Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 21. 9. 2022 09:01

mareka píše:2) pokud si dobře pamatuji, program odměn Albert začal až od srpna


Odměny za nákupy v Albertu mohou naši klienti konzumovat už řadu měsíců, konkrétně od počátku spuštění našeho programu Moneyback (červenec 2020). Výše odměny se pohybuje v závislosti na nákupním chování konkrétního klienta, tedy od 2 do 5 %.
Aktuální odměna za nákupy v Albertu a Globusu ve výši 15 % (max. 500 Kč/měsíc), je mimořádná a běží prozatím v měsících srpen a září.

Jiřka, ČS
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareka 21. 9. 2022 09:21

minarjo píše:@mareka:
Ale Jiřka jen reagovala na tvůj text, že "srpnové odměny byly zaúčtovány a proplaceny v minulém měsíci", což je nesmysl, tvoje chyba textu, nikoliv chyba Jiřky. Srpnové odměny (zaúčtované v srpnu) ti byly proplaceny kolem 7.9., tedy nikoliv minulý měsíc (to by se týkalo pak skutečně odměn za červenec, pokud ti něco bylo proplaceno v srpnu, jak píše Jiřka).
Jinak v klidu, těch 500 Kč je od 1.9. skutečně od začátku, ale je třeba mít trpělivost - až den dva po zaúčtování (nikoliv po platbě) se to v historii Moneybacku objeví a schvaluje.


Jsem v klidu a v klidu vyčkávám. Ale ne nespletl jsem se a proto ještě jednou:
1) nemám v Albertu platby s ČS za červenec (ani v červnu)
2) mám platby s ČS v Albertu v srpnu a v srpnu mi i byly všechny odměny vyplaceny (ta poslední 29.8.), v září nemám nic vyplaceno
3) odměny jsem si aktivoval až v srpnu a vždy se info o budoucí odměně objevila v IB ihned po zaúčtování. Za září zatím žádné avízo o odměnách nemám
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 9. 2022 09:35

Ve stejném měsíci jako je provedení odměněných transakcí nejsou odměny současně i vyplaceny, to až měsíc další. Ale už chápu kde je problém: špatně (resp. jinak než já a věřím že i ostatní) chápeš pojem, že odměny byly VYPLACENY, pleteš si to s tím kdy byly (v historii) vypočítány. Vyplacení ale přece neznamená, že se jen takto vypočítané zobrazí v historii Moneybacku (tam mimochodem mohou před výplatou ještě i zmizet, pokud banka zjistí porušení podmínek - někdo to zmínil, že mu takto odměna dodatečně zmizela při platbě skrz Curve), ale že ti skutečně přistanou na účtu (kreditky či běžném, dle toho čím bylo placeno), no ne snad? Nějaká Moneyback evidence v historii není žádná výplata Kč :), ta je jednou měsíčně kolem sedmého. Ostatně i přímo appka George tu částku přiznanou k výplatě další měsíc označuje jako "k vyplacení" v hlavním okně Profilu a jako "Příští výplata" v Moneyback historii (a to až do té výplaty cca sedmého). Tedy jsi asi jediný, kdo tu výplatu chápe jinak :D
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 9. 2022 10:36

Tak koukám na Moneyback a akce 15% Globus+Albert už je prodloužena do konce října, super!
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Schwarzie 22. 9. 2022 11:20

To už bude na furt :-)
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 9. 2022 12:25

Kéž by to bylo déle, ale Jiřka z ČS to zde, pokud se nepletu (edit: tak prý pletu, no to je jedno, důležitá je budoucnost této akce), slíbila zatím na 3 měsíce, tedy právě do konce října. Pak uvidíme...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 22. 9. 2022 13:58

ne, ne mají přesně danou částku (už jsem ji tu psal) a až se ta vyčerpá, tak pá a konec!
a zase hezky dál odklánět zisky do Austrie za pronájem George
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 9. 2022 14:03

kolik?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 26. 9. 2022 09:37

A1rh- píše:Ještě se opatrně zeptám - lze nějak změnit PIN té dlouhodobé virtuální karty? V mobilním Georgi jsem možnost změny pinu nenašel ani pro plastovou kartu.
Že by to šlo i pro Virtuální v bankomatu, stejně jako pro plastovou? Díky.


Dobrý den, dávám jen vědět, že změna PINu na virtuálních kartách už je možná ve všech našich bankomatech.

Jiřka, ČS
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 27. 9. 2022 14:13

Česká spořitelna od 1. října zvýší úrokové sazby u spořicího účtu. Klienti mohou dosáhnout maximálně na 5 % ročně (p.a.) místo dosavadních 4,25 %. Podmínky jsou ale náročnější než u jiných bank, které nabídly úrok začínající pětkou už dříve.


Zdroj: https://www.penize.cz/sporici-ucty/4369 ... a-to-hacek
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 30. 9. 2022 17:08

Dle dnesniho noveho urokoveho listku (od 30.9.) se zadne sazby sporich uctu ani terminaku nemeni:
https://www.csas.cz/banka/content/inet/ ... xml,pdf_IE
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 30. 9. 2022 17:15

vykouklo na mě v SB 4% do 1mio pro spořící účet premier od zítra
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 30. 9. 2022 17:24

Na strankach Premier je stale jen stary urokovy listek (od 19.8.)
https://www.erstepremier.cz/cs/investovani
https://www.csas.cz/banka/content/inet/ ... xml,pdf_IE
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 30. 9. 2022 17:28

@Zedna1: Pravděpodobně 1.10. vydají nový úrokový lístek, ve kterém bude zvýšená bonusová úroková sazba. Jelikož v tom úrokovém lístku platném od 30.9. je uvedena bonusová úroková sazba platná od 1.7. do 30.9., což je docela divné uvádět v ceníku, který má platit od 30.9. :hm
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 1. 10. 2022 09:58

mám platbu v globusu provedenou 29.9. a zaúčtovanou až dnes (1.10.) ... odměna bude vyplacená až v listopadu, ale ovlivní to i možnou odměnu za říjen nebo do limitu 500 kč měsíčně se to ještě počítá do září podle data provedení?
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků