Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 13. 8. 2009 19:41

memorix: Souhlasim s tim, ze IB CS je pomerne kvalitne zpracovan pro vsechny bezne produkty (jen obchodovani s akciemi tam zatim nenacpali, ale to asi moc lidem nechybi). Jenze otazka je, co kdyz si kazdy produkt zridis u jine firmy, bud kvuli vyhodnejsim podminkam nebo z donuceni (treba penzijko placene firmou jen u jedineho ustavu).
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod memorix 13. 8. 2009 19:52

Libol: ono "veskere transakce" bylo mysleno v ramci CR (to je z toho jak je clovek zvykly to podstatne psat do petitu - marketingova politika CS :D ).
Zahranicni platby uziva naprosty zlomek lidi, ale chapu, ze pokud nekdo obbchoduje se starozitnikem z Drazdan vybere si zrejme jiny ustav nebo jine reseni. Nemam tuseni zda to CS nabizi, potreboval jsem to jednou v zivote a nezajimaji me.
Nox:Myslim, ze firma te nemuze nutit kde mas zridit penzijni pripojisteni - nam to posilaji kam rekneme.
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dvzd 13. 8. 2009 20:57

memorix píše:Je to tedy stara vesta, ale cca sto korun mesicne, rozhodne nestoji za tech dvacet smluv a obihani Postzira.

100 Kč měsčně je moc, když to můžu mít jinde zdarma. A rozhodně k tomu není potřeba 20 smluv.
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 13. 8. 2009 21:01

100 Kc za to, co ma spousta jine konkurence zadarmo nebo naopak jeste cloveku plati 20 Kc jako RB. Tomu rikam opravdu byznys, cele CS tleskam, protoze ty stada ovcanu (od slova ovce) jim opravdu zavidim.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 8. 2009 21:08

S474N: ČS se musí nechat šíře služeb, v tomhle na ní žádná banka u nás nemá. Např. když jsem potřeboval proplatit šek, byla jedinou bankou, kdo se byl se mnou ochoten bavit, navíc i cenově byla nejpřijatelnější. Za inkaso 25 EUR šeku jsem zaplatil 4 EURa, RB chce 500 Kč :( a navíc jako neklienta mě stejně poslali do háje :(

To jestli je 100 Kč (já bych to viděl o něco víc, tak 150) měsíčně hodně nebo málo je každého rozhodnutí. Je to jeden lístek do kina. Ale raději to dám za to kino, než za služby jejichž většinu mohu mít jinde zdarma.

Každopádně vstup nízkonákladové mBank trhu rozhodně prospěl a některé banky (RB, PS) na ní již reagovaly a jiné jsou alespoň zbržděny v dalším zdražování, takže vydělali všichni i její nepříznivci :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 13. 8. 2009 21:29

Ja mBank mam a povazuji ji za naprosto nepouzitelnou instituci. Dokonce jsem kdysi v pocatecnim nadseni vetsinu svych pravidelnych operaci prevedl tam. Uz je mam zpet u CS. Delfina pouzivam pro platby pres internet. No koneckoncu je to zadarmo.
S474N: RB je kapitola sama pro sebe. Tech 20 kc je vynikajici sluzba. Problem je, ze je treba splnit radu podminek. Ale urcite za to stoji. Dvacka je dvacka. RB je jinak cenove rozhodne NAD CS. Obzvlast jejich kartove sluzby nejsou prave z lacineho kraje. Na trhu proste neexistuje ústav, ktery by komplexne pokryl zakladni financni operace ZDARMA. Vzdy je to za cenu nejakeho kompromisu. Fio neni banka. Postovni sporitelna (neni to vlastne pohrobek IPB?) je na poste - nekaceptovatelne a mBank je...no skoda slov.
Samozrejme je-li nekdo u vytrzeni z RB, mozna k tomu je realny duvod jejich nabidku znam povrchne a nezdala se mi zajimava.

Doplneni:

Prave jsem nahledl do sazebniku RB. Kreditni obrat pro slevu je 25 000. Fajn. Ale prijeti prikazu telefonicky za 13, sberny box za 33 a vklad na vlastni ucet za 10? Zlata Visa za 4200? CS je proti tomu charita.
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod sniper76 13. 8. 2009 21:48

Memorixi proč jsi převedl platby zpět do ČS?
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod memorix 13. 8. 2009 22:03

To ze je vse na jedne obrazovce za ty penize stoji. IB mBank je neco tak strasnyho, ze se to nedalo vydrzet. Navic banka, ktera te v pripade potreby nezastiti uverem je sama o sobe pofiderni. Kdosi tady kdysi zminoval, ze pozaduji pozitivni zaznam v registru. Ale abych byl korektni, je pravda, ze cenove jsou vyrazne pod CS. Podle toho to vypada. Doporucuji exkurzi na pobocku u I.P. Pavlova. Je to velice kvalitni material. Jak pobocka tak personal. :D:D
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 8. 2009 22:12

Memorixi my tady všichni víme, že jsi nadšený ČS, tak buď. Na tom, že je na trhu mBank vyděláváš taky (ČS díky ní zdražuje o něco pomaleji).

Pro mě je finančnictví tak trošku koníček, takže mám účty všude možně (a všude možně jsem měl), jen ČS se mi nějak vyhnula - i když vlastně nevyhnula jako dítě jsem tam měl PSM (prémiové spoření mladých) a vkladní knížku :D, takže jejich IB nemůžu posoudit.

Já jsem takový počítačový typ, takže strohé IB mi vyhovuje, dokonce se mi líbilo víc IB v mBank co bylo před updatem co je teď, ale i to nové se mi líbí. Ovšem nejvíc se mi líbí IB FIO.

Nestydím se za to, že jsem kolenovrt, takže platit nějaké dva tisíce ročně za služby, které mohu mít jinde zdarma rozhodně nebudu, ale nemyslím si, že je někdo nějaký méněcenný jen proto, že je platí (z neznalosti, pohodlnosti, či prostě jakéhokoliv jiného důvodu). Je to pár lístků do kina a nebo několik slušných večeří, fajn, když má někdo pocit, že mu to něco přináší, ať si je klidně platí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 4honza 13. 8. 2009 22:14

memorix píše:To ze je vse na jedne obrazovce za ty penize stoji.

Mam tech uctu sest u ruznych ustavu a vsechny na jedne obrazovce se vejdou O:-)
memorix píše:To ze je vse na jedne obrazovce za ty penize stoji. Navic banka, ktera te v pripade potreby nezastiti uverem je sama o sobe pofiderni. Kdosi tady kdysi zminoval, ze pozaduji pozitivni zaznam v registru.

Tisickrat zde probrano, je to pitomost nebo prilisna pohodlnost. Uver ti daji temer kdekoliv, musis si vybirat urokove sazby. Urcite nepujdu vybrat hypoteku, ktera je o 10tisic rocne drazsi, protoze se mi to (ne)vejde na jednu obrazovku... :oops:
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod memorix 13. 8. 2009 22:36

Byl-li by rozdil v nabidkach hypoteky 10t, pak se zrejme jedna o stavbu noveho aquacentra.

CS mi byla prisouzena nahodou. Predpokladam, ze kdybych zacal jako student u KB nebo nekde jinde, budu veren jinemu ustavu. Odmitam proste vybirat hotovost na poste, mit banku s neexistenci pobocek nebo sverit penize druzstvu. Zadat o kreditku u kiosku mi nejak nesedi. Jsou to koneckoncu me prostredky, jejich sprava mi v teto forme vyhovuje.
Ad Patrik: tobe jedinemu ty usetrene 2 000 verim. Jako skutecnemu fundamentalne fiskalne odpovednemu cloveku bez dluhu:D. Ostatni (vcetne me) platici mnohonasobky na urocich by na usetrenou stovku meli zapomenout. A i na tu dvacku od RB :D :D
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 8. 2009 23:05

memorix píše:Ad Patrik: tobe jedinemu ty usetrene 2 000 verim. Jako skutecnemu fundamentalne fiskalne odpovednemu cloveku bez dluhu:D. Ostatni (vcetne me) platici mnohonasobky na urocich by na usetrenou stovku meli zapomenout. A i na tu dvacku od RB :D :D

Kdybychom započetli i úroky (v mém případě ty kladné), tak jsme u řádově jiných částek :D
Na dvacku u RB bych bez problémů dosáhl (i na ten nejvyšší účet, tuším je tam povinný příjem 25 000 Kč měsíčně), ale nějak jim nevěřím, ten ceník mají takový nepřehledný a platit za odchozí platby fakt nechci.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 13. 8. 2009 23:09

Kryjes maximalne inflaci :D
pochopitelne pokud neinvestujes do platiny v jizni americe.
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 8. 2009 23:11

memorix píše:Kryjes maximalne inflaci :D
pochopitelne pokud neinvestujes do platiny v jizni americe.

Bavíme se o rozdílu mezi jednotlivými ústavy, s tím inflace nemá co dělat. Jinak ano, je to zhruba na pokrytí inflace (nedávno o něco pod, nyní zase o něco nad). Ale když já jsem konzervativní "investor". Zase na druhou stranu, pokud neudělám nějakou kravinu, nebudu se muset ve stáří spoléhat na státní důchod a budu moct do důchodu odejít kdy budu chtít sám.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 13. 8. 2009 23:18

Myslim, ze nebude-li na statni duchod - tak ty penize natisknou. Behem nekolika tydnu se tezce nasporene penize stanou nehodnotne. V tom je vyhoda ziti na dluh, clovek se muize tesit z inflace:) kazdopadne naspori-li nekdo na solidni zivot mezi 60-80 sam - pak klobouk dolu. Usetrit 3M neni legrace. Tedy hlavne se donutiti je neutratit:)
memorix
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka