Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 6. 10. 2011 06:17

Účet zrušit, to je snad jasné. V ČS mají účet za ty jejich poplatky jenom blázni. :-)
ultima__ratio
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 10. 2011 07:41

Tak sampozrejme jsou to tvoje penize a tvoje rozhodnuti. Myslim, ze 100 000 je opravdu minimalni rezerva, kterou bys mel mit stejne k dispozici s moznosti ji okamzite pouzit (obrat by sel udelat i s nizsi castkou, napr. si nechat poslat vyplatu (budu pocitat cca 20 000 Kc, mas-li vic, tim lepe) a pak 2 krat tam a zpet 40 000 Kc, to by jeste tzv. slevovy monitoring nemusel zachytit).
Kreditka od CS me prijde docela draha, vzal bych radeji jinou vraceci (Citi, Rajfku, Tesco,.. podle toho kolik na ni otocis, aby to pak nedopadlo tak, ze zaplatis za vedeni vic, nez ziskas na bonusech. Tyto tri vraci skutecne penize (Tesco formou poukazek do Tesca), ktere mas k dispozici ihned a ne za 20+ let a to jen v pripade, ze penzijni predcasne nezrusis nebo jinak neporusis podminky)
Doporucuji nasledujici clanek o "vracecich" kartach
www.mesec.cz/clanky/tip-na-patnact-kare ... -do-kapsy/
Ucet u Cs ma vyhodu v urcite komplexnosti a dostupnosti bankomatu. Ja ho nevyuzivam (pouzivam mix produktu 7 bank a 3 zalozen), ale bydlet napr. nekde, kde mam k dispozici jen bankomat CS, tak bych o nem mozna i uvazoval.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 6. 10. 2011 08:23

Bank_rider : předpokládám, že výplata ti chodí na OÚ v ČS, takže nemusíš točit celých 100 tisíc, stačí jen to, co chybí do 100 tisíc.
Kreditka od ČS se zdá být zajímavá, ale nezapomeň na poplatek, který měsíčně platíš za vedení úvěrového účtu - 49Kč měsíčně. To je lumpárna.

Takže moje doporučení: buď protáčej 100 tisíc nebo se vyprdni na ČS a založ si jiný bezpoplatkový účet a kreditku si vem buď u Citi (Life) nebo GE bene+.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 10. 2011 08:38

Ad Citi a GE: o víkendu jsem se probíral insolvenčním rejstříkem, skoro u všech žadatelů o oddlužení figuruje GE, Citi o něco málo méně. Takže za individua s dvanáctitisícovým příjmem, kterým tyhle banky klidně napůjčují statisíce, to odnesou osli, co řádně splácejí.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 6. 10. 2011 09:27

GE společně s dalšími malými bankami (Volksbank, LBBW, ..) patří k těm bankám, kde poměr úvěrů se selháním oproti úvěrům bez selhání je vyšší jak 10%. U GE to je, pokud se dobře pamatuji, kolem 15%. Docela vysoká částka.

Na druhou stranu, GE je nejziskovější bankou v ČR, mrkni na hodnoty ROAA. Tady je GE s 2,88% hodně daleko před ostatníma, kteří se pohybují v lepším případě kolem 1,5%, ostatní pod 1%.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bank_rider 6. 10. 2011 16:49

K těm kreditkám. Citi Life a GE Moneycard plus mají měsíční poplatek taky, pouze ho první rok neúčtují. Při víceletém uživání karty to nepovažuji za výhodu.

Dále Citi ani GE údajně nemají zrovna dobré dobré kurzy pro platby v zahraničí, takže univerzální doporučení asi neexistuje. ;-)
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 10. 2011 18:37

No jo, jenže ČS účtuje jak roční poplatek, tak ještě k tomu měsíční! Prase aby se v tom vyznalo, v přehledu na Měšci jich je několik
http://www.mesec.cz/produkty/kreditni-karty-pro-obcany/

-- 6. 10. 2011 18:41 --

Naproti tomu kreditka od Rajfky (pravda, vrací jen 0,8 %, u vybraných partnerů víc) je při měsíční útratě nad 3000 Kč zcela zdarma (plus ty bonusy), stejně tak je při splnění obratu zdarma kreditka Tesco (první rok zdarma, další roky také, pokud v předcházejícím byl obrat 36 tisíc, jinak 49 Kč / měsíc; bonus 1 % kdekoliv, 2 % nákupy v Tesco, počítá se ale pouze každá celá desetikoruna)

-- 6. 10. 2011 18:47 --

Tak jestli to správně chápu, tak za kreditku ČS zaplatíš 199 Kč nebo 349 Kč (s tím, že u té vyšší částky je při obratu 60 000 Kč / ročně 100 % sleva na poplatek) a pak se kreditka počítá ještě mezi služby na účtu, jako jedna z položek standard.
U ČS se ale ještě platí za takové samozřejmosti jako 100 % inkaso (29 Kč)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Bank_rider 6. 10. 2011 19:08

To se týká většiny produktů ČS, nejen kreditek :-D

Karta komplikovaná je, o tom není pochyb. Měsíční poplatek 49,- , roční poplatek 349,- (bez poplatku při obratu nad 60 tis.) Odměna 2%, ale jen do 300,- kč za měsíc ( odpovídá obratu 15tis). Nutnost ukládat do PF minimálně 500,- kč. A bobónek nakonec, inkaso za 29,-. Taková typická spořitelna :D

Pro klienta portfolia ČS ale špatná být nemusí, pokud člověk akceptuje, že 2% bonus končí v penzijním fondu. Taky záleží na tom, kde člověk dostane výhodnější limit na kartě, lepší kurzy v zahraniční měně, zda mu nevadí komplikovaný produkt, nebo naopak preferuje jednoduchá řešení.
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 6. 10. 2011 20:34

Tak takovou zákeřnou kreditku fakt ne, ani kdyby mi za ní ještě platili. :-)
ultima__ratio
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 10. 2011 20:53

PatrikChrz píše:stejně tak je při splnění obratu zdarma kreditka Tesco (první rok zdarma, další roky také, pokud v předcházejícím byl obrat 36 tisíc, jinak 49 Kč

Mám dojem, že je to trochu jinak - není to obrat v předcházejícím roce, ale v předcházejících 12 měsících - tj. vyhodnocuje se to každý měsíc zvlášť... Takže taky zákeřná kreditka, po 1. roce půjde z domu.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bank_rider 7. 10. 2011 04:43

Slušně řečeno, nejsem zrovna fanouškem tohoto nákupního řetězce. Takže nejen, že by mi byla k ničemu. Navíc bych se i styděl ji někde vůbec použít :D

Taková Citi Life bude v tom případě taky kategorie "zákeřná kreditka". S přísupem Citibank, jejich obchodními podmínkami a smluvními pokutami... Tomu říkám "vstřícný" přístup ke klientovi.
Banka, která na svých stránkách neuvede ani emailový kontakt, a Citi prémie vyžaduje čerpat pouze když si vzpomenu a někam zavolám, ve mě rozhodně velkou důvěru nebudí.
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 10. 2011 07:31

Jestli dokážeš koupit znovínské Rulandské šedé za 65,- Kč někde jinde než v Tescu v akci, tak dej vědět...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod KubbY 8. 10. 2011 12:19

ultima__ratio píše:Účet zrušit, to je snad jasné. V ČS mají účet za ty jejich poplatky jenom blázni. :-)

Opravdu? Mám u ČS běžný účet, kreditní účet, hypotéku, spoření, pojištění atd. Běžný účet na který jsem díky hypotéce dostal slevu mi stojí 20,- měsíčně (výběry v ČS bankomatech zdarma, ostatní 2x zdarma pak 40,-, Servis24 kompletní včetně SMS také zdarma), peníze přelévám na internetový spořící účet (výhodnější jsem nenašel) a pokud se domníváš, že to zaplatím v hypotéce tak tě vyvedu z omylu, nechal jsem si zpracovat před dvěma lety nabídky od 10ti subjektů a kupodivu jediná ČS se dokázala v té době dostat pod 3.5% a ještě mi odpustit všechny nesmyslné poplatky okolo při zřizování.

Náhoda? Neřekl bych, spíš jen jedinci, kteří si umí vyhádat co chtějí ;-)

Na ČS mi vyhovuje jejich bezkonkurenční přístup k zákazníkům, osobní bankéř, který přijde na zavolání, bankomat na každém rohu a skvělé portfólio služeb. Což bohužel nemohu říct o Rajfce a GE, kde se mnou jednali pokaždé jak s kusem hnoje a dostat od nich potvrzení o nulovém dluhu a zrušení účtu bylo nadlické a trvalo neskutečných 8 měsíců než jsem pohrozil patřičným úřadem.
Ou tů - ken dů
KubbY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalamancharo 8. 10. 2011 13:33

spořící účet (výhodnější jsem nenašel)

Jen pro zajímavost, jaké podmínky ... ?
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Ondrasz 8. 10. 2011 19:12

Kubbyy ty budeš dvojník Memorixe :D
Ty máš VIP soukromého bankéře,který za tebou jezdí, kde a kdy si ty vybereš? V opačném případě nevím proč tady zmiňuješ, že si necháváš volat "Tvého"přepážkového pracovníka, který je "bankéřem" pro dalších dva tisíce pět set klientů.Tato převratná služba funguje spoustu let u všech bank a ne jen u šiditelny.
Pokud budem hodnotit na základě osobních zkušenosti s bankami, tak za těch x let co jsem byl klientem šiditelny, tak jsem u nich zažil naprosto nejotřejsnější služby a zaplatil jim za to naprosto bezkonkurenčně nejvíce peněz. Na ty jejich fronty, aby si člověk bral dovolenou pokud chtěl něco vyřídit v jejich prac.době. Jinak na tak neschopný personál jsem taky nenarazil nikde jinde. Takže pro mě a taky pro drtivou většinu lidí tady je spořitelna jednoznačně nejhorší volba ze všech bank za nejvíc peněz. :-)
Ondrasz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka