Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 6. 3. 2009 13:21

Paul Atreides: Byl jsem klientem eBanky od jejího založení a dodnes bych na ni nedal dopustit, kdyby... celé ty roky jsem respektoval vyšší poplatky, za které mi byly nabízeny služby, aniž bych se musel "táhnout" na pobočku. Ale po převzetí Rajfkou začala být poplatková politika naprosto neúnosná. Škoda... ale především jejich.

Osobně považuji poplatek za příchozí platbu, resp. připsání peněz na můj účet za nehoráznost. Ostatně to byl jeden z důvodů proč jsem odešel z Rajfky a posléze i z UnicreditBanky. 2-3 příchozí platby zpoplatněné cca 7 Kč za kus, to štípe ve voku asi jako louh, ale při více jak stovce příchozích plateb to udělá pěkný průvan v peněžence. Takže díky Fio momentálně "šetřím", resp. nenechávám se sdírat, skoro tisícovku měsíčně. :-)
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 3. 2009 13:30

memorix píše: V zasade s popsanou realitou mBank souhlasim (je vazne pro kolenovrty, ale jsou-li to pro ni interesantni klienti - prosim, trh je trh o tom zadna).

Máš něco proti kolenovrtům :D :?: :!: , hrdě se hlásím do jejich řad a přesto si myslím, že jsem pro finanční instituce zajímavý klient. Mimo jiné díky mému kolenovrtství jsou zůstatky na mých účtech poměrně zajímavé.
Však také dostávám novoročenky od bank :D. Naposledy jsem dostal od jedné malé devizové společnosti s 5 vlastnoručními podpisy (hádám, že se mi podepsali všichni zaměstnanci).

Samozřejmě jsem rád za každou korunu, kterou ušetřím. A hlavně, mě by až tak nevadilo platit poplatky za pohyby, pokud by nějak odrážely náklady. Ale když může ČNB účtovat za platbu asi 20 haléřů a příchozí neúčtovat vůbec, tak mi několik korun, co si účtují komerční banky přijde jako nehoráznost.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 6. 3. 2009 13:43

TO JE PRAVE ONO!! Jsem zastance (na tomoto serveru siroko daleko jediny) CS. Pochopitelne nechodim do CS na pobocky s tamnimi zamestnaci sofistikovane rozebirat jak to ten Kafka v Procesu myslel a ani proc se v tlakomeru pouziva rtut a ne voda..nicmene trvam na tom, ze pro bezneho klienta je CS proste pouzitelnejsi, nez mBank a to z rady duvodu. Jiste je poplatkove drazsi..ale portofolio sluzeb je proste sirsi. Patrik Chrz se dokonale orientuje v nabidce na trhu - fundovane si vybere to co je pro nej aktualne vyhodne, no ale muzete tohle chtit od prumerne vzdelaneho cloveka? A muze nekdo s cistym svedomim, nabidnout mBank jako alternativu? Kdepak. Ovsem nejvic pak o poplatcich prednasi ti, kteri v penezence maji sedm kreditek..at stoji co stoji :D Mysleno zcela nekonkretne :)
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 3. 2009 14:18

Jen k těm kreditkám - nemám ani jednu. A platební karty mám pouze dvě (od mBank, s tím, že tu druhou jsem minulý týden použil poprvé) a používám je jen vyjímečně. Měl jsem ještě od FIO, ale tu jsem ztratil.
Opět díky kombinaci mého kolenovrtsví a lenosti platím převážně v hotovosti. "Přes ulici" mám Normu a na větší nákupy chodím do blízkého Kauflandu. Ani jeden karty nebere. Vyjímečně nakoupím v Albertu co mám u práce. Tam se rozhoduji, jestli zaplatím kartou podle výše částky, pokud končí na .00 až .40, platím hotově, pokud na .50 až .90, platím kartou :D
Samozřejmě se nejdřív snažím vystřílet stravenky, takže většinou to vypadá tak, že platím stravenkami + kartou (už jsem platil kartou i 80 haléřů, které mi nakonec ani nestrli z účtu :D).
Zrovna včera jsem měl takovou drobnější při s jednou prodavačkou, co mi tvrdila že to nejde a jala se předvádět mi jak to opravdu nejde (resp. jak to neumí na pokladně zadat).

Myslím, že na to nejzákladnější (přijde výplata, zaplatím "složenky" a vyberu kartou z bankomatu) mBank bohatě stačí. Ti, kteří mají v blízkosti její pobočku (kiosek) ani nemusí mít počítač / internet (můžou zadat příkaz přímo na počítači v bance).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Havers 6. 3. 2009 14:28

Patriku, je to s vámi ještě horší, než jsem si myslel. Podle mě jste, když ne evropský, tak alespoň český unikát! :D
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Czulibrk 6. 3. 2009 14:31

PatrikChrz píše:pokud končí na .00 až .40, platím hotově, pokud na .50 až .90, platím kartou :D

Vidím, že rčení "nechal si za korunu koleno vrtat" je i na tebe krátké :)
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod memorix 6. 3. 2009 14:32

Nemuzu popadnout dechu .... kdyz konci .00, .40 platim hotove!
Patriku - opatrne, tohle je kolenovrtstvi nejhrubsiho zrna :D
Ze vy hrajete v Narodnim ....v te o Lakomci:D:D
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 3. 2009 14:43

Každý má nějakého hrdinu, ten můj je Harpagon :D

A každý máme nějakého koníčka, ten můj nejen, že je finančně nenáročný, ale navíc mi i nějaké finance do rozpočtu přinese.

A jinak nezapomínejte, díky nám, kolenovrtům, jsou i poplatky vaší banky nižší! Např. Poštovní spořitelna by zcela jistě nezavedla produkt "postžiro zadarmo", kdyby nebylo mBank :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 6. 3. 2009 16:25

PatrikChrz: Harpagon je sympaťák a v podání Luise de Funés sympaťák nejsympatičtější :-D
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 3. 2009 16:37

Jo, pamatuji, není to tak dávno, co to dávali v TV :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod libol 6. 3. 2009 19:50

Ruprecht001 píše:Paul Atreides: Byl jsem klientem eBanky od jejího založení a dodnes bych na ni nedal dopustit, kdyby... celé ty roky jsem respektoval vyšší poplatky, za které mi byly nabízeny služby, aniž bych se musel "táhnout" na pobočku. Ale po převzetí Rajfkou začala být poplatková politika naprosto neúnosná. Škoda... ale především jejich.

Můžu se zeptat co ti vadí? Mi jejich poplatková politika nepřijde nijak hrozná. Příchozí platby zdarma, karta zdarma, dva výběry měsíčně zdarma. Odchozí platba 3Kč (nezdá se mi v českém kontextu moc).
Já tedy odchozí platby řeším přes mBank a FIO, RB mám na příchozí, internetové platby a záloha kontokorent a ve výsledku mi připíší 7Kč měsíčně. (10kč mi připíše, 3kč strhnou za odeslanou platbu).
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 3. 2009 21:57

Takové lidi, jako je Patrik, mají šíleně rádi na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Protože když umřou, většinou bez příbuzných, propadne jejich majetek státu :-D.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 6. 3. 2009 22:09

libol píše:Můžu se zeptat co ti vadí? Mi jejich poplatková politika nepřijde nijak hrozná. Příchozí platby zdarma, karta zdarma, dva výběry měsíčně zdarma. Odchozí platba 3Kč (nezdá se mi v českém kontextu moc).

Příchozí platba 4,90 a hlavně zahr. platba min. 500 Kč (dříve měli 250 Kč). Běžně jsem měl úhrady do 1000USD a najednou (od 02/2008) po mě chtěli dvojnásobek.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 6. 3. 2009 22:21

Tak nevím u stejné banky mám příchozí platby zdarma a 1000USD by mne přišlo na 300Kč

Aha předpokládám, že jsi PO, nebo FO podnikatel - jinak nechápu proč připlácíš.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 3. 2009 06:53

Ruprecht001 + Libol: tohle řeší devizové společnosti. SHA platba u REOL za 100 Kč, u WallichFx za 190 Kč, OUR platby 600 a 500 Kč.
Přichozí platby jsou u WallichFx zdarma (vyzkoušeno u příchozí platby v NZD), u REOL myslím taky, ale nezkoušel jsem.
K tomu navíc lepší kurzy než v bance.

Jinak z bank mají příchozí platby zdarma Citibank a HSBC.
Od 1. 4. slibuje FIO rozběhat slovenský SWIFT tak se nemůžu dočkat s čím přijde.

Tomáš Marný: všechno je možné. I když já na důchod (i když slovo důchod není úplně přesné, plánují to dříve než v 65 letech) mám v úmyslu se odstěhovat někam do teplých krajin - Dom. republika, Srí-Lanka. Na poslední dovolené jsem se koukal, že takový pěkný právě stavěný apartmán v DR u moře vyjde asi na 1,5 milionu (docela zábavné srovnání s týdenními nabídkami timeshare :D ).
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka