Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rodsten 14. 11. 2012 14:37

Pokud ve smlouvě není uvedeno,tak platí:

Úhrada nákladů spojených s mimořádnou splátkou úvěru (pro úvěry sjednané od 1.12.2006)
1% z výše mimořádné splátky, min. 500 Kč, max. 5.000 Kč

Úhrada nákladů spojených s mimořádnou splátkou úvěru (pro úvěry sjednané od 1.1.2011)

0,5% z výše mimořádné splátky, max. 6.000 Kč - méně jak rok do konce splatnosti úvěru
1% z výše mimořádné splátky, max. 6.000 Kč - více jak rok do konce splatnosti úvěru
Rodsten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qsubt 14. 11. 2012 14:56

diky

-- 14. 11. 2012 15:17 --

a jeste dotaz, spis obecny, netyka se primo CS.. ale predcasneho splaceni uveru, ja sam s tim nemam zusenosti - nemam zadnou pujcku nastesti ale.. mam touhu udelat do konce roku par dobrych skutku tudiz nez si to zacnu pocitat a hazet do excelu....

predcasna (a uplna) splatka v ramci nejakeho refinancovani uveru

napriklad:

- pujceno 60tis
- uroková sazba je 15,90%
- 36 mesicu x 2097 (nejak mne to nevychazi na tych 15.9% ale prej to tak ma)...
- vedeni uveru 59kc/mesic (tu nevim jestli je to zahrnute v te mesicni splatce nebo se plati zvlast, ale o to nejde)

a ted:
aktualne splaceno 10 splatek po 2097, zbyva 26

a ted mne vlastne zajima, kolik se bude predcasne splacet.. 26x2097 nebo jen ten zbytek jeste o urok nezvednuty? cili jakoby 60000 * (36-10) / (36) + (1%)... zkousel jsem i narychlo ted googlit a nic moc relevantniho nenasel, jen neco ze nekde si banka muze chtit i "usly zisk" a chtit doplatit vsechny uroky ale pak bych v refinanc. nevidel vubec zadny smysl...

Pokud se nekomu chce k tomu napsat par radku, byl bych vdecny, samozrejme se to muze vuresit osobne na navsteve pobocky ale nechtel bych se tam s dotycnou trmacet zbytecne.. - tj. zjistit ze to vesmes nema vubec smysl, radsi bych si vse vypocetl predem..
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrasz 14. 11. 2012 15:31

qsubt to je tak velký problém s dotyčnou zavolat na infolajnu? Tam by ti ten výpočet měli udělat, případně jí poslat, pokud to nespočítají hned což předpokládám...snad si nemyslíš, že ti to tu někdo dobře spočítá?
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qsubt 14. 11. 2012 15:49

ja to nechci spocitat na korunu jen mne zajimalo jestli se pri predcasne splatce splaci.. jakoby ... urokem nezvyseny ... zbytek uveru anebo tak jednoduche to neni a splaci se nejak .... uz castecne nauroceny zbytek uveru .... nechci zbytecne venovat 2 hodiny casu kvuli spolecne ceste na pobocku a tam pak zjistit ze uspora by z toho pro ni pak vysla na 170Kc...
-
jinak problem zavolat na infolinku to obecne neni, ale dotycna tomu jednak VUUUBEC nerozumi, druhak je mimojine i neslysici a proste neni to tak trivialni jak se ti zda.

-- 14. 11. 2012 16:32 --

Rodsten píše:Pokud ve smlouvě není uvedeno,tak platí:

Úhrada nákladů spojených s mimořádnou splátkou úvěru (pro úvěry sjednané od 1.12.2006)

Úhrada nákladů spojených s mimořádnou splátkou úvěru (pro úvěry sjednané od 1.1.2011)

0,5% z výše mimořádné splátky, max. 6.000 Kč - méně jak rok do konce splatnosti úvěru
1% z výše mimořádné splátky, max. 6.000 Kč - více jak rok do konce splatnosti úvěru

tak nevim odkud jsi to vycetl, ja jsem to teda nakonec dohledal a doklikal na jejich webu... pokud je to ono co jsem nasel: http://www.csas.cz/banka/nav/osobni-fin ... -d00013182
odstavec 2.4 a pro ty uvery od 2006... tam je poplatek 4% :!: .... coz je teda krute a tim padem asi nema smysl nic dalsiho pocitat...
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 11. 2012 16:45

Problém se čtením nebo s chápáním?
Pokud ve smlouvě není uvedeno,tak platí:, Pokud ve smlouvě není uvedeno,tak platí:, Pokud ve smlouvě není uvedeno,tak platí:
Stačí to 3x 8-P ?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod qsubt 14. 11. 2012 17:14

nestaci mne to 3x, nemam problemy se ctenim ani s chapanim. Odstavec 2.4 neni z konkretni smlouvy ale z webu CS, kde neni nic o "neni uvedeno jinak"

Obrázek
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 14. 11. 2012 17:34

Ondrasz píše:qsubt to je tak velký problém s dotyčnou zavolat na infolajnu? Tam by ti ten výpočet měli udělat, případně jí poslat, pokud to nespočítají hned což předpokládám...snad si nemyslíš, že ti to tu někdo dobře spočítá?

Proč někam volat? Každý klient Spořitelny má ve svém IB zobrazenu přesnou aktuální částku, kterou v daném okamžiku dluží, na haléř přesně a to včetně poplatku za předčasné splacení. Pokud tam máš například v tomto okamžiku zobrazenu částku 64350,20 , je to částka platná do dnešní půlnoci, kdy proběhne další přepočet úroků, a tak ji prostým převodem odešleš nebo zaplatíš na pokladně spořky a je to v cajku. IB SEVIS 24 může mít zdarma i člověk, co u spořky nemá bežný účet, ale třebas jen půjčku nebo nějaké spoření atd.
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iura 14. 11. 2012 18:46

Já mám dokonce aktivní S24 i když už tam nemám žádný produkt, zapomněli mi to asi zrušit. ;-)
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rodsten 14. 11. 2012 20:09

qsubt píše:ja to nechci spocitat na korunu jen mne zajimalo jestli se pri predcasne splatce splaci.. jakoby ... urokem nezvyseny ... zbytek uveru anebo tak jednoduche to neni a splaci se nejak .... uz castecne nauroceny zbytek uveru .... nechci zbytecne venovat 2 hodiny casu kvuli spolecne ceste na pobocku a tam pak zjistit ze uspora by z toho pro ni pak vysla na 170Kc...
-
jinak problem zavolat na infolinku to obecne neni, ale dotycna tomu jednak VUUUBEC nerozumi, druhak je mimojine i neslysici a proste neni to tak trivialni jak se ti zda.

-- 14. 11. 2012 16:32 --

Rodsten píše:Pokud ve smlouvě není uvedeno,tak platí:

tak nevim odkud jsi to vycetl, ja jsem to teda nakonec dohledal a doklikal na jejich webu... pokud je to ono co jsem nasel: http://www.csas.cz/banka/nav/osobni-fin ... -d00013182
odstavec 2.4 a pro ty uvery od 2006... tam je poplatek 4% :!: .... coz je teda krute a tim padem asi nema smysl nic dalsiho pocitat...

Hm, tak sorry, asi jsem se o odstavec spletl. Priste si dam pozor a dalsi snahu nekomu vyhledat informaci uz vyvijet nebudu.
Rodsten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 11. 2012 20:27

Dle platných zákonů může banka vyžadovat max. 1% za předčasné splacení úvěru 1 a více roku před splatností, pokud je to méně než 1 rok pouze 0,5% ... jak je možné, že si ty hovada ze spořitelny u úvěrů poskytnutých do 1/1 2011 stahujou 4%?

-- 14. 11. 2012 20:34 --
qsubt píše:tak nevim odkud jsi to vycetl, ja jsem to teda nakonec dohledal a doklikal na jejich webu... pokud je to ono co jsem nasel: http://www.csas.cz/banka/nav/osobni-fin ... -d00013182

Teď řeším s tchýni refinancování jinde a vyšlo mě, že i ty 4% vyjdou levněji zaplatit, než pokračovat s pojistkou za 135,-(která je mimochodem k velkému kulovému) a vedení úvěru za 59,- s délkou splatnosti na 3 roky dále
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod qsubt 14. 11. 2012 22:12

rodsten - v poho, jsem rad za cokoliv..

gogospk - no vidis... tomu rikam dobra info, ja ucet u SP nemam, ale teda zkusim to poresit takto..., udelam si vylet a zjistim to touto cestou primo u te zname... diky..

dr_lukas - tak muze to bytty 4% ... hloupy preklep?.. kazdopadne jsem jim tam skrz formular napsal dotaz, vcetne toho radku nad tim, ze hotove bez poplatku, ze to nechapu..., mozna i odpovi...
btw o tom refinancovani jsi premyslel nebo mas vymyslene pak kde, AB s tim bonusem nebo Eque nebo neco tretiho?
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 11. 2012 23:26

protoze ona tomu moc nerozumi,tak to s ni budu muset resit ja..zatim jsem se dival na Airbank, Equa, Postovku,Raifku,Zuno nebo mBank..Chci,aby mela uver tam,kde lze vest bezny ucet zdarma a samozrejme,aby splatky pri stejnem dodrzeni splatnosti byly mensi..A vedeni uveru a pojisteni neni vyzadovano..Napr. takova GE ma jeste horsi uroky nez sporka...coz je skoda..v kombinaci s Genius Gratis by to byla jasna volba
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod qsubt 15. 11. 2012 00:38

ntj a jsi ve fazi ze uz porovnavas konkretni %?
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 11. 2012 01:46

samozřejmě :-D Nejlépe vychází ta Equa.. Air bank je dobrá v tom, že nakonec zaplatíš méně..ale začátek splácení je podobný, jako všude jinde..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod qsubt 15. 11. 2012 09:17

tak CS ma skutecne u uveru poskytnutych pred 2011 4% z vkladane castky, to je maxizlodejina.
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka