Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 9. 2008 13:05

memorix píše:Bezte si vybrat 6x z uctu pomoci ATM u mBank - a pak projedte poplatky na vyuctovani.To, ze nekomu vyhovuji sluzby CS neznamena, ze je silenec. Pekne poledne.

6 x výběr z bankomatu může být u mBank zdarma, pokud se k účtu nechají vydat dvě karty :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 20. 9. 2008 13:12

Ad Patrik:
Jako, ze mate 3 vybery zdarma na jedna a tri na druhe? A obe karty jsou zdarma? To je mi ale novinka. To aby si clovek delal carky, kterou kartu jiz pouzil :D
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 9. 2008 13:22

Přesně. Jen stačí dát si k účtu disponenta (nesmí mít zřízeno mKonto) a karta bude na jeho jméno. Pak jsou na každé kartě 3 výběry měsíčně zdarma.

K tomu cash back (např. Globus) a cash advance na obou kartách zdarma (a neomezený počet).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 20. 9. 2008 13:33

Nevyhovujici. Ale jak psal ****, jeste ze je mozne volit. Tem dvou kartam bych se ani nebranil (sam je u CS mam), ale teda disponovat chci svym uctem sam :) CS Vam tech karet vyda...co budete chtit.
Co se tyce sluzby Cash back: jednou v zivote (ano-na zaklade Vasi rady Patriku) jsem se ji domahal ve Sparu a slecna mi rekla, ze nebyla proskolena. Vyhrozoval jsem, ze je udam v CS, ovsem nepomohlo nic. Tak jsem sel vedle do bankomatu. Asi bude treba tuhle sluzbu nechat usadit (tim nemyslim, ze je spatna - jen drazsi, nez vyber z ATM, tedy aspon u CS).
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 20. 9. 2008 15:38

Memorix, nedá mi to abych nereagoval, docela dobře jsem se zasmál - nic ve zlém ;-) :-) Cituji:...Vyhrozoval jsem, ze je udam v CS, ovsem nepomohlo nic... :lol: Myslím, že ČS a všechny banky obecně mají celkem na háku jestli zaměstnanec supermarketu umí realizovat cashback, nebo ne. Řesil bych to přivolaním vedoucího, myslím, že vyhrůžky jsou v takové chvíli k ničemu a nic neřeší...
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod memorix 20. 9. 2008 15:59

Ja myslim, ze CS nebere nazory klientu na lehkou vahu. Tedy vlastne jsem 2x (za celou svou historii u CS) kontaktoval Ombudsmana a vzdy vyridili vse tak jak jsem chtel. Na nejakou dobu mi vedli ucet zdarma jako omluvu (jednou neco s kartou, jednou neco s telefonem). Veskrze solidni jednani. Ale to si nedelam iluze - jiste i tam jsou neschopni lide stejne jako v tom Sparu, no ale ma vyznam jim to rikat? Asi ne.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 9. 2008 16:07

Souhlas s tím, že prodavačky na pokladně mají všechno naprosto "na háku". Dělám v tomhle oboru (maloobchodní řetězec) a pokud jim nehrozí absolutně přímé a konkrétní sankce za konkrétní chybu/provinění, je jim to buřt. I kdyby měla prodejna zkrachovat, nehnou ani prstem, pokud to nedostanou přímým příkazem.
To, že nejde cashback je naprosto prkotina proti tomu, že mají prázdný regál, protože si neobjednaly dostatek zboží. A zákazníci pak nadávají, že už druhý den po akci není zboží na prodejně (a ve skladu je ho přitom plno)
Najde se pár světlých vyjímek, ale vesměs to je bída :(
Stěžovat si pokladní? To běžte rovnou na hlavní nádraží :) , u vedoucích je to o trošku (ale jen o trošku) lepší.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 20. 9. 2008 16:17

U vedouciho je to bezvyznamny. Tuhle jsem tam jedne vysvetloval, ze neni mozne podavat maso a pecivo holou rukou. Mozna to nekomu prijde normalni, ale mne to vadi. Prinesla kleste - potravinarsky. A jako dovrseni vseho me predbehla u pokladny s tim, ze zamestnanci maji prednost. Uz jsem tam pak jen smesne vyhrozoval, ze ji to bude stat misto. Nema to vyznam, protoze je to neproduktivni. Ale odbocujeme od tematu a Rop je jiste nedaleko - zase to odnesu :D
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 20. 9. 2008 21:07

memorix píše:Ma anglictina bude zrejme lepsi nez ta Vase. Podivejte se jeste jednou do tabulky FEE (to neni vitr, ale slovo) a tam je cena za vedeni (takove to osklive slovo na M) uctu - 5.95. Nic nestoji pouze studentsky ucet a ucet zalozeny distancne.
Jen bych Vas poprosil - protoze se u Vas zrejme jedna o pocatecni ataku paranoidnidniho syndromu - ne vsichni kdoz maji JINY nazor (ano i taci lide jsou Libole), chteji vyvolat destrukci diskuze - nekdy trivialne oznacovane jako flame (anglicky plamen, take na F jako Fee). Tato diskuze je vedena v tonine Ceske Sporitelny a jiste jsou vitany VSECHNY nazory ne jenom tech, kteri aktualne souhlasi s Vami. A protoze nekteri jsou i moudri, tak se i treba pouci (urcite Vam to naznacovali rodice behem vychovy).

Drahý pane,
pokud kromě (jistě lepší) angličtiny vládnete i schopností číst, tak jste si jistě kromě:
Monthly Maintenance Fee: $5.95
přečetl i:
How to Avoid the Monthly Maintenance Fee: Have at least one qualifying direct deposit made to your account each statement cycle. - a předpokládám, že PŘEČETL S POROZUMĚNÍM
Já jsem se pouze zeptal-"opravdu má ČS běžný účet s nulovými poplatky, pokud vám tam chodí výplata, důchod, sociálka apod.?"
Místo odpovědi jste se rozhodl zhodnotit mé IQ a EQ, to vám neberu. Jen si dovolím upozornit, že můžete mít NÁZOR, že poplatky jsou OK - a ten vám nikdo nebere, těžko můžete mít NÁZOR, že dnes je 15. srpna.
Jen bych Vas poprosil - protoze se u Vas zrejme jedna o pocatecni ataku paranoidnidniho syndromu - já vám neberu, váš NÁZOR (ten si nechte) já jen uvádím na pravou míru vaše mylné tvrzení - a pořád vám dávám možnost toto tvrzení obhájit. Takže se opět ptám - pokud vaše tvrzení "" Vlastne je to tak jak to zde ma CS."" - není pokus o flame, mýlíte se, nebo opravdu víte o obdobném účtu České spořitelny?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod memorix 20. 9. 2008 23:45

Zbytecne bych neslovickaril. Pokud nehodlate plnit zadne specialni podminky "how to avoid somehow something" bude Vas ucet zpoplatnen. Nevim jak si aktualne stoji dolar, ale castka bude +- cenou Osobniho uctu CS. Takto to bylo mysleno. Nicmene ja ani zbla neargumentuji jestli politika Bank of America je pratelstejsi/levnejsi/lepsi ke klientum. Je to v nasich zemepisnych sirkach naprosto jedno. Jen me fascinuje jak kdekoho vylozene drazdi, ze stale jeste existuji lide, kteri se CS nechavaji okradat. Kazdy svymi penezi muze zaplatit co uzna za vhodne. Tecka. Verim, ze konkurence CS nabizi podobne sluzby za priblizne stejne ceny, nicmene ZASADNE NEVERIM, ze shodne sluzby jsou zde k mani zdarma nebo napr. za 10 Kc. Ti co sluzby CS (ale i jinych financnich domu) nejsou ochotni platit, no tak najdou nejakou alternativu (treba ustav s peti bankomaty a tremi pobockami - nic proti, kazdemu co jeho jest).
M.

P.S. Vase EQ jsem urcite nehodnotil :D
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 21. 9. 2008 10:43

Pokud jednu příchozí platbu měsíčně (výplata, důchod, sociálka) považujete za "speciální podmínku" tak máte pravdu. Já neznám nikoho, kdo by nebyl schopen ji splnit, proto ji nepovažuji za speciální.
Jinak si prosím všimněte, že já sem nijak nenapadal vaší touho platit ČS, pouze jsem opravil vaši mylnou informaci ohledně výše poplatků u Bank of America.
Vy tady pořád vykřikujete o tom čemu věříte/nevěříte - na to máte právo, ale proč zhazujete lidi, kteří prostě platit nechtějí - zkuste jim zas nechat právo na jejich názor.
Každopádně někomu stačí bezplatný účet - a pokryje všechny jeho potřeby - tak proč by za něj měl platit? Že vy nevíte/nevěříte/neumíte? Zkuste respektovat i jiné názory. Žádny účet neni bezplatný - banka na mne vydělává okolo 15 000Kč ročně na rozdílů úroků - a to jsem dost malý klient.
pozn. 1) já osobně si za účet platím - protože jsem pohodlný, vyhovuje mi má bankéřka, ale věřím, že by to šlo zkombinovat bezplatně. Prostě mi to za ten čas nestojí, ale nevysmívám se lidem, kteří jsou schopni své náklady optimalizovat.
pozn. 2) k BoA - Osobně považuji za speciální případ člověka, který touží po běžném účtu bez příchozích plateb
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod memorix 21. 9. 2008 11:36

Naprosto souhlasim s :
1/ze vestsina lidi za svuj ucet plati
2/zalozite-li ucet u BoA a nebute s nim uz vubec manipulovat bude Vam strzeno 5.95 dolaru mesicne
3/optimalizovat sve naklady je jiste bohulibe a vsem to preji
Nesouhlasim s:
1/ tim, ze ziskem banky je prosty rozdil mezi naklady na ziskani Vasich penez a prijmy, ktere ma za to, ze je nekomu pujci (nejsem ekonom, ale myslim, ze to bude komplexnejsi)
2/ze nexistuje clovek, ktery touzi po beznem uctu bez PRAVIDELNYCH mesicnich plateb. Mnoho osob ma ucet na specialni pripady. mimoradne platby apod.

Peknou nedeli.M.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod srato 21. 9. 2008 11:46

pozn. 2/ videl bych lehky rozdil mezi tvrzenimi "povazuji za specialni pripad" a "neexistuje". Imho takhle vypada manipulace a demagogie v praxi :)
srato
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 21. 9. 2008 12:32

Memorix k bodům ve 2.odstavci se kterými nesouhlasíš.
Bod číslo 1, pokud vím nikdo tady netvrdil, že takto jednoduše to funguje.
K bodu 2, jestli jsem ho dobře pochopil (je to napsáno trochu nejednoznačně) píšeš asi o příchozích platbách - určitě takových lidí je spousta, kterým přijde na účet pouze 1 příchozí platba za měsíc.
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Koumeles 23. 9. 2008 09:26

Platit poplatky nekomu, za to, ze mu dam k uschove sve penize, on je dale zhodnocuje ne nemoralni, je to to same, jako bych dal na hlidane parkoviste auto,zaplatil bych a majitel by stim jeste taxikaril...ted kdyz se na to divam, mi to pripomina spis zlodejinu
Koumeles
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka