Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Schwarzie 4. 8. 2022 21:26

Hura! 3333 Kc nacerpano na CS ucet a hura do Albertu!
Schwarzie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 8. 2022 06:04

Jiřka, minarjo: Akorát, že Globus má jen pár obchodů, které pro mnohé nejsou dostupné pro běžné nákupy, a Albert taky zrovna nepatří mezi mé oblíbené (hodnotím ho jako dražší, krom akčního zboží). Takže aby byl proklamovaný cíl alespoň trochu uvěřitelný, muselo by být spektrum obchodů širší.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Adamák 5. 8. 2022 07:32

Nakoupil jsem v Albertu a částka je v rezervaci. Jak dlouho tam bude? Moneyback dostanu až částka nebude v rezervaci?
Adamák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 5. 8. 2022 07:44

Adamák, to byla tvoje první transakce kartou historicky? ... Blokace částky je naprosto běžná snad všude, trvá třeba 1-2 dny od platby nejběžněji, ve speciálních případech třeba měsíc
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 5. 8. 2022 09:06

Adamák píše:Nakoupil jsem v Albertu a částka je v rezervaci. Jak dlouho tam bude? Moneyback dostanu až částka nebude v rezervaci?

Dobrý den, platby kartou se nejprve zobrazují v nezaúčtovaných obratech, což znamená, že je konkrétní částka sice stále na účtu, ale pro obchodníka je už rezervovaná. Tyto platby v nezaúčtovaných obratech čekají do chvíle, kdy si je obchodník inkasuje, nebo tam setrvají do data své exspirace, pokud obchodníkem inkasovány nejsou (například při zrušení zaplacené objednávky/nákupu a podobně).
Datum exspirace nezaúčtovaného obratu je uvedeno v jeho detailu a značí poslední den, kdy bude částka na účtu pro obchodníka rezervovaná. Po tomto datu je částka přesunuta zpět do použitelného (disponibilního) zůstatku účtu.
To, jak dlouho nezaúčtovaný obrat při úspěšně provedené platbě kartou na účtu setrvá, určuje obchodník, zpravidla to ale bývá okolo tří dnů. Nezaúčtovaný obrat na účtu také dokazuje, že byl nákup zaplacen, což se hodí při případném sporu o platbě s obchodníkem.

Co se týká Moneybacku, je odměna přiznána ve chvíli, kdy je platba obchodníkem inkasována a nezaúčtovaný obrat tedy přesunut do provedených plateb (transakční historie účtu). Samotnou odměnu pak klient získá následující měsíc po zaúčtování platby vždy do desátého dne.
Pokud jste tedy úspěšně provedl platbu v Albertu včera (srpen) a měl aktivní odměnu v Moneybacku, připíšeme vám ji na účet začátkem září. Výši očekávaných odměn si můžete ověřit v Moneybacku.

Jiřka, ČS
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 8. 2022 14:21

@drkarel:
Odměny za placení u obchodníků u všech tří zde již zmíněných bank (ČS, Air, UCB) sleduji/využívám dlouhodobě a z potravinových tam nepamatuji jiné řetězce než právě Albert a Globus. Ta reklamní agentura která to zprostředkovaně bankám nabízí se nejspíš s jinými obchodními řetězci potravin, než jsou tyto dva, na slevách nikdy nedohodla. Z toho tedy nejde vinit ČS, těžko může nabídnout slevu u obchodníků, kteří o to nemají dlouhodobě (coby jednu z forem reklamy) zájem.
Jinak dovolím si nesouhlasit, že by Albert patřil jen ke drahým, zrovna dnes jsem v něm koupil například kapslový prací prášek v akci téměř o 50% levněji, než je jinak běžné (v přepočtu na jednu kapsli), podobně balení borůvek cca -40% atd. Je třeba jen porovnávat, ale to je u všeho všude.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 8. 2022 17:40

Tak psát umíš hodně, to je známo, teď ještě se stejně věnovat čtení. (akční zboží)

Jo, máš pravdu, že je to teď téměř výhradně Albert a Globus, dříve bylo sem tam něco i jinam. Momentálně stále běží (už nejde aktivovat) cca roční akce v u-šetřete na veškeré supermarkety - 4 %, max. 250,-/měs. Jasně oproti 15 % je to prd, ale v hodnotě odměn asi vytěžím více u těch 4 %, protože v Albertu nakupujeme jen drobně a v zásadě jen kvůli těmto akcím, v Globusu tak jednou za dva měsíce, když mám náladu se tam táhnout, nebo tam mají něco zajímavého z průmyslového zboží. (Ono to pravděpodobně bude souviset s tržbami/maržemi.) Nevím, jakou na tom má zásluhu Spořka, ale vydávat to za lidumilnost, jak chci v této těžké době pomoci, je sice pěkné marketingové využití, ale já jsem na takovéto neupřímnosti háklivej (zvláště v případě Spořky, která je známý odrbávač).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 5. 8. 2022 18:38

Banka si velmi váží toho, že mezi jejími klienty jsou tak kriticky smýšlející klienti… Vždyť Jiřka jen dělá svoji práci, je třeba ta sdělení brát s rezervou…
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Adamák 5. 8. 2022 18:46

Česká spořitelna píše:
Adamák píše:Nakoupil jsem v Albertu a částka je v rezervaci. Jak dlouho tam bude? Moneyback dostanu až částka nebude v rezervaci?

Dobrý den, platby kartou se nejprve zobrazují v nezaúčtovaných obratech, což znamená, že je konkrétní částka sice stále na účtu, ale pro obchodníka je už rezervovaná. Tyto platby v nezaúčtovaných obratech čekají do chvíle, kdy si je obchodník inkasuje, nebo tam setrvají do data své exspirace, pokud obchodníkem inkasovány nejsou (například při zrušení zaplacené objednávky/nákupu a podobně).
Datum exspirace nezaúčtovaného obratu je uvedeno v jeho detailu a značí poslední den, kdy bude částka na účtu pro obchodníka rezervovaná. Po tomto datu je částka přesunuta zpět do použitelného (disponibilního) zůstatku účtu.
To, jak dlouho nezaúčtovaný obrat při úspěšně provedené platbě kartou na účtu setrvá, určuje obchodník, zpravidla to ale bývá okolo tří dnů. Nezaúčtovaný obrat na účtu také dokazuje, že byl nákup zaplacen, což se hodí při případném sporu o platbě s obchodníkem.

Co se týká Moneybacku, je odměna přiznána ve chvíli, kdy je platba obchodníkem inkasována a nezaúčtovaný obrat tedy přesunut do provedených plateb (transakční historie účtu). Samotnou odměnu pak klient získá následující měsíc po zaúčtování platby vždy do desátého dne.
Pokud jste tedy úspěšně provedl platbu v Albertu včera (srpen) a měl aktivní odměnu v Moneybacku, připíšeme vám ji na účet začátkem září. Výši očekávaných odměn si můžete ověřit v Moneybacku.

Jiřka, ČS

Dneska platba zaúčtována, v moneyback vidím k vyplacení 0kč?
Adamák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 8. 2022 18:48

To má ještě další zpoždění, vyčkej.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 8. 2022 21:03

V Moneyback sekci v odkazu na historii odměn ("Zobrazit historii") uvidíš po zaúčtování danou platbu nejprve s textem "Ověřování" (místo částky odměny). A až pak (pár hodin až pracovní den nato), po tomto ověření nároku (ověřují např., zda jsi už nedosáhl toho stropu 500 Kč a není třeba odměnu oseknout) se tam místo tohoto nápisu objeví už i částka odměny. Hlavně tyto spěchy (že to nevidíš hned) jsou teď fakt zbytečné, když odměny za celý měsíc jsou pak vyplaceny až naráz cca kolem 6. v dalším měsíci.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tatatoooo 10. 8. 2022 18:52

Já měl první platbu s odměnou 15 % v sobotu a dnes už mi tam svítí padesatikoruna, bude to fungovat ��
Tatatoooo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 8. 2022 06:52

Tak nám ČS po vzoru svých konkurentů začala utahovat šrouby u odměn 1% za online platby jejich kreditkou :(. Dnes, se zahájením nového účetního období, jsem si jako vždy zkontroloval výši připsané odměny a místo 350 Kč vidím o cca stovku méně. Tak jsem si to z transakcí spočítal a je to jasné: ČS nově nedává odměnu za Twisto platby (vyúčtování Twisto ani jednotlivé platby) :(. Těžko říct, zda vyloučili jen Twisto, či obecně transakce v MCC kódem 6012 po vzoru kreditek svých konkurentů (ČSOB, RB, mBank...). Je to smutné, ale co naděláme.

EDIT: dle info od jednoho zdejšího fóristy on i někdo další odměnu za Twisto platby dostali. Otázka tedy zní, zda já měl smůlu na nějakou chybu, nebo oni štěstí na to, že do toho filtru z různých důvodů nespadli. Ukážou další měsíce, já to beru prostě tak, že odměna za platby u Twisto je tímto méně jistá.
Naposledy upravil minarjo dne 11. 8. 2022 11:28, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 11. 8. 2022 07:16

To je jistě smutné :-( , ale tou 15% akcí v Albertu mne dostali (např. mi svítí třeba "sleva" skoro 60 Kč za nákup necelých 400)!
Schwarzie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jjrr 11. 8. 2022 07:21

Tak dlouho jste tu na to zaměstnankyni ČS upozorňovali, až vám to zarazila.
8-P
jjrr
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka