Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 17. 11. 2010 09:39

DoubleSix: http://www.csas.cz/banka/appmanager/por ... c_5774.xml
anebo:
http://www.csas.cz/banka/content/inet/i ... tovani.pdf

naprostá většina běžných klientů slevu 25 %,“ obhajuje Techman dostupnost slev.

tak to má naprostá většina klientů ČS důchod/plat 25 000 Kč Kč?

„žijeme v České republice“, ČS má monitoring transakcí, který v případě zneužití programu výhod tento program automaticky deaktivuje

Program funguje nejspíše tak, že analytici koukají po kontech a automaticky kliknou na tlačítko Disable.

Mimochodem, u KB MUSITE pouzit vzdycky jakysi souborovy certifikat pro pristup do IB (jak tvrdila infolinka) nebo to lze i jinak?
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod tokram 17. 11. 2010 11:58

vpe píše:tak to má naprostá většina klientů ČS důchod/plat 25 000 Kč Kč?

Znám několik klientů ČS a až na jednu výjimku jsou to manželské páry, které mají společný účet, a oba si na něj posílají své příjmy. Nevím, kolik procent účtů u ČS používají páry a kolik jednotlivci. Ale pro pár v dnešní době snad 25000Kč příjmu měsíčně není až tak nedosažitelné.
tokram
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gogospk 17. 11. 2010 15:20

vpe píše:Lze nastavit v CS a KB, aby po prichodu/pripsani IHNED prisel mail (jako v PS, Fio, RB apod.)?

U ČS to nelze, u KB je to naopak naprosto dokonale promakané. Prakticky na každý pohyb na účtě a na každou operaci s kartou lze v IB nastavit zasílání upozornění na mail, sms nebo fax. Mail je samozřejmě zdarma. A ten si nechávám přeposílat na SMS. Funguje to naprosto spolehlivě a bleskově. Zaplatím kartou a než si zasunu kartu do peněženky, už mi mobil oznamuje došlou SMSku s podrobnou informací, kde a na co jsem právě použil kartu. Je to perfektní informace , zvláště pokud máte k účtu více karet, například pro manželku nebo partnerku. Mám tak naprostý a bleskový přehled, kde se co děje s kontem. Například u mBanky bych se za SMSky nedoplatil a stejně bych o partnerské kartě nedostával žádné info, neb to mBank systém nedokáže .

PS umí zasílat upozornění na mail jen při pohybu na účtě, platby kartou dokáže oznamovat pouze formou SMSky, a ty stojí u PS ranec.

FIO zvládá upozornění jen a pouze při pohybu na účtě . Pohyb na kartách je už jaksi z principu u FIO nezjistitelný :-D

V ČR jsou asi jen dvě banky, co toto mají kompletně a spolehlivě vyřešeno - KB a RB.
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 17. 11. 2010 21:52

v PS je mail o pohybu na uctu taky bleskovy, nevim jestli i u karty? proto jsem resil JEN pohyb na uctu, karty me nezajimaji, protoze debetky uz nepouzivam a kreditky nejsou a asi nebudou nikdy podporovany :-)

-- 17. 11. 2010 21:04 --

tokram píše:
vpe píše:tak to má naprostá většina klientů ČS důchod/plat 25 000 Kč Kč?

Znám několik klientů ČS a až na jednu výjimku jsou to manželské páry, které mají společný účet, a oba si na něj posílají své příjmy. Nevím, kolik procent účtů u ČS používají páry a kolik jednotlivci. Ale pro pár v dnešní době snad 25000Kč příjmu měsíčně není až tak nedosažitelné.

naprostá většina - pod tím si představím 70 a více procent z 5 milionu klientů
asi bude podstatná část, ne-li většina, důchodců? Když snad polovina z těch klientů ani neměli IB?

dva průměrné důchody stěží dosáhnou 25000 Kč
Ale jestli naprosta vetsina (80%?) ma tedy nad 25000, pak OK (na cem tedy generuji 10 miliard zisku je mi pak zahadou).
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod tokram 18. 11. 2010 02:27

vpe píše:Ale jestli naprosta vetsina (80%?) ma tedy nad 25000, pak OK (na cem tedy generuji 10 miliard zisku je mi pak zahadou).

I kdyby všichni klienti ČS měli příjem nad 25000 (jakože nemají), tak by stejně měli slevu jen 25%. A 75% z ceníkových poplatků u ČS je pořád ještě hodně. Mimoto zisky má ČS i z jiných aktivit, například provozují hodně POS terminálů (ztrátově by to nedělali), mají půjčky, hypotéky a kreditky apod.

Na stránkách ČS jsem našel, že průměrná sleva je 40%.

A k těm důchodcům - u nich bude asi častější, že mají 300 tisíc v úsporách než 25 tisíc měsíčního důchodu. Čili alespoň někteří z nich se na 25% slevu kvalifikují tímto způsobem.
tokram
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 18. 11. 2010 14:12

jestli je průměrná sleva 40%, pak se průměrný klient musí blížit k

Kreditní obrat na účtu min. 50 tis.Kč nebo Bilanční suma nad 500 tis.Kč

Co když většina lidí jede na starých programech a tyto "výhodné" má zlomek lidí, těch, kterým se vyplatí?

A průměrný důchodce že má tyto statisíce na kontě u ČSAS? Znám tři druhy lži. Velkou lež, malou lež a statistiku. G.B.Shaw
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod tokram 18. 11. 2010 15:08

No z čeho to počítají je otázka. Kdysi se ten slevový program musel aktivovat a člověk tím přišel o bonus program na debetní kartě. Jestli to tak je dodnes, tak si to možná aktivují jen ti, kterým něco přinese. Pokud jsou ty procenta jen z lidí, kteří si to skutečně aktivovali, je to potom o něčem jiném, než kdyby to bylo ze všech lidí s OÚ nebo dokonce ze všech klientů ČS.
tokram
Návštěvník

Odeslat příspěvekod memorix 19. 11. 2010 08:43

Myslim, ze celozivotni uspory mohou hrave 300t cinit. nevidim na tom nic divneho..
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 11. 2010 08:46

memorix píše:Myslim, ze celozivotni uspory mohou hrave 300t cinit. nevidim na tom nic divneho..

Staci se podivat do cerne kroniky na zpravy "okradli starenku o uspory, co mela v kredenci", jake tam litaji castky.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 19. 11. 2010 08:53

Patriku, nevím jak tvoji prarodiče, ale ti moji dokázali za komunistického režimu ušetřit sumu větší, než zmiňuje memorix. A to se bavíme o krejčím a prodavačce, takže žádní prominenti režimu. ;-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 11. 2010 08:57

Ale vzdyt ja neprotestuji - v te cerne kronice se objevuji i castky pres milion
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 19. 11. 2010 09:05

Tak držet milion v kredenci pod pokličkou papiňáku mi přijde ujetý. :hm :oboze
I moje prarodiče znali vkladní knížky a větší sumy doma neměli.

BTW v ČS je ještě stále spousta anonymních vkladních knížek a na nich leží hodně peněz. Pokud se o to nikdo nepřihlásí do konce roku, bude mít ČS vyšší zisk :mrgreen:
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod tokram 19. 11. 2010 10:24

DoubleSix píše:BTW v ČS je ještě stále spousta anonymních vkladních knížek a na nich leží hodně peněz. Pokud se o to nikdo nepřihlásí do konce roku, bude mít ČS vyšší zisk :mrgreen:

To je něco, co jsem absolutně nepochopil. Souhlasím, že kdo si za těch x let nepřevedl vkladní knížku na jméno je b...c a ať o peníze klidně příjde. Ale proč je má dostat soukromá společnost? Už tak z nich měla slušný zisk, protože poslední roky byly tyto vkladní knížky úročené 0% a to i v době před krizí, kdy úroky byly na jiné úrovni. Ale peníze patřily občanům ČR a když už mají někomu propadnout, tak bych řekl, že by to měl být český stát a ne rakouská soukromá firma. Určitě by to byl rozumnější přijem do rozpočtu než nějaká "povodňová" daň.
tokram
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 19. 11. 2010 10:44

ad blbec: třeba lidé zapomněli heslo, umřeli, ztratili knížku apod. a soukromá společnost si mne ruce, že? Bez hesla to nikomu nedá, dávala by ze svého...

Proč to tak je (kasíruje rakouska erste) se zeptejte svého poslance, patrně to nijak ve sml. o prodeji podniku neošetřili a patrně tak ze zákona platí tato varianta, kdy správce má tuto možnost si výnos ponechat, když se majitel nepřihlásí. Tak to funguje i s akciemi, nevyzvedneš v termínu, přijdeš o ně. To samé platí z dividendami.

-- 19. 11. 2010 09:48 --

PatrikChrz píše:
memorix píše:Myslim, ze celozivotni uspory mohou hrave 300t cinit. nevidim na tom nic divneho..

Staci se podivat do cerne kroniky na zpravy "okradli starenku o uspory, co mela v kredenci", jake tam litaji castky.

Ale jistě, ale když to má v matraci, tak to logicky nemá ve spořce a když část důchodnů brečí jak nemá na nájem, tak to je další část, já narážel na naprostou většinu, to z 6mil je 4 až 5 mil..

Jinak těch Osobních kont je prý už 2 mil. - http://www.csas.cz/banka/menu/cs/lide/n ... e_1064_std

tak jestli to nemysleli z tohoto objemu?

Včera jsem šel okolo spořky a fronta byla až ven, co tam rozdávají?
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 11. 2010 11:07

Cpou důchodcům a finančně negramotným Garance :lol:
Ondrasz
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka