Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 6. 2012 08:48

Oops! píše:Mám ještě účet u komerčky, pomůžu si tím? Myslím ohledně těch poplatků. Se mi to nechce hledat :)
SEPA z ČS stojí 220Kč, z KB pak 195Kč.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 6. 2012 09:02

Na druhou stranu CS mao neco lepsi kurzy, nez KB, takze zalezi na castce (kazdopadne devizovka vyjde vzdy lepe, na poplatku i kurzu).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dede 2. 7. 2012 18:57

Pánové, dneska mi Spořka strhla 400Kč za vydání a 300Kč za pojištění karty. Ale kartu mám do roku 2014. Nikdy jsem si toho nevšiml...to ty šmejdi strhávají každý rok tuhle brutální sumu?
Takže za měsíc pápá spořko. Jdu definitivně do FiO.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 2. 7. 2012 22:00

To bych na ně vlítnul co to jako je. Pokud jsi si žádné pojištění nesjednával, tak okamžitě žádat o vysvětlení, refundaci a navíc odškodnění ve formě bezplatného vedení účtu aspoň na rok, jinak sbohem a šáteček ... Do Fia jdi, tím nic nezkazíš. Lepší než živit tyhle darmožrouty z ČS
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod Drejkaa 3. 7. 2012 16:28

dede píše:Pánové, dneska mi Spořka strhla 400Kč za vydání a 300Kč za pojištění karty. Ale kartu mám do roku 2014. Nikdy jsem si toho nevšiml...to ty šmejdi strhávají každý rok tuhle brutální sumu?

Mě nabídli nějakou suor kartu a já blbka jsem si jí samozřejmě udělala,vše bylo zdarma,o tom mě milá paní ujištovala,nečerpala jsem z ní ani korunu,tak jsem jí po třech měsících rušila,páč jsem jí nepotřebovala a musela jsem zaplatit poplatek za zrušení a vydání karty.Taky od nich už nic nechci :twisted:
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod jandaxx 3. 7. 2012 18:39

dede píše:Pánové, dneska mi Spořka strhla 400Kč za vydání a 300Kč za pojištění karty. Ale kartu mám do roku 2014. Nikdy jsem si toho nevšiml...to ty šmejdi strhávají každý rok tuhle brutální sumu?

Pojištění karty, nebo pojištění ke kartě? To je rozdíl.
jandaxx
Diskutér

Odeslat příspěvekod dede 3. 7. 2012 18:46

Pojištění ke kartě.
Dneska mi sdělili, že těch 300kč je minimum a nelze ho nemít. Nechápu, že jsem si toho dříve nevšiml.
Každopádně lze nemít ČS, takže jim to jdu zítra sdělit osobně.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 4. 7. 2012 06:42

To je přístup :tleskani . To se mi líbí , ale už jsi to měl udělat dávno. ;-)
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod vigilantibus 4. 7. 2012 10:51

Jo, asitak před pěti lety. :D Tehdy přestávali nabízet sporožirové účty a začali nabízet osobní účty. o<:)
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Diskutér

Odeslat příspěvekod jandaxx 4. 7. 2012 13:38

dede píše:Pojištění ke kartě.
Dneska mi sdělili, že těch 300kč je minimum a nelze ho nemít. Nechápu, že jsem si toho dříve nevšiml.

A pojištění čeho ke kartě?? Protože ke kartě lze například sjednat pojištění léčebných úhrad v zahraničí. A právě tahle pojistka stojí 300,- ročně. Je ale dobrovolná, musel bys mít podepsanou smlouvu. Takže by mně zajímalo, k čemu se tato pojistka vztahuje. Protože si nejsem vědom, že by muselo být nějaké další povinné pojištění jak k debetce, tak ke kreditce ČS.

Jinak 400,- by měla být jednorázová suma za vydání na období.

edit: Takže jediná částka 300,- se opravdu vztahuje k cestovnímu pojištění. A ta je volitelná. Takže jsi musel podepsat dodatek, že chceš toto pojištění sjednat. Svévolně Ti asi 300,- nestrhnou. Takže se mi zdá, že tady pláčeš nad vlastní nepozorností. 3x číst a teprve potom podepisovat.

3. Volitelné pojištění k mezinárodním kartám
3.1. Cestovní pojištění - ročně

Comfort - pojištění držitele karty 300,-
jandaxx
Diskutér

Odeslat příspěvekod dede 4. 7. 2012 16:20

jandaxx:
Já smlouvu na kartu podepisoval před asi 15ti lety, ještě u Erste. Smlouvu na pojištění sem za včerejšek nenašel, na kartu jo. Takže nevím na základě čeho tam mám to pojištění. Nicméně jsem se ptal obejdy na informacích na Smíchově a ten mi tvrdil, že Comfort je minimum a nejde ho zrušit. Čili zase klasické profi lhaní zaměstnance Spořky. Už nato kašlu. Dneska jsem založil Gratis, navíc mám FIO, do měsíce Spořku zaříznu a mám klid.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod jandaxx 4. 7. 2012 16:27

Zrušit ho lze, protože to je volitelná služba - viz překopírování části sazebníku ze stránek ČS. Teď máš cestovní pojištění předplacené na rok. Ano, jestli tvrdil, že ho nelze zrušit, lhal. Minimum mohl myslet tak, že se jedná o nejnižší pojištění. Tedy jen pro držitele karty. Pak lze uzavřít ještě dražší pojistku na celou rodinu.
jandaxx
Diskutér

Odeslat příspěvekod dede 4. 7. 2012 16:34

Myslel to tak, že se musí platit minimálně tohle pojištění a nepojištění není možné prevít. Už tu píšu stížnost, akorát si jí pak asi vytisknu a hodím jí rovnou do skartovačky, protože ve Spořce by udělali to samé.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod memorix 22. 7. 2012 18:04

Urcite se tim CS bude zabyvat. V Rytirske jedou drtice papiru naplno. Je az zarazejici, jak se stale dokola mota dohromady poplatek za vydani karty a poplatek za vedeni karty apod. To cestovni pojisteni jste samozrejme musel chtit, se sluzbou souhlasit a platite za ni to co Vam bylo naznaceno. A jeste jste dostal jako bonus to prekvapeni..svet chce byt klaman. M.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 23. 7. 2012 22:12

memorix píše:Urcite se tim CS bude zabyvat. V Rytirske jedou drtice papiru naplno

Tak tim se nám vysvětlila řada věcí.
1. Proč ses tak dlouho neobjevil
2. Čím se vlastně v té Spořce zabýváš :D
4honza
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka