Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 3. 2010 19:45

Platby v cizí měně jsou účtovány dle stejného sazebníku jako platby z a do zahraničí, je to standardní podmínka u VŠECH bank. Některé banky zvýhodňují platby v rámci banky, popř. v rámci finanční skupiny (např. z a na Slovensko; ČSOB do ČSOB, ČS do SS (Slovenská spořitelna), RB do Tatrabanky).

A samozřejmě FIO - převody z a na Slovensko zdarma, převody v rámci měnové unie za 25/50 Kč
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 12. 3. 2010 10:33

Domnivam se, ze to bezne chodi pres SWIFT a banky i narodne toto resi jako mezinarodni platbu, proto je to i stejne "drahe".

Patrik by mozna vedel, mezi kterymi bankami v CR lze prevadet nejlevneji zahranicni meny?

A pozor, platby Eurozona<-->FioSK jsou zdarma. Od stejne doby neni umozneno ceskym obcanum zalozit ucet v FioSK.
Opravte me pokud se pletu :hmm:
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 3. 2010 12:54

Převádět zahraniční platby mezi českými bankami zdarma nelze. Zdarma (nebo za zvýhodněnou sazbu) jsou převody v rámci (některých) bank a v rámci finanční skupiny (viz můj příspěvek výše).

Příchozí zahraniční platby zdarma má HSBC (k poslednímu březnu opouští retail) a Citibank. Odchozí zahraniční platby, pokud vím, nemá žádná banka v ČR.

U těch přízochích zahraničních plateb lze ještě zahrnou případy "mimo ceník", kdy lze posílat zdarma peníze na vkladní knížku Poštovní spořitelny a dále na účty bank, které nemají vlastní SWIFT vyplněním SWIFTu ČSOB.

S tím FIO máš bohužel pravdu :(. Musíš mít trvalé bydliště v SK a založit si tam osobně. Takže přichází v úvahu jen Privatbanka :( - a nebo devizové společnosti.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 7. 6. 2010 13:01

K vyse uvedenemu clanku: samozrejme, ze nekomu se muze recene zdat jako zdrazovani, nicmene optimista chape tuto zmenu jako cestu k vyssi poplatkove prehlednosti:) Hadam, ze drtiva vetsina diskutujicih jsou pesimiste..
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 7. 6. 2010 13:47

...nebo spis realiste? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod DoubleSix 7. 6. 2010 14:02

memorix píše:K vyse uvedenemu clanku: samozrejme, ze nekomu se muze recene zdat jako zdrazovani, nicmene optimista chape tuto zmenu jako cestu k vyssi poplatkove prehlednosti:) Hadam, ze drtiva vetsina diskutujicih jsou pesimiste..
Spíš vyšším ziskům z poplatků a provizí. Holt Erste má díry v rozpočtu a potřebuje je zalepit, tak se zisk dceřinné ČS může hodit ;-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 9. 6. 2010 19:07

memorix píše: ze v s24 sviti kreditka okamzite k dispozici s rozumnym ramcem

Okamzite po zalozeni uctu? :-D A jestli jak uvadis tam spravujes vsechny sve operace, tak to je asi pochopitelne, neni nahodou u MBANKy to same? Ze ti automaticky nabidnou kreditku, podle tveho obratu na uctu? :-D
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod capellen 11. 7. 2010 20:02

Má někdo informace, jak bude vypadat program výhod po změně ceníku? Mně sdělili, že vše při starém, ale moc jim nevěřím. Poplatky jsou u ČS základem jejich "úspěšného" byznysu.
capellen
Diskutér

Odeslat příspěvekod budu.linek 11. 7. 2010 20:35

capellen píše:Má někdo informace, jak bude vypadat program výhod po změně ceníku? Mně sdělili, že vše při starém, ale moc jim nevěřím. Poplatky jsou u ČS základem jejich "úspěšného" byznysu.

Ceník se měnil od 3.7.2010 a program výhod je v původním stavu, tedy beze změn. Sám jej používám a jsem s ním mimořádně spokojen :-D

http://www.csas.cz/banka/content/inet/i ... c_1393.xml
budu.linek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod capellen 11. 7. 2010 22:43

Díky. Alespoň malé potěšení v neklidné době :D
capellen
Diskutér

Odeslat příspěvekod fikyyy 14. 7. 2010 17:25

jak je to s tim obratem a slevou na to navazanou, staci kdyz to treba 3 x otocim s kamosem a splnim 100proc slevu, nekontrolujou to nejak?
fikyyy
Diskutér

Odeslat příspěvekod capellen 14. 7. 2010 20:03

fikyyy píše:jak je to s tim obratem a slevou na to navazanou, staci kdyz to treba 3 x otocim s kamosem a splnim 100proc slevu, nekontrolujou to nejak?

ano, i takto by to fungovalo
capellen
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 7. 2010 03:09

Ano, ale mluvčí ČS se kdysi vyjádřil, že takové jednání budou sledovat a vyhrazují si právo v tomto případě slevu nepřiznat. I když on hovořil o "trvalém příkazu na 5000 Kč / den". Takže těžko říct, kde je ta hranice, 3 x 33333,34 by ještě mohli akceptovat.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod capellen 19. 7. 2010 19:54

PatrikChrz píše:Ano, ale mluvčí ČS se kdysi vyjádřil, že takové jednání budou sledovat a vyhrazují si právo v tomto případě slevu nepřiznat. I když on hovořil o "trvalém příkazu na 5000 Kč / den". Takže těžko říct, kde je ta hranice, 3 x 33333,34 by ještě mohli akceptovat.

Jistě, pokud půjde o převody a frekvenci "do očí bíjící", mají tato zadní vrátka. Ale na nahodilé (nepravidelné) převody semo tamo, nevěřím, že tady mají kapacitu sledovat a penalizovat.... Přeci jen, klientská základna je tu početná....
capellen
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka