Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 4honza 17. 10. 2011 20:02

Koby píše:honza: No já jsem na to línej něco měnit prostě... Co bys doporučil dneska za banku?

To je stejný dotaz jako když se někdo zeptá, jaké mu doporučím koupit auto. Záleží, jaké služby používáš a jak často, kolik máš peněz, zda potřebuješ chodit na pobočku apod. Krom toho také, např. jak často vybíráš z bankomatu a jaké bankomaty máš v okolí.

Určitě se vyplatí mít nízkonákladový účet u jedné z těch zmíněných bank - alespoň jako ten záložní, pokud je tu zadarmo a některé služby využiješ.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 17. 10. 2011 22:39

:-) No uvědomil jsem si to po odeslání tý zprávy.. :) Bankomatů v okolí je nejvíc ČS nebo čsob. Rád bych třeba 5 výběrů zdarma nebo za extra malý poplatek, 25,- u Mbank nebo kolik to ted je už es mi zdá hodně... Internetbanking a platba kartou po netu a u obchodníka. Jinak nepoužívám nic.. Za 2 roky co jsem měl mbank jsem na pobočku chodit nemusel a obtěžuje mě to vcelku, nedělalo mi problém z bankomatu tahat statisíce, jsem pro každou srandu :-))

-- 17. 10. 2011 23:39 --

:-) No uvědomil jsem si to po odeslání tý zprávy.. :) Bankomatů v okolí je nejvíc ČS nebo čsob. Rád bych třeba 5 výběrů zdarma nebo za extra malý poplatek, 25,- u Mbank nebo kolik to ted je už es mi zdá hodně... Internetbanking a platba kartou po netu a u obchodníka. Jinak nepoužívám nic.. Za 2 roky co jsem měl mbank jsem na pobočku chodit nemusel a obtěžuje mě to vcelku, nedělalo mi problém z bankomatu tahat statisíce, jsem pro každou srandu :-))
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 18. 10. 2011 08:00

V tvojí situaci vychází cenově příznivě FIO, kde zaplatíš v podstatě pouze za výběry z bankomatů, pokud budeš vybírat z ČSOB sítě, tak za 6,- Kč za jeden. FIO je dlouhodobě cenově stabilní banka, ale má svoje mínusy.

Slabinou FIO jsou karty a nezajištěné úvěry (kontokorent, spotřebáky, kreditky). Kvůli synchorinizaci zůstatku na kartě a na účtu je víceméně dobrá na výběry z bankomatů, jinak je třeba udržovat vyšší zůstatek na běžném účtu, aby se negativní efekt potlačil. Pokud úvěry nepotřebuješ, tak vhodným doplňkem FIO je pak kreditka od nějaké další banky. Samozřejmě řádně placená v bezúročném období. Těch je na trhu mraky, které jsou zadarmo nebo pouze za obrat na kartě. Pokud kreditku nechceš (protože máš třeba s dluhem problém) nebo bys dostal nízký limit, pak je samozřejmě více různých variant s vyššími náklady.

V případě, že si potrpíš na kontokorenty a různé půjčky, pak nebude špatná varianta Era online účet od Poštovní spořitelny, který bude v podstatě zadarmo při průměrném zůstatku 15K v každém kalendářním měsíci. V ceně neomezený výběr z bankomatů ČSOB zdarma.

mBank by se vyplatila pouze do 3 výběrů z bankomatu (odkudkoliv), pak náklady výrazně rostou.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 10. 2011 10:41

Pozor na to, ze u Era On-line uctu pri vyuziti kontokorentu pravdepodobne nesplnis prumerny zustatek na ucte. Takze krome mesicniho pausalu za kontokorent (tusim 19 Kc), zaplatis jeste poplatek za vedeni uctu 50 a samozrejme uroky.
Fio kontokorent nabizi take (ma 3 tarify lisici se urokovou sazbou a pausalnim poplatkem, ktery se vypocitava z debetniho ramce (povolene velikosti kontokorentu) a plati se rocne nebo crvrtletne).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 18. 10. 2011 11:00

FIO zrovna není moc ochotné pro přidělování kontokorentu (což je na jednu stranu dobře). A pak se poplatek odvíjí z rámce, což může vyjít relativně draho. Spousta lidí má aktivovaný kontokorent jako krabičku poslední záchrany, na tohle je trochu lepší kreditka (prohánět přes ní platby a udržovat si místo toho rezervu).

Pro lidi, co jsou pořád v mínuse na kontokorentu, tak pro ně Era není, ale ti by se především měli naučit zacházet s cash-flow.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 18. 10. 2011 17:25

Díky za tipy.. Ne, já jsem každý měsíc docela dost v plusu... nesnášim dluhy a vešekrý kontokorenty.. :-) Bohužel, jak píšu v tématu u Mbank, ted budu muset někde splašit cca. 90 000,- co mi chybí na zhruba 5 měsíců, pak to doplatím... Zatím nejlíp vychází právě mpujčka, na 60 měsíců. Doplacení kdykoliv a bez poplatku, žádný ušlý uroky atd... Tak snad by tam nemělo být nic špatně..
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 10. 2011 18:02

Ta mPůjčka vypadá tak křišťálově čistě, že je to až podezřelé ;-).

EDIT: Aha, od 10 % do 18,9 % p.a... Takže od - do, směrnice podle čeho jsou pochopitelně interní a tedy tajné...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 18. 10. 2011 18:08

tak jestli to dobře chápu, tím že to budu mít na krátkou dobu, tak mě i 19% udělá pár stovek ne? nemínim to splácet 6 let... max. 5 měsíců.. Na celou dobu jsou oni nesmysl... ale nevím vzorec, kterým si spočítám o kolik to přeplatím za těch třeba 5 měsíců..
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 18. 10. 2011 18:43

ČS se snaží dohnat konkurenci, konečně bude umět přes IB měnit transakční limity na platební kartě (jsem ani nevěděl, že takovou základní věc přes IB doposud neuměla), akorát že za to bude poplatek 6 Kč. :mrgreen:

http://aktualne.centrum.cz/finance/penize/clanek.phtml?id=718093
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 18. 10. 2011 18:47

Koby píše: Není pro mě problém přejít jinam, jen aby to za pul roku nebylo to stejný.. Už jsem přestupoval několikrát...

Opravdu nekolikrat? A proc mas teda CSpor? Tu obvykle lide mivaji jako prvni (a zaroven jako posledni).
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 18. 10. 2011 20:01

měl jsem českou, pak ebanku, pak reifku - pak mbanku a nakonec zase spořku jen kuli hypošce, byla to podmínka pro urok tuším o 0,5% lepší nebo tak něco... za 5 let 5 bank...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 19. 10. 2011 09:23

Koby: zajimave, takze tebe u hypoteky zajimaji uroky? Ja ti nevim, ale ted tu mam pred sebou nekolik konkretnich kalkulaci a nekde vychazi ve finale o dost draz i ty instituce, ktere daly nizky urok, ale zabiji to nakladovost.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 19. 10. 2011 15:43

já nevim o co Ti jde :-) Tenkrát menší splátka na danou částku nikde nevyšla :-) A nebyly to koruny, ale stovky měsíčně... Takže tak :-) 0,5% úroku mi udělá daleko daleko víc než 150,- korun vedení hypo učtu a k tomu 25,- za běžný učet :-))))
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 19. 10. 2011 15:52

Nejde mi vubec o nic, respektive rad borim myty a tohle bych nazval "mytus hypotecniho uroku". Ja ti verim, ze mas urcite nejlepsi sazbu i nejnizsi urok, nicmene i presto, mohl bych te pozadat, zdali bys tu ukazal modelace, respektive konkretni priklady, ktere sis nechal zpracovat pred tou hypotekou, abychom mohli porovnat konkretni cisla vcetne nakladu? Klidne se muzeme prestehovat do tematu, ktery jsem kvuli tomu zalozil:
:arrow: viewtopic.php?f=309&t=1152957
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 19. 10. 2011 19:15

jasný. Odpovím ti tam, jakmile budu mít čas... Jen jsem samozřejmě počítal i s tim vedením učtu, poplatkem za vyřízení, počítal jsem i s poplatkama při umořovaní při fixaci jestli nějaký byly, i s tím běžným učtem.. ;) Hypotéku jsem sháněl možná usilovně 2 měsíce a obešel asi 7 bank a tlačil je dolu a vyjednával podmínky. Tím jsem se zbavil třeba poplatku při zpracování hypotéky a dokonce mi byl snížen poplatek za odhad nemovitosti. Vyhrála to spořka, protože dobrý kamarád je jeden z top v Kapitolu, je dokonce i s fotkou na jejich stránkách a jakkoliv tyhle firmy ovb, kapitol ats nesnášim, jeho jsem využil a sjednal mi skutečně se svojí 10 letou známou z čs urok jako nikomu při daných podmínkách... pak se nějak rozepíšu, případně dodám nějaký čísla.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků