Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod misaan 11. 4. 2011 13:39

2meir: S474N poukazoval na tu absurdnost, ze hodnotis neco co je temer vsude(krome KB) hned :-)
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 11. 4. 2011 13:58

gogospk píše:Základní ukazatele obchodní činnosti
- rok 2009 5 272 785 klientů
- rok 2008 5 293 632 klientů
Tedy úbytek 20 851 klientů. Popravdě řečeno, čekal jsem mnohem větší propad.
Jen doplním, počet klientů za 3Q2011 je 5 265 321, tedy oproti 2009 pokles o 28 311 klientů. Holt ti staří věrní pomalu vymírají a mladí je nenahrazují.

K tématu, ČS má sice hodně širokou nabídku produktů, ale žádný produkt není ničím výjimečný, nepřevyšuje nabídku konkurence. A přitom jsou služby ČS relativně drahé.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 4. 2011 14:20

CS má sice hodně širokou nabídku produktů, ale žádný produkt není ničím výjimečný, nepřevyšuje nabídku konkurence. A přitom jsou služby ČS relativně drahé.

To je pravda, ovsem vyhoda je prave v te prumernosti. At budu chtit jakykoliv produkt, u CS ho naleznu. Samozrejme kdyz si "postavim" sluzby z vice bank a zalozen, tak tomu nebude moct konkurovat, ale to zadna banka.
A k tem bankomatum - jestli ma u CS ucet cca 1/2 klientu :shock:, tak je jasne ze u nich bude fronta ii kdyz je jich (predpokladam) nejvic. Ovsem pro radu z nich je dulezite, ze tam, kde potrebuji vubec nejaky bankomat je.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 11. 4. 2011 14:47

Patrik : ČS má 5,3 mio klientů a 1276 bankomatů. ČSOB má přes 3 mio klientů (společně s PS) a 772 bankomatů. A stejně je u bankomatů ČSOB volno a u ČS fronta.

PatrikChrz píše:To je pravda, ovsem vyhoda je prave v te prumernosti. At budu chtit jakykoliv produkt, u CS ho naleznu. Samozrejme kdyz si "postavim" sluzby z vice bank a zalozen, tak tomu nebude moct konkurovat, ale to zadna banka.
Jenže KB nebo ČSOB ti nabídnou také všechny produkty, co běžný občan potřebuje a navíc vyjdou levněji jak v ČS.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 11. 4. 2011 14:50

mBank: 250.000 klientů, 4000 bankomatů :lol:
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 11. 4. 2011 14:52

Joezbrna píše:mBank: 250.000 klientů, 4000 bankomatů :lol:
LBBW má asi 50 tisíc klientů a také 4000 bankomatů, jsou na tom ještě lépe :-) (LBBW nemá vlastní bankomaty a výběr z libovolného bankomatu nestojí 9Kč jako v mBank, ale pouze 6,50Kč ;-) )
Jinak mBaňka má přes 340 tisíc klientů ;-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 11. 4. 2011 15:00

Já jsem ještě nikdy neplatil za výběr z bankomatu mB. V podstatě jsem celkově platil za výběr z bankomatu asi pětkrát, od té doby, co jsem před 10 lety zrušil účet u ČS (abychom nebyli moc OT ;-] ).
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod memorix 11. 4. 2011 15:51

Zadny produkt nevyjde v KB/CSOB levneji. Prosil bych seznam tech levnejsich...
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bank_rider 11. 4. 2011 16:06

PatrikChrz píše:CS má sice hodně širokou nabídku produktů, ale žádný produkt není ničím výjimečný, nepřevyšuje nabídku konkurence. A přitom jsou služby ČS relativně drahé.
To je pravda, ovsem vyhoda je prave v te prumernosti. At budu chtit jakykoliv produkt, u CS ho naleznu.

Když budu chtít jakýkoli produkt, proč bych ho měl hledat u konkrétní banky (v tomto případě ČS)? Využívat 10 produktů jednoho dodavatele za nevýhodných podmínek jen proto, že jsou od jednoho dodavatele mi moc racionální nepřijde.

meir píše:Mne vyhovuje, ze specialne u CS Premier...

Při vší úctě, na tyto produkty dosáhne málokdo.
Na těch ostatních ČS vybere na poplatcích 12 miliard kč poplatků čistého.
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 11. 4. 2011 16:55

memorix píše:Zadny produkt nevyjde v KB/CSOB levneji. Prosil bych seznam tech levnejsich...
Stačí si vzít základní konto s kartou a IB. To tě u ČS vyjde na 69 Kč, u ČSOB na 50Kč a to v tom máš navíc 2 příchozí a 2 odchozí platby zdarma. U KB to vyjde na 49Kč.
Konto se všemi pohyby zdarma tě u KB vyjde na 107Kč měsíčně bez jakýchkoliv dodatečných podmínek. U ČS na to potřebuješ více jak 200Kč. Jo, můžeš to trochu snížit, ale to bys musel dělat velké kreditní obraty na účtu.
O spořicích účtech se ani bavit nebudu, to srandovní internetové spoření je v porovnán se spořicím účtem s prémií u ČSOB k smíchu. A to ten spořák od ČSOB patří k těm průměrným (úrok 1,70%). I to spořicí konto bonus je u KB lepší (1% základ + 0,5% bonus, u ČS to je obráceně).
U ČS potřebuješ ke účtu zdarma kreditní obrat buď 100 tisíc měsíčně, nebo depozita 5 milionů. U ČSOB ti stačí depozita pouze 1 milion ;-)
Kreditka u KB je zdarma při obratu 3 000 Kč měsíčně a cash back je v bezúročném období, u ČS kreditka není nikdy zdarma.

Dalo by se pokračovat ještě dlouho....
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bank_rider 11. 4. 2011 17:03

memorix píše:Zadny produkt nevyjde v KB/CSOB levneji. Prosil bych seznam tech levnejsich...

Můžete mi prosím jako klientovi ČS vysvětlit, jak levněji sestavím alternativu ke KB moje konto + transakční balíček. Raději ani nebudu komentovat, že KB mi navíc dá na výběr, jakou platební kartu chci, a jejich A-karta je evidentně mnohem výhodnější produkt než vychytralá karta ČS.

Dokonce i ČSOB aktivní konto mi při zběžném pohledu vychází levněji.
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 11. 4. 2011 17:07

Mě by spíše zajímalo, ať nám memorix ukáže, které produkty ČS jsou levnější. Nějaký konkrétní případ, na který běžný občan ČR dosáhne.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod meir 11. 4. 2011 20:48

Bank_rider píše:Při vší úctě, na tyto produkty dosáhne málokdo.
Na těch ostatních ČS vybere na poplatcích 12 miliard kč poplatků čistého.

V pohode. Vsak take pisi za sebe. Nevim jak to delate vy, ale kazdy se ma postarat o sebe co nejlepe. Nejsem si jisty, ze tady vsichni pomahate kazdemu klientovi banky ve ktere mate ucet/ucty i vy. Proste ja jsem CS jeste nezaplatil ani korunu. Tak nevidim zvlastni duvod je hanet.
meir
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bank_rider 11. 4. 2011 20:58

U mě osobně jsou peníze až na druhém místě. Na prvním jsou služby a přehlednost produktu. Nemám důveru v banku, která produkty staví způsobem, aby se v nich klient pokud možno nevyznal. ;-)
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod dede 11. 4. 2011 21:13

Já dnes zkusil v ČS vyřídit hypotéku. Mám tam už dlouho účet, takže mám pořád ještě Sporožiro. Když baba, co mi měla udělat simulaci hypo zjistila, že nemám jejich vědeckofantastickej Osobní účet, tak jí doslova chytl rapl. O hypotéce už se se mnou nechtěla bavit a začala mi počítat, jak strašně ušetřím, když si pořídím ten jejich hybrid a budu platit pouhých 228Kč měsíčně, oproti současným max. 150Kč.
Ale budu mít skoro všechno zdarma. No nekupte to...!
dede
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka