Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 12. 8. 2022 13:59

Moneyback od spořky, (ne)fungují s CRV.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Milos 12. 8. 2022 14:14

Já odměnu Moneyback 15% za platbu v Globusu s kartou Curve získal.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 8. 2022 17:14

Na to Miloši pozor, posuzování odměn (bonusových Kč) probíhá až do jejich výplaty, někdy při zjištění nekorektního chování dokonce i po výplatě. A platí to ať už u Moneyback ČS, tak obdobných programů jiných bank, že ty body mohou klidně ještě smazat, když zjistí třeba právě platbu ne přímo, ale skrz zapojení cizího subjektu (zde Curve). Ostatně stačí vzpomenout na kauzu těchto odměn u transakcí s cashbackem na prodejnách Albert cca rok dva zpět: taková Air Bank, když se to provalilo, odečetla zpět nejen nevyplacené, ale i už vyplacené odměny z účtu zpět, a to dost měsíců zpětně. UniCredit Bank podobně, i když oproti Air Bank ne systémově vše, spíše nahodile. Zde tedy není dobré do toho Curve zapojovat, protože podmínky u těch Moneyback odměn jasně uvádějí, že kartou či mobilem je třeba zaplatit přímo u daného obchodníka (Albert či Globus), ne u obchodníka Curve či jiného zprostředkovatele platby. Fakt to že tam teď Kč vidíš v historii Moneybacku ještě nic neznamená do dalších dnů/týdnů/měsíců.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jjrr 12. 8. 2022 18:52

Vy tu o tom budete tak dlouho psát, až vám to zarazí. ;-)
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 8. 2022 15:38

Aktivoval jsem v George vratku 15% Albert/globus, platil jsem par dnu zpet, vcera byla platba zauctovana, ale v Moneyback nemam nic. Jak to mate vy?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 8. 2022 15:42

Počkej ještě aspoň den. minarjo to ví přesně, ale počítám, že běžně se to v Moneybacku objeví den (dva?) po zaúčtování.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 8. 2022 16:06

Ja mel za to, ze se to objevi po zauctovani hned v historii Moneyback nahore "overuji".
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 8. 2022 18:01

Typicky je to takto:
v pondělí zaplatíš v Albert či Globus
v úterý se to zaúčtuje, ale v George v historii poznáš až ve středu ráno, že bylo zaúčtováno (tak to je u kreditek, u debetních karet to funguje mírně jinak s tím zobrazením zaúčtování v George, na tyto odměny to ale nemá vliv)
ve středu po poledni, řekněme kolem 14h plus mínus, se to v Moneyback historii zobrazí s textem Ověřuji
ve středu později odpoledne, řekněme kolem 16h, nejdéle ve čtvrtek dopoledne, je ověření hotové a je tam už vidět částka v Kč, zaokrouhlení vždy na celé desetníky

Tak to bylo u této i minulých akcí u mě v podstatě vždy s tím, že krok s textem "Ověřuji" je někdy vynechán a je tam pak přímo až ta výše odměny.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 18. 8. 2022 08:39

Kdyz je tu rec o Globus/albert darkovych kartach, lze pri placeni dark. kartou v Globusu/Albertu vyuzit caschback? Predpokladam, ze ne.

Lze darkovou kartou zaplatit nakup jine darkove karty?(v pripade, ze konci expirace a clovek nechce prijit o prostredky). Taky prepokladam, ze ne :mrgreen:
Nezkousel nekdo? :nenapadne
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 8. 2022 09:25

Jak by jsi jako chtěl využít cashback, když to je bankovní funkce, a dárková karta není bankovní, ale obyč plast s číslem, které se na pokladně načte (mg. proužkem či čárovým kódem, to je fuk, vždy jde jen o číslo) a tím se její zůstatek poníží? Tedy nemáš zasunutou bankovní kartu, cashback nebude terminálem nabídnut, to je jednoduché :).
Totéž u dárkové karty zaplacené jinou dárkovou, to půjde sotva (ta se kupuje zvlášť jako samostatná transakce nabití), i když by mě taková věc ani nenapadla zkoušet :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 8. 2022 10:35

No, s tím, že nákup dárkové karty nejde zaplatit dárkovou kartou bych si vůbec nebyl jistej, ale podmínky pro jednotlivé DK kvůli tomu studovat nebudu. Každopádně mě to jako záchrana napadlo, ale zatím na to nedošlo. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 18. 8. 2022 10:54

U nakupu dark. karty Albert bych jsi nebyl uplne nejisty, tam se plati cely nakup najednou, dokonce lze pouzit ruzne kombinace dark. karta/cash/bank. karta
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod milanBrno 18. 8. 2022 11:01

Takhle lze platit ve vetsine obchodu, nejen v Albertu. A platit DK nakup nove DK je v rozporu s podminkami DK (a ani me nenapadlo to zkouset - utratit par tisic za rok nebo 3 roky, fakt nemam problem)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 8. 2022 11:25

Tak ono to logicky musí jít (kombinace DK+cash/PK), protože musíš mít jak doplatit nákup, když Ti DK nestačí.

-- 18. 8. 2022 12:30 --

Schválně jsem prolétl podmínky DK Albert, a tedy řekl bych, že koupit DK za jinou DK by mělo jít, rozhodně jsem tam nenašel nic, co by bylo "v rozporu", jak píše milanB.

"Dárkovou kartu lze uhradit způsobem dle individuální dohody se spol. Albert, zejména však v hotovosti v CZK nebo v EUR, platební kartou, dárkovou poukázkou akceptovanou v síti prodejen Albert (viz http://www.albert.cz), příp. jinou dárkovou kartou akceptovanou v síti prodejen Albert (viz http://www.albert.cz) nebo dále u smluvního partnera specifikovaného výše převodem na účet na základě faktury." (Oni sice tou "jinou" myslí asi DK jiného vydavatele, ale nejasnost se má vykládat ve prospěch spotřebitele. :D)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 19. 8. 2022 06:06

slavo963 píše:Aktivoval jsem v George vratku 15% Albert/globus, platil jsem par dnu zpet, vcera byla platba zauctovana, ale v Moneyback nemam nic. Jak to mate vy?


Dnes mam v Moneyback status "overuji", takze cajk.
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků