Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod huhla12 18. 3. 2015 13:10

Tak to jsem zvědavý, jak se s tím popasuje šiditelna až spolkne klienty Citibank, máme tam s manželkou účet a oba jsme spolumajitelé účtu a smlouva se přechodem na jinou banku neruší.
huhla12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod finex5 18. 3. 2015 13:20

Co by... účet není hypotéka, dá se změnit snadno. Třeba dostanete hezkou novou smlouvu k BLUE a usměvavou hodnou paní poradkyni. ;-)

Jednou jsem to mimochodem viděl osobně jako doprovod. Sice mimo řádně ohlášený termín schůzky, ale přesto po předchozí telefonické domluvě (urgentní nadměný převod) - prý to nebude problém. Čekali jsme snad hodinu kvůli jednomu převodu, který by na standardní poloprázdné pobočce o patro níž vyšel i s čekáním maximálně na 20min. Ale zase byla v nabídce kávička, k sezení kožená sedačka a pro zábavu televize a MF-DNES. No neberte to.
Naposledy upravil finex5 dne 18. 3. 2015 13:23, celkově upraveno 1
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod huhla12 18. 3. 2015 13:22

tak to už se těším :-D 8-D
huhla12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 18. 3. 2015 13:26

Nevím, mně přístupová práva vždycky stačila, stejně to jsou všechno "průtokové účty", takže nějakou výhodu ve společném vlastnictví nevidím. Hlavně když těch účtů se dá bez problémů otevřít více, třeba u té Fio mám třeba na manželku 1 FioKonto s kartou, kde je ona majitelem.

Jinak u všech ostatních bank spíš vidím tendenci nabízet výhody jen majiteli - karty, pojištění a spořicí účty s limitem, takže se vyplatí mít tam 2 účty, i kdyby společný nabízeli (namátkou Equa, UCB, Sberbank, ING...).

-- 18. 3. 2015 13:32 --

Ale jak komu co vyhovuje, u nás se manželka o finance nestará, tak maximálně ji řeknu, kterou kartu k čemu používat. Tím to v podstatě končí.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 18. 3. 2015 13:57

Podle téhle statistiky mají něco okolo 90 tis. firemních klientů. Zbytek něco přes 5 mil. budou účty FO. Bylo by zajímavé zjistit, v jakém poměru je ten výtěžek z poplatků, který se za rok 2014 pohybuje přes 11 mld. kč.

A Tohle je příklad jak vypadá finanční plán BLUE. Přesně podle očekávání. ;-)
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 19. 3. 2015 20:38

To finex5:

Počet klientů Finanční skupiny České spořitelny k 31.12.2014 byl 5,0 mil. (k 31.12.2013 to bylo 5,26 mil.). Ve skupině ČS je ovšem více než 10 subjektů.

:arrow: http://www.csas.cz/banka/content/inet/i ... 010234.XML

Česká spořitelna, a.s. (banka jako taková) má klientů samozřejmě méně. Tento údaj banka neuvádí. ;-)

Např. k 31.12.2013 evidovala ČS, a.s.:

3,1 mil. běžných účtů
2,9 mil. debetních karet
319 tis. kreditních karet
1,6 mil. aktivních uživatelů SERVIS 24 a BUSINESS 24
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 19. 3. 2015 20:46

No tak v tom případě by byl zajímavý údaj, kolik z těch klientů celé skupiny je unikátních :-)

mimochodem, odkud jsou tyto údaje?
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 3. 2015 20:56

Tipl bych si, že z výročních zpráv ČS... :-)

http://www.csas.cz/banka/appmanager/por ... _ie.xml#17

-- 19. 3. 2015 21:06 --

Celkový počet klientů celé skupiny bude nejspíše unikátních, existuje spousta lidí, co mají třeba jenom vkladní knížku - ti jsou taky v počtu (a pak si nejsem jist, jestli už byly z toho počtů odespány vkladní knížky na doručitele, které měli po roce 2012 propadnout úplně), nebo dokonce jen sjednaný Servis 24 - Start (sám jsem měl vloni krátkou dobu stav, kdy jsem nebyl klientem žádné části skupiny, ale pořád jsem měl aktivní IB).

Jinak je poměrně zajímavý údaj o klesající tendenci vydaných kreditek, ještě v roce 2009 jich bylo 476 tisíc, vloni jen 319 tisíc, takže podle článku ve vedlejším vlákně, kdy se psalo, že četnost Citi kreditek se počítá do státisíců je na trhu snad víc kreditek Citi než ČS... ale tak spořka má asi dost peněz z poplatků, než aby musela řídit riziko a půjčovat na kreditkách :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod finex5 19. 3. 2015 21:08

Aha, přehlédl jsem to, mají to hned na začátku.

Podle těch výročních zpráv více méně utěšeně rostou. To moc nevypadá na velký úprk klientů k low-cost bankám.
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 3. 2015 21:22

Za tím bude nejspíš kombinace přirozeného růstu (on taky ten klient lowcostu je nejspíše člověk, co už někde účet má a/nebo se rozhodl ke změně, zatímco prvničky budou nejspíš klienty některé z bank velké trojky) a zkušeného retenčního oddělení, které umí klienta zpracovat tak, že i když je prakticky už rozhodnutý odejít, tak mu třeba odpustí poplatky za vedení s tím, že i když ten účet používat nebude, tak ho bude mít bez nákladů (co kdyby mu tam třeba přišla ještě nějaká zapomenutá platba atd.)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod finex5 19. 3. 2015 21:30

Tak zrovna z tohoto pohledu má ČS statistiku zkreslenou naprosto zanedbatelně - na rozdíl právě od bezpoplatkových bank, kde těch "neaktivních" účtů mohou být i desítky procent (když už se za ně neplatí), a někteří exoti pak mají takové účty ve všech těchto bankách současně.
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vit.spinka 19. 3. 2015 22:08

finex5 píše:A Tohle je příklad jak vypadá finanční plán BLUE. Přesně podle očekávání. ;-)

To mne to spíš příjemně překvapilo. Životní pojištění nízké (jo, bylo by lepší jen rizikové...), fondy žádná zvěrstva (smíšený a akciový). A jasně vypsané na co kolik spořit (a tedy proč vlastně spořit/investovat).
Když si vezmu cílovou skupinu - tedy lidi, co si chtějí nechat poradit či se jim spoření musí rovnou nutit :-)), tak těm to vyhovovat bude (to nejsou lidé, kteří by si vybírali fondy sami či dokonce sami kupovali akcie, kombinovali nabídky více bank atd.) A když to porovnám s ostatními finančními "poradci", co cpou co nejvyšší životko, rizikové fondy (emerging markets) atd...
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 3. 2015 22:15

Tak tohle je samozřejmě vzorová nabídka, kdoví jak to je ve skutečnosti...možná když si najdu volnou chvíli a nebudu mít do čeho píchnout, tak si to můžu nechat zpracovat a pak sem postnu výsledek... Samozřejmě neočekávám, že se na to bankéř podívá a řekne, že tohle mám v pořádku, ale na vše se bude snažit napasovat produkt ČS... ale to je třeba pochopit, že nezávisle poradit nemůže, pořád to je o prodeji produktů - pro tu cílovku to nejspíš význam má (já bych třeba konkrétně očekával, že se mi budou snažit prodat pojištění, i když se domnívám, že by mi bylo platné jak mrtvému zimník).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 23. 3. 2015 22:39

Česká spořitelna uvádí koncept „Palečkovi“
http://www.mediaguru.cz/2015/03/ceska-s ... paleckovi/
:-)
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 24. 3. 2015 18:48

teda me se dari, tak před mesicem zruseno Olympyjske konto, kde bylo na vic jak dva roky zdarma, ja ho rusil po roce a mesici a samo, ze me sporka poslala o tech 69 kc méně, nevim, ma cenu to tam jit resit, z me nesmyslne nauctovali mesicni poplatek za vedeni?
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka