Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod finex5 31. 3. 2015 09:11

Tak ta akce "neúčtování vstupního poplatku" do podílových fondů se nejspíš týká pouze bankou vybraných a oslovených klientů (zejména těch se spořicími účty, stavebním spořením a jinými spořicími vkladovými produkty)

Typická Spořitelna :lol:
finex5
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 3. 2015 09:19

Tak oni na druhé straně ani úplně v tom textu nelžou...

Česká spořitelna navíc klientům, kterým od 1. června 2015 sníží úrokové sazby na spořicích účtech, nabízí snadný a výhodný vstup do investičních vod: pokud se rozhodnou investovat do otevřených podílových fondů, nebude jim banka od 1. dubna do 30. června 2015 účtovat žádné vstupní poplatky.


...i když je to taky solidní šiditelniční om.d :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 31. 3. 2015 09:38

Jasně, že nejde o "lež" nebo mystifikaci. Je to trochu nejednoznačné, ale vždy je možné se zeptat, a spořka zpravidla odpovídá rychle a kompetentně.

Co je na tom zajímavé je fakt, že je to opět překombinované, složité, pro jasně nespecifikovanou omezenou skupinu klientů, a navíc ty ostatní, kteří třeba uvažovali o jednorázové investici, to spolehlivě nasere. :D

Na téhle bance nejsou nejblbější ty poplatky. Idiotská je ta překombinovanost všeho od produktů až po tyhle akce. Viz třeba ta půjčka, u které vám z každé splátky uloží 5% na spořicí účet s úrokem 5%. Opravdu nevím, pod vlivem jaké omamné a psychotropní látky musel být ten génius, co tohle vymyslel. Já chtít půjčku, vezmu si něco srozumitelného typu Airbank. Tipl bych si, že cíl je jasný. 5% samo o sobě vypadá lákavě, a skutečných nákladů se průměrný Franta stejně nedopočítá (i když máme RPSN).

Občas to bohužel vypadá, že z klienta dělají úplného debila.
finex5
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 31. 3. 2015 10:05

Jo, 5+5 je naprosto nepřehledné, ta sleva je celkem nízká a kalkulačka na webu je nejspíš úmyslně tak špatná, že z ní není vidět kolik celkově zaplatím ani jaký rozdíl na RPSN dělá ten bonus za včasné splácení.

Právě tohle je přesně to chování, které vystihuje tlustý bankéř z reklam Air Bank.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 31. 3. 2015 10:08

Těch 5+5 je ještě okořeněno podmínkou splatnosti 4 a více let. Čert ví kolik dalších komplikací není na první pohled vidět.
finex5
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 31. 3. 2015 11:29

Tohle všechno jsou v podstatě klamavé praktiky. Je to záměrně udělané tak, aby to člověka uvedlo v omyl. Proto je lepší se firmám s podobnými podvodnickými praktikami vyhýbat - pokud vás neokradou teď, pokusí se o to příště.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 3. 4. 2015 23:50

Kdy čs zveřejňuje výroční zprávy - myslím k jakému datu ?
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod dryvole 4. 4. 2015 07:07

Zdravim,
chtěl bych upozornit na novou akci Česke sporitelny a Alzy. Pro ty co si zalozi konto Blue dostanou slevu na mobilni telefony Samsung Galaxy A3 a Galaxy A5 ve vyši 3400 kc.

Akce neni asi pro kazdeho, ale kdo splňuje podminky Blue ma vedeni zadara a ješte usetri pri nakupu telefonu.

https://m.alza.cz/promo-cs-blue-art13802.htm?lang=CZ

Pokud to jsem nepatri, prosim o presunuti do jineho tematu
dryvole
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malejjara 4. 4. 2015 19:04

Predrazene kramy.
malejjara
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 4. 4. 2015 20:43

Výroční zprávy ČS zveřejňuje vždy k 31. 12.
Protože podléhá auditu, má na to čas do konce června následujícího roku
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 4. 2015 12:40

Dva roky prázdnin - účet s výběry a platbami zdarma - platí do 30. června, promo stránka http://www.csas.cz/static_internet/cs/h ... rom=ban_hp :-D

Překlad titulku = ČS už dává základní služby v rámci paušálu za vedení... V rámci programu Za důvěru lze získat ale i vedení zdarma (takže kdo má třeba KK Kooperativa a rád by účet u spořky až na 2 roky zdarma... :hm)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 4. 2015 12:48

ČS se hodně snaží, na to, že je největší. Překvapily mě její docela levné hypotéky bez dodatečných podmínek, docela výhodný překlenovák u buřinky, samotný internetbanking také slušný, tuším, že už umí neomezenou historii transakcí, největší pokrytí bankomaty, takže pokud zavedou bezpoplatkový účet, možná o ČS začnu uvažovat.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 4. 2015 13:19

IB neomezenou transakční historii nemá, u BÚ jen posledních 13 měsíců, v IB je rovnou o tom taková výhružná hláška. :-)

Co se týče hypoték, tak mě zaujala informace, co se objevila asi jen na měšci, že ČS zjednodušila refinancování: http://www.mesec.cz/aktuality/ceska-spo ... vystacite/

U prostého refinancovaní by měla stačit jen původní úvěrová smlouva, odhad si provede banka interně a úrokovou sazbu podrží taky bez poplatku. Nevím jestli to byla reakce na Air Bank, ale taky jsem dost začal přemýšlet nad refinancováním k ČS...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 8. 4. 2015 17:16

2 roky prazdnin

Ja jsem to pochopil tak, ze je to
- jednak jen pro nove klienty
- a jen na omezenou dobu 2 roky
Zedňa
Zedna1
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod finex5 8. 4. 2015 18:47

Ten balíček "odchozí platby" normálně stojí 29,- a dva výběry z bankomatu jsou v základu. Je hodně s podivem, že někdo fakt řeší jestli zaplatí těch 29,- nebo 0 měsíčně, a toto samo o sobě rozhodne o pořízení nebo nepořízení účtu (nyní "v akci"). :D
finex5
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků