Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod memorix 2. 3. 2009 23:06

Tak Ceskou Sporitelnou avizovana sleva na vedeni Osobniho uctu pro majetne zdarma je teda opravdu silna kava. To jsem nezazil. Neco tak otresneho jsem dlouho nevidel (a to se povazuji za extremne loajalniho klienta). Kdo tohle marketingove promyslel, mel by dostat padaka. Trapnost toho, jak tam cloveku podstrkavaji papir s DOZIVOTNI rezignaci na body v bonus programu je skutecne neuveritelna. Jeste ted nemuzu uverit tomu, ze mysleli vazne dodatek ke smlouve, kterym se clovek vzda teflonovy panve nebo drzatka na pohledy (proboha kdo o to stoji). Neco se tam asi opravdu deje. I nejak urputneji vnucuji uvery, nevim, nevim. Dost me znervoznili.
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 3. 2009 07:13

ČS se musí nechat jedna věc - má opravdu komplexní služby, pokud dneska někdo hledá nějakou službu u nějaké banky, tak jí s vysokou pravděpodobností najde. Ať jde o bezpečnostní schránky (hlavně mimo velká města) či směny různých exotických měn (např. NZD) nebo rozsáhlá pobočková síť.
Problém je v tom, že za to chce dle mého názoru prostě moc peněz - a tyhle akce mají přilákat koho?
Pokud bude mít někdo opravdu takový provoz na účtě, že se mu vyplatí o tom uvažovat, tak už dávno má mBank nebo FIO nebo Postžiro zadarmo (i kdyby jen jako 2. účet) a pokud nechce přijít o benefity, tak si zřídil kartu Bene plus nebo nějakou cobrandovku.
Tak nějak přemýšlím nad tím, pro koho je ČS vlastně vhodná? Pro důchodce, co potřebují chodit na přepážku? Poštu mají většinou blíž. Nějak mě nic nenapadá :hm:
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 3. 3. 2009 08:13

No ja zil (a stale ziji) v domneni, ze CS se umi postarat i o klinety s vyssim prijmem, nez je prumerny duchod. Neexistuje temer bankovni sluzba, kterou by CS nebyla schopna pokryt (za poplatek prirozene). Me proste jenom doslova konsternovalo to neco za neco: ze kilentum, kteri skutecne na realnou slevu za vedeni OU dosahnou a po urokove strance je krmi suficientne, by mohli prominout nejaky poplatek...fajn. Prominou, ale hned za to zrusime bonus program. To je teda uroven. Ne ze by ten bonus system byl podstatny, ale jde o princip, to mi rovnou muzou dat slevu na OU a zoroven zdrazit vedeni karty o 300 Kc.

Ad Patrik: vhledem ke konsolidovanemu zisku zverejnenemu na strankach CS se obavam, ze duchodci CS netahnou :D
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 3. 3. 2009 09:10

memorix:
ČS uplatňuje známé heslo nechci slevu zadarmo. Ale faktem je, že jediný rozumný benefit z bonus programu bylo vrácení ročního poplatku za vedení karty. A ten ČS tiše a nenápadně zrušila.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 3. 3. 2009 10:02

memorixi: To bych nevěřil, že tě takováhle věc rozhodí. že bys prozřel a uviděl princip sviňáren?

Mě v poslední době naštvala reklama etarget (občas se tu objeví), kde píšou, že za chytrou kartu nemusíte zaplatit ani jedinou korunu. Ano to je pravda, ale za vedení kartového účtu je to těch 19 Kč/měs. ... tohle jednání je nehodné takové instituce, sprosté slovíčkaření. Ta karta prostě zdarma není, max. pro studenty :!:
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod memorix 3. 3. 2009 10:58

Prozrel-neprozrel. Stale si myslim, ze ucet u CS je pro me pouzitelnejsi, nez ten u mBank. Nicmene podstrkavat tam BALICEK VYHOD a u toho znemoznit cloveku jeho teflonovou panev :D , to me vazne zvedlo ze zidle.
Chytra karta zdarma opravdu neni, ale myslel jsem, ze se tim CS nijak netaji. Navic myslim, ze pozaduji nejaky obrat/rok, aby poplatek za kartu byl prominut. Pikantni navic je, ze karta, jejiz design si nekdo personalizoval ma ty podminky obratu prisnejsi (tohle nikdy nepochopim - i kdyz asi nikdy ani nepochopim, jak muze nekdo ztracet cas rozhodovanim, jestli si na kartu da kvetinovou louku nebo nocni Los Angeles).
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod SocPredator 4. 3. 2009 11:30

Přesné znění té reklamy (právě se mi objevila):

Platební karta zdarma
Za Chytrou kartu České spořitelny nemusíte dát korunu. Pořiďte si ji!

Bléé.

-----------------------------------

Od 1.3. snížili úroky. Spořící plán za 159 Kč už nabízí jen 2,5% na 50000.
Staré balíčky u sporožir (Výhodný a Komplexní program, Senior, Student+) i obyčejné sporožiro mají nově 0,01% .... to je síla, takový úrok bych čekal u KB nebo RB. To je snad lepší tam mít 0% a nemusí se s tím počítat a tisknout to na výpis :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod memorix 4. 3. 2009 12:44

Ja myslim, ze CS oddeluje poplatek za kartu od poplatku za vypis. Ani korunu za ni clovek dat nemusi...da jich totiz 19 :)
Ta karta je celkove silena. Vyborna je pak predevsim sluzba pujcka na karte..tu muzu vrele doporucit.
Na druhou stranu vcera si vedle me v autobuse nejaka pani sjednavala po telefonu schuzku s Providentem, v tomot kontextu je Chytra karta opravdu zadarmo :D
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Czulibrk 4. 3. 2009 16:34

Od České spořitelny akorát každoročně pobírám příspěvek na ISIC kartu. Jinak na účet ani nesáhnu, nic mě nestojí.

Možná podlé, ale nestydím se za to - je to jen malá "odveta" za hrůzy, které ČS na své ekonomicky nevzdělané klienty ze stáda vymýšlí (ostatně jsem přesvěčený, že to tak dělá kde kdo).
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dvzd 6. 3. 2009 10:41

Česká šiditelna musí být zákonitě nejdražší, vždyť má nejvíc zaměstnanců, nejvíc poboček, nejvíc klientů operujících přímo s hotovostí, ... Nepočítám Poštovní šiditelnu, protože ta ušetří tím, že sídlí na Poštách a její pracovnící jsou snad zároveň pracovníci České pošty.
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 6. 3. 2009 11:33

Česká spořitelna není výhra, mBank ale také není ideální. Před týdnem mě popadla nostalgická nálada sepsal jsem o svém životě s bankami delší článek.

Dlouhodobější zkušenosti s Českou spořitelnou a mBank aneb můj život s českými bankami. http://tinyurl.com/cwrrn3
Je to o něco delší, než jsem původně plánoval...
Kdyby někdo měl tip na banku, která splňuje moji definici "internetové" banky, budu rád. :)
Paul Atreides
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 3. 2009 12:38

Článek je opravdu dloouhý. Podle mě by bylo mnohem přehlednější na začátku definovat co vlastně od banky chceš.
Jestli jsem to právně pochopil, tak "chci maximum věcí zařizovat přes Internet a je mi celkem jedno, co to bude stát", pak je pro tebe ideální volbou eBanka.
I když doba, kdy bylo internetové bankovnictví (vysoko placenou) službou navíc je pryč (dnes je to naopak spíše levná alternativa k návštěvě pobočky), dodnes má eB služby, které jinde nenajdeš (např. zaslání peněz z účtu poštovní poukázkou). S cenou už šla také dolů (hlavně pro klienty s obratem na účtu 15 - 25 000 Kč (podle požadovaného rozsahu služeb)), ale zdarma na rozdíl od mBank, FIO a Poštovní spořitelny (Postžiro zadarmo) není.

Já jsem typ, co si pro korunu nechá vrtat koleno :D a tak je pro mě v první řadě důležitá poplatková politika banky. Proto jako běžný účet využívám mBank i FIO, z každé si beru to lepší, co mi nabízí.

Co mi na trhu chybí jsou dvě věci.
1) platební karta se slušnými kurzy při platbě v zahraničí (jak kurzy mBank, tak kurzy ČSOB jsou na pytel). Kdyby karta Cetelem (pravděpodobně nejvýhodnější karta na našem trhu v tomto směru) nebyla za 49 Kč / měsíc, tak už jí mám
2) zahraniční operace za akceptovatelnou cenu - zatím řeším smlouvami s devizovými společnostmi, kde dostanu jak lepší kurz, tak nižší poplatek než v bace (navíc mBank není schopná zahraniční platební styk provádět vůbec)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 6. 3. 2009 12:53

Ten clanek je opravdu pomerne dlouhy..ale vyvedeny (obzvlast termin "byt tehotny peci" se Vam povedl). V zasade s popsanou realitou mBank souhlasim (je vazne pro kolenovrty, ale jsou-li to pro ni interesantni klienti - prosim, trh je trh o tom zadna).
Prislusnosti k mBank se clovek zaradi do sekty "za poplatek za prichozi platbu bych strilel", ten kdo zustava u CS je nesvepravny a v ocich nekterych uzivatelu snad i nebezpecny konfident Ceske Sporitelny, pata kolona majici za cil ocernovat nizkonakladovou konkurenci. Ne vsichni jsou proste schopni akceptovat nazor druheho.
P.S. A jak jste dospel k tomu, ze potraviny z Lidlu cloveka pomalu, ale jiste zabijeji? Analyzou obsahu NaCl a nasycenych mastnych kyselin? :D
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 6. 3. 2009 12:58

PatrikChrz: Ano, článek je oddychově dlouhý a až u části "mbank" jsem zmiňoval, proč jsem vůbec mBank zkusil a co pro mě je "internetová banka".

Pochopil jste to správne, jestli na poplatcích zaplatím měsíčně to, co u spořitelny, nebo klidně i víc, mi nevadí. Moje pohodlí má pro mě větší cenu než pár stovek a když pracuji, tak za hodinu, kterou nemusím strávit na pobočce, si na poplatky vydělám. :)
Jediné, co pro mě má význam, že objednání-změny služeb se obejdou bez návštěvy pobočky, pokud možno i bez telefonátu s neschopnými zaměstnanci. Internetové bankovnictví je tedy jediná věc, co mě u banky zajímá.

Tip na ebanku jsem už dostal od více lidí, asi překousnu tu příšernou sebeprezentaci "Rajfky" a eKonto zkusím. Díky.
Naposledy upravil Paul Atreides dne 6. 3. 2009 13:20, celkově upraveno 2
Paul Atreides
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 6. 3. 2009 13:05

memorix: Ano, někteří klienti mBanky mě nepřestávají udivovat. Občas bych řekl, že se rekrutují z řad těch finančně odpovědných občanu, kteří to, že právě ušetřili 10 Kč za příchozí platby, zavolají ihned všem svým příbuzným a zaplatí poté za hovory 100Kč. :)
Ad Lidl :) - ne žádný chemický rozbor jsem nedělal. Aniž bych věděl, že manželka nakoupila v Lidlu, tak jsem několik dní automaticky prý říkal: "co je to za humus, to vůbec nechutná jako <dosadte beznou potravinu>". A pak jsem se teprve dozvěděl, že mnželka nakoupila v Lidlu. :) Moje chuťové buňky se ošidit moc nedají, ale při současném trendu v ČR "hlavně levně", je to spíš prokletí.:)
Paul Atreides
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka