fér? No asi ne, ale já nepočítám "objektivně nejlevnější banku", ale "nejlevnější banku pro mou situaci".
U Fia mít výběr z bankomatu zdarma nebudu - těch 4.000Kč raději protočím na Citi kreditce a dostanu 80 Kč vratku. A neumí kartu k dolarovému účtu / multiměnovou kartu - což znamená mizerné kurzy za platby v dolarech.
U Equa nikdo (Akcenta/Easychange/Valutomat) nemá účty.
mBank nemá EURový účet vůbec ?

Ale u ČS na druhou stranu:
Dost drahé SEPA (zkusím se zeptat, jestli ten balíček za 29Kč jde nějak dotlačit do Erste Premier...)
Drahé poplatky za příchozí/odchozí platby za cizoměnové účty (účtovat 5Kč za platbu :shock: )
"Nízký" limit internetového bankovnictví (a cokoli nad to je návštěva pobočky a mastný poplatek za platbu - a nakonec z jejich rozhodnutí zadaný okamžitě do systému a 80Kč :-\ )

Ale zase je příjemný vysoký limit na kontokorentu (Fio dá jen 50kKč - snad) a o to vyšší zůstatek na spořicím účtu.

Takže i když nejásám, je ČS nakonec asi nejlevnější. Plus Citi Life. A spořicí účet (AirBank). A možná ta EURa proženu přes Fio.

Mimochodem - k tomu, kolik zaplatí průměrné klient Spořitelny na poplatcích - byl by nějaký zdroj, jak to počítali? A jsou to jen fyzické osoby? A je to za účet, nebo za klienta? A jen ČS, a.s., nebo i další členové Erste group (brokerjet, stavební spořitelna...)
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f1047580 7. 3. 2015 21:26

drkarel píše:Oprava "zisky", terminologicky je asi správnější "výnosy".

A kolik ve vašem případě činí?

vit.spinka píše:U nás je ve městě jediný bankomat - ČS. Takže taky musím počítat u ostatních bank "výběr z cizího bankomatu", ale u ČS ne. Že to není fér? No asi ne, ale já nepočítám "objektivně nejlevnější banku", ale "nejlevnější banku pro mou situaci".

Problém je, že "nejlevnější banku pro mou situaci" je ve skutečnosti to jediné objektivní kritérium. To co zde předvádí ostatní je teoretizování nad sazebníkem.
f1047580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 3. 2015 21:27

vit.spinka píše:Drahé poplatky za příchozí/odchozí platby za cizoměnové účty (účtovat 5Kč za platbu :shock:

Tohle je bohužel nemoc snad všech kamenných bank, za převod v rámci banky si účtovat 5 Kč je celkem nehoráznost... :-( U RB je to stejné - 5 Kč, u UCB dokonce 30 Kč :!: Absurdní a nepochopím to...

Když to doženu do extrému, tak paradoxně by mě vyšlo levněji třeba využít jednu SEPA platbu v měsíci u RB na převod na slovenský účet a odsud poslat SEPA platbu zpět do RB třeba do devizovky, či Valutomatu...

-- 7. 3. 2015 21:32 --

vit.spinka píše:"Nízký" limit internetového bankovnictví (a cokoli nad to je návštěva pobočky a mastný poplatek za platbu - a nakonec z jejich rozhodnutí zadaný okamžitě do systému a 80Kč :-\ )

To skutečně má SERVIS 24 denní limit jen 200 tisíc Kč? (Plus jsem teda našel ještě informaci - s použitím elektronického certifikátu je možné ho překročit). To je dost drsné...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vit.spinka 7. 3. 2015 22:04

fremantle píše:To skutečně má SERVIS 24 denní limit jen 200 tisíc Kč? (Plus jsem teda našel ještě informaci - s použitím elektronického certifikátu je možné ho překročit). To je dost drsné...

Nevím na čem to záleží, ale já si můžu nastavit denní limit pro (internetový) Servis 24 na 1 milion/den.

(Teda už to čtu... 200.000 je základní nastavení. Nad to lze zvýšit bezpečnostním kódem, což je číslo co přišlo v obálce při založení S24 - ale jen do 1 mio. Nad 1mio lze zadat jen s čipovou kartou.)
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 3. 2015 22:13

v cem je lepsi sporici ucet u airbank proti equa?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 3. 2015 22:13

Hm, budu se v tom muset zase vrtat, Servis 24 jsem měl ještě založen jako Start, tak nevím jestli tam byl nějaký bezpečnostný kód, tak doufám, že se mi to povede nastavit na více než 200 tisíc, aspoň ten milion by mi zatím stačit měl. Dívám se, že u mobilního servisu je to ještě horší, tam pokud se součtem překročí 200 tisíc v měsíci, tak to další příkazy neumožní vůbec zadat...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vit.spinka 7. 3. 2015 22:41

slavo963 píše:v cem je lepsi sporici ucet u airbank proti equa?

Nevím... Já měl oba a když jsem chtěl jeden ukončit (abych udržel rozumný počet účtů), tak jsem vypověděl Equa. To ještě chtěli pravidelný obrat. I když nejvíc mne štvalo jejich internetové bankovnictví, platby "někde v luftě" a vytočilo mne, když mi po jedné z odstávek zrušili všechny dopředu zadané platby.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka