Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LaNov 11. 10. 2018 23:43

Radek.Hulan píše:To jako vážně? Internet banking Fio je šíleně stará věc, srovnatelná s děsem od Monety (ta má ale aspoň dobrý mobil, Fio ani to ne).
Nemluvě o tom, že ty malé banky nemají vůbec žádné funkce (Airbank, Fio, Equa), nabízí se akorát tak debetní karta a konec.

Pracujete jako produktový specialista v nějaké bance, že věříte bludu, že lidé chodí do IB kvůli zakládání nových produktů? :D :D (tedy předpokládám, že ani oni tomu nevěří, to je spíš otec přáním myšlenky "když už do toho IB musíme investovat, tak ať aspoň prodává"). To může fungovat tak v ING, už v IB poštovní spořitelny spíš hledám, jak změnit cílový účet Červeného konta než že bych toužil po půjčce (ale jinak zrovna Eru beru jako kompromis). To mBank jsem kvůli jejich "modernímu", ale paskvilnímu IB odboural a podobně dopadne asi i UCB, kde po tolika měsících pořád tápu. Takže jestli ČS vyrobila moderní, ale nepřehledný barevný cirkus, tak se vůbec nebudu divit, že to urychlí odchod klientů, třeba právě do Fia ... ;-)
LaNov
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 12. 10. 2018 09:27

Všeobecně tyhle "zprasený bankovní omalovánky" vedou ke kacířské myšlence, kdy by rozumná banka měla mít dvě formy internetového bankovnictví.

Jednu takovou tu "starou", která nám mnohým chybí. V podstatě "textovou", logicky strukturovanou, kde každý v pohodě najde základní operace a všechno to, co potřebuje k běžnému životu. Dovedu si představit, že by celá věc byla unifikována - všechny banky by mohly v základu použít ten stejný systém. Případně obarvený do požadovaných bankovních barev.

A potom takovou tu "omalovánkovou" o které si myslí, jak to nám pitomcům dokáže usnadnit a zjednodušit život. A tady by se mohly banky vyřádit dle libosti a dle svých chutí a nabízet miliony užitečných nadstavbových funkcí, grafů atd....
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 12. 10. 2018 09:31

Utopie, banky se navzájem nikdy nedohodnou ;)
powery
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 12. 10. 2018 09:41

ono to zacalo uz davno, ale z druhej strany. Bankove systemy boli obvykle prikazove riadky, kde sa dalo spravit vsetko. Ale trening pracovnikov bol drahy. (podobne aj GDS systemy v cestovnom priemysle) Potom niekoho napadlo, ze predsa ludi na zamestnanie je dost, spravajme sa k sucasnym zamestnancom ako k handram. Tak zacali robit vselijake graficke nadstavby, ktore stratili plno funkcionality. Ale zas tam posadis cloveka z ulice a nieco tam naklika a moze sa tvarit, ako ze vie, co robi. ;-)

je to o vzhlade. pozrite si taky Pontiac Aztec, nikto to auto nekupoval, lebo vyzeralo skaredo, hoci bolo lacnejsie a nadpriemerne spolahlive...
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 10. 2018 10:50

Radek.Hulan píše:
PatrikChrz píše:Nejvíce mi vyhovuje Fio, aplikace nepoužívám u žádných bank.


To jako vážně? Internet banking Fio je šíleně stará věc,

No právě. Funguje to naprosto na všem, včetně různých obskurních a starých prohlížečů, třeba i na Opeře mini. Je to nádherně přehledné, vyhovuje mi možnost si nastavit zdarma maily po každé transakci (případně si poměrně rozsáhle druhy transakcí vybrat).
Radek.Hulan píše:Nemluvě o tom, že ty malé banky nemají vůbec žádné funkce (Airbank, Fio, Equa), nabízí se akorát tak debetní karta a konec.


Ano, rozsah služeb Fio je velmi malý. Jenže, co zavedou, to funguje. Nemusí za půl roku měnit podmínky, ceny, tak jak je zvykem u velkých bank. To je to, co oceňuji, nemusím neustále hlídat, co si na mne vymysleli v ceníku. Jinak už má kontokorent i kreditku, velmi levné platby do a ze zahraničí (to by u ČS člověk prodělal kalhoty).

Radek.Hulan píše:Z pohledu kvality, modernosti a funkcí jsou dnes top dva největší a kdysi nejpomalejší molochy - Spořitelna a ČSOB. Mají super bankovní aplikace, autorizaci přes notifikace na mobil a otisk prstu, platbu telefonem. Plus řadu produktů...

Trojka, KB, je pak kvalitou bankovnictví kousek za top dvojkou, ale není teda pozadu moc.

Ty malé banky ty velké rozhýbaly a ony jim solidně utekly ;)Mám všechny zmíněné banky. U KB, ČS a ČSOB dokonce tzv. prémiové produkty (Top nabídka, Erste Premier a ČSOB Premium). Jejich IB je u všech děs běs, u KB ještě navíc pruda s certifikátem. Nejsem přítel toho používat bankovní aplikace, popírají dvoufaktorové omezení, IB používám většinou na PC a SMS si nechám posílat na "hloupý" telefon. Když potřebuji přistoupit z mobilu, tak pouze přes prohlížeč.


Georgovi u ČS jsem se vyhnul tím, že jsem si "naimportoval" ČS do Richeeho.

-- 12. 10. 2018 11:04 --

Schválně jsem se mrknul na statistiky ve FIO - od 1. ledna minulého roku do dneška mám přes tisíc plateb v celkové výši skoro 10 milionů. Nedokážu si představit, že bych tohle spravoval v IB některé z těch třech velkých bank (a vlastně ani nevím, jak bych tam třeba zjistil tuhle informaci).


Pro mne třeba jedna naprosto zásadní věc - za zvolené období si mohu vyjet pohyby na účtu na 1 stránku. Případně se můžu podívat libovolně hluboko dozadu (ČSOB umí max 2 roky, u ostatních bank je to, tuším, podobné). Vzhledem k tomu, že promlčecí doba závazků je 3 roky (někdy i 10 let), tak je IB, které neumí tak staré transakce zobrazit, skutečně na houby.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 12. 10. 2018 11:28

Taky mě včera napadlo, že by banka měla mít jeden vzhled bankovnictví "primitivní" - tj. na jedné stránce soustředěné všechno, co člověk používá, aby to bylo rychlé, nenáročné na data, přehledné a použitelné. Pak tam může být tlačítko pro přepnutí do "plnohodnotného" IB, kde už můžou být ty sofistikované omalovánky s nesmysly, které člověk normálně nepotřebuje.

Docela mě překvapuje, když někdo hodnotí IB Fio jako staré, s malým rozsahem služeb, jako něco neplnohodnotného. Používám to profesionálně v dost velkém rozsah, teď tam spravuji na jedno přihlášení 8 různých účtů (soukromé, podnikatelské, sro, cizoměnové...), mám tam na 1 kliknutí prakticky všechno, na co si vzpomenu, využívám pro účetnictví import platebních příkazů, export výpisů a spoustu dalších funkcí, není tam problém si zobrazit grafy nebo přehledy třeba denních zůstatků nebo plateb za jakékoliv období (velice užitečné při hledání chyb v účetnictví), najít nějakou platbu z minulosti a zopakovat ji, vyfiltrovat si platby podle přesných kritérií a spoustu dalších věcí, a to bez omezení za posledních více než 10 let. A to všechno prakticky bez poplatků - platím v podstatě jen za zahraniční platby.

Z těch ostatních bank, včetně těch velkých, není nic podobného schopen nabídnout nikdo a za žádné peníze. I když máte třeba v ČSOB nebo ČS jediný účet, tak než se člověk doklikal ve staré variantě k nějakým informacím, tak na to potřeboval spoustu času, v nové variantě je funkčnost podstatně horší, přitom spoustu těch funkcí ani na tom jednom účtu neumí, je drasticky omezená historie a pro praktické použití je to naprosto na houby. To, co předvádějí ve srovnání s Fio, je naprostá ostuda.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 13. 10. 2018 22:52

Česká spořitelna nabonzovala české občany českému státu?

Airbnb má v Česku účet u České spořitelny, ze kterého vyplácí peníze tuzemským pronajímatelům. „Podle daňového řádu mají banky a podobné instituce povinnost na vyžádání správce daně poskytovat údaje o pohybu peněz na účtech,“ doplnil Běhal. Česká spořitelna však uvedla, že se nemůže vyjádřit k tomu, zda od finanční správy takový požadavek dostala.
Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/aibnbn-dane- ... nomika_rts

Kdyby nedostala, tak by to asi bez obav říci mohla :-))

V článku je, že ani FS to neřekne, protože pak by bylo jak to obejít. No jak asi, zvolit si výplatní metodu ne na účet, ale na ... :-))
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 13. 10. 2018 23:49

Podobně plošně začaly hlásit na FS pojišťovny předčasné ukončení životního pojištění. FS následně ověřuje, zda byl příjem řádně zdaněn. Pořád lepší než kontroly úředníků FS na svatbách.
Naposledy upravil Delitzsch dne 13. 10. 2018 23:53, celkově upraveno 1
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 13. 10. 2018 23:52

Někdo na Fu poukázal na mám pocit novej zákon a že se dotážou ČS komu všemu přišly platby z airbnb. Zatím prej vyzradiliy roky 2015 a 2016 .další rok ještě na fu má přijít.
Bohužel tendle stát včele s agentem Burešem jedněm motá med kolem huby a pak neví kde by na to sebrali prachy.
Je to tady jak za Komančů - udávání maminek na poště kolik vybraly na složenkách třeba z bazosu, praskání od sousedů jak často viděli souseda rok zpětné, kdo prodal družstevní byt/ podíl v družstvu a neodvedl daň. Nově kontroly jak máte v katastru nahlášené a zakreslené stavby - kde neodvadite daň.
O té buzeraci s kontrolami na svatbách ani netřeba mluvit.
Ale eet kvůli přihlášce k DPH zajímavě není zavedený u zemědělců, řemeslníků ani u realitaku .všichni desetisice narvany po kapsách.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 14. 10. 2018 03:11

Takový radikální nápad… třeba by všichni, včetně těch na Bazoši a AirBnB a těch, co prodali nemovitost, měli platit daně podle zákona. Nechtěl bych tu dopadnout jako třeba v stereotypním Řecku s vysokými daněmi, které málokdo platí.

Mám velký problém s „preventivním“ ničením fungujících firem, ale když někdo neplatí daně, které zjevně platit má, a jde to snadno bez velkých škod na čemkoli zjistit, nějak nevidím poctivý důvod, proč to neudělat.

Na řemeslníky mělo taky dojít, ale ústavní soud to zdržel… a je třeba přiznat, že 1) u cestujících opravářů apod. je nejmíň praktické pořád mít připojení k internetu na EET, a 2) je tam největší příležitost zkrátka doklad i tak nevydat, protože není provozona, kam může přijít kontrola, 2a) ty náklady (řádově desetitisíce za zakázku) jsou dost velké na to, aby i zákazníci radši na dani „ušetřili“ a 3) je to dost velká skupina na to, aby to někomu prohrálo volby. Nicméně pokud vím, taky je to ještě čeká.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 14. 10. 2018 10:26

Problém je možná nejen ve financování nemakačenků, ale také třeba v poskytování neopodstatněných výhod pro specifické skupiny obyvatel, kteří řádně pracovali nebo pracovat budou, nad rámec nezbytných důchodů a sociálních dávek. Daně by se samozřejmě principiálně platit měly, to snad nikdo rozumný zpochybňovat nemůže. Je ale potřeba o tom lidi přesvědčit. Represivní opatření k tomu sama o sobě nepovedou. Stejně tak tomu nepovede, když architekti nápravy daňového systému sami systém hospodaření s veřejnými prostředky nehorázným způsobem obcházejí...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 14. 10. 2018 11:38

Problém není, aby stát kontroloval třeba i dotazem v bance placení daní, problém ale je, že ruku v ruce s tím jdou brutální požadavky na naprosto zbytečnou a nákladnou administrativu - jako třeba chtít po drobných občasných pronajímatelích, aby si udělali živnosťák, zprovoznili EET, registraci osoby povinné k DPH, pravidelně dělat kontrolní hlášení a další naprosté nesmysly. Tohle jsou prostě věci, které mají přínos blízký k nulovému, utáhne je větší firma, ale ne člověk s přivýdělkem. Tenhle přístup zavřel spoustu vesnických hospod, teď může drasticky omezit pronajímání, na jaře zlikvidovat spoustu drobných živnostníků hlavně na vesnicích.

Řešení by přitom bylo jednoduché: stačilo by, aby FÚ rozumně vyhodnotil podnikání dané osoby a domluvil se s ní, že že zaplatí ročně na dani pár tisíc fix (když to dneska dopočítá, tak neplatí stejně nic) a veškerá administrativa se dělat nebude.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 14. 10. 2018 21:52

Jasne uz vidim jak se berni pitomec s obcanem na necem domlouva... ve statni sprave delaji presne lide schopni se s obcany domlouvat ze? To tam u vas by mohla pani Havrankova povidat, jak se s ni domlouvali 20? let o te dalnici.

Hlavne jde o to, a to nikdo z tech pronajimateluma ani z radovych bernaku nejspis poradne nevi, kdy je to u Airbnb pronajem a kdy je to ubytovani ;-) A FU to nikomu nebude vysvetlovat bo by to pry bylo navadeni k obchazeni zakona :-) vedle toho je tu zakon o mistnich poplatcich a zakon o pobytu cizincu - vazne to je schopen nejaky privydelavac dodrzet? Ted je jiste ze ti kdo to delaji poctive, maji s tim jine naklady nez ten nahodny (na ktereho stejne FU tezko prijde, bo on si prachy necha posilat na paypal anebo na ucet babicky sve nevesty:-)

Delitzsch píše:Podobně plošně začaly hlásit na FS pojišťovny předčasné ukončení životního pojištění. FS následně ověřuje, zda byl příjem řádně zdaněn. Pořád lepší než kontroly úředníků FS na svatbách.


Ale notaak, kdyz se FU zeptá, tak to přece neznamená, že musí občan odpovídat. Kontrolovali EET, asi musejí vylepšovat statistiky, zajímalo by mě, zda něco odhalili?
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 14. 10. 2018 22:17

vpe píše:Ale notaak, kdyz se FU zeptá, tak to přece neznamená, že musí občan odpovídat. Kontrolovali EET, asi musejí vylepšovat statistiky, zajímalo by mě, zda něco odhalili?

Pokud jde o životní pojištění, tam občan musí rozhodně vysvětlit, pokud není zrušené životní pojištění přiznáno v daňovém přiznání za nadcházející rok (samozřejmě hovoříme o spořící složce). Co se svatby týká, sice nemá občan povinnost na dotaz FÚ odpovídat, ale nemyslím, že je strategické hrotit to v tomto případě do konfliktu. Ale záleží na konkrétních okolnostech, jestli jsou v rodině všichni jenom zaměstnanci a nic moc nevlastní, tak je to jistě jedno.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 14. 10. 2018 23:12

Pokud jde o příjmy z Airbnb a případnou "součinnost" banky, tedy v tomto případě Spořky, za mě cajk. Daně se platit mají, není co skrývat. Podobně jde GFŘ po řidičích Uberu (UniCredit Bank) a Taxify (Fio). Jak někdo odrbává stát jakože "spolubydlením" či "spolujízdou", nemám problém s tím, když si stát zkontroluje, zda to tak je, či není. Jak půjde po mně, tak mi také řekne "doložte, že". Pokud jde o daně, metr musí být na všechny stejný.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků